Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerek, háziállat?

Gyerek, háziállat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kérdésem az hogy ti mit mondotok a gyereknek ha elpusztul az imádott háziállat?? Volt egy kutyusunk aki a legjobb barátja volt 3 éves kislányunknak. Első mosoly a kutyára volt, első szava az ő neve volt. Sokszor nyáron együtt aludtak az udvaron. Mindig jött velünk sétálni, és hát sajnos ma elütötte az autó. Próbáltak segíteni rajta de sajnos itt hagyott minket. Nekünk ő családtag volt, szóval nekünk is nagyon nagyon nehéz. A lánykámnak viszont fogalmam sincs mit fogunk mondani reggel mikor keresi..Legyünk őszinték?? Vagy elment az angyalkákhoz?? Milyen karácsony lesz így nélküle??
2017. dec. 16. 20:13
 1/9 anonim válasza:
91%
Szia! Nekem 3 éve ütötték el karácsony előtt a tacsimat. Szerintem az őszinteség a legjobb megoldás. Részvétem 😕😭
2017. dec. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem kezelném tabuként a témát. Elmondanám az ö kis nyelvén, h a kutyus meghalt, és most a mennyekben lakik. Most függetlenül a vallástól egyszerübb ezt mondani, mint h azt, h meghalt, elkapartuk és ennyi volt. Ez azért megrázó lenne még egy felnöttnek is.
2017. dec. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Vegyel egy masikat. Persze most ugy erzed h o volt "A" kutya, de veszel megegy cuki kis kolyokkutyat es par het mulva mar ot fogja imadni. Aztan hamarosan megejtheted vele a beszelgetest az elet es halal korforgasarol. Amugy nekem mindig ugy vettek a szuleim allatot, hogy azt mondtak: ez egy allat, kb 10 evig el es utana meg fog halni, de az is lehet h betegsegben vagy balesetben elobb is. Szoval sosem titkoltak a dolgokat es ez igy volt jol.
2017. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
A mi kutyánk el ment csajozni! Mindig a lanykutya után járkált 😊. Egy idő után meg elfelejtették.
2017. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Nézd, a halál az élet része, mindenki meghal egyszer. Lehet sutyiban újat benni, klónoztatni, kamuzni, de a hazugságok mindig kiderülnek egyszer, szóval nem érdemes.

Azt mondd a kislányodnak, amiben hisztek, ha nálatok a nagypapa is az angyalkákhoz menne, akkor azt, ha nem, akkor ne azt. De ne hazudjatok. És nyugodtan mutassátok, hogy nektek is rossz. Temessétek el együtt. Igen, rossz lesz neki, de elgyászolja veltetek együtt, és túlteszi magát rajta.

2017. dec. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

4 éves volt a lányom mikor megmérgezték a kutyánk.

Végignézte ahogy 2 hétig küzdöttünk az életéért, majd miután végül elaltattuk és eltemettük, néha vele is megnézzük a sírját, ha épp arra járunk az erdőben.

Látott minket sírni érte és tud minden részletet, tudja, hogy vannak nagyon rossz emberek akik ezt tették vele.

Nem titkoltunk semmit, nem hazudtunk neki, elmagyaráztunk mindent az ő szintjén. Megértette.

Már 5 éves, de mai napig neki is hiányzik, sajnos ez ezzel jár :(

Részvétem, nektek!

2017. dec. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan nem vennék azonnal új kutyát, meg nem is traktálnám felesleges hazugságokkal... Pl. a szomszédunk azt mondta a gyerekeinek, mikor elütötték a cicájukat, hogy biztosan elcsavargott. Ez tavaly télen volt, a gyerekek a mai napig mondják, emlegetik és kérdezgetik, hogy nem-e láttuk a környéken mostanában, mert hogy attól félnek, hogy akkor fog hazajönni, amikor ők nincsenek itthon és nem lesz, aki beengedje. A szívem szakad meg olyankor.


Mi azt mondtuk a 4 éves lányunknak, hogy a kutyusunk már a nagyiékkal játszik az mennyben és onnan vigyáz rá. Elmondtuk, hogy nagyon beteg volt, több orvoshoz vittük, de nem tudták meggyógyítani és így már nem szenved, nem kell gyógyszert sem kapnia.

2017. dec. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
38%

Van kutyám is és gyerekem is.

Azért amellett nem tudok elmenni szó nélkül, hogy hogy üthették el? Nem vigyáztál rá??? A gyerekre azért tudsz vigyázni ugye? Hisz ő is családtag...


Ne kertelj. Ahogy Előttem is írták, a halál az élet része. Nálunk a szomszéd bácsi halt meg a fiam 4. szülinapja előtt. Mi nem angyalkázunk, menyországozunk. Elmagyaráztuk az ő szintjén.

Mondjátok neki, hogy Elment oda, ahol a dédi van pl (vagy aki meghalt nálatok a családban).

2017. dec. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Köszi a lepontozást. Akkor sem normális dolog, ha elütnek egy kutyát. Az én 8 éves kutyámat miért nem ütötték el eddig? Ja, mert nem futkos az utcán. Mert vigyázok rá! Pont, mint a gyerekemre...

(amúgy meg válaszoltam a kérdésre is)

2017. dec. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!