Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehetne gyereknek adni...

Mit lehetne gyereknek adni karácsonyra, ha nincs lehetőség semmire?

Figyelt kérdés
Párommal neveljük a neveltlányomat, mindketten elég vacakul kerestünk eddig is, ketten összesen nem értük el a 200at, párom 2 hónapja elveszítette a munkáját az új helEn meg csak januárban tud kezdeni... szegény gyerek meg már teljesen be van zsongva (8éves)... minden nap kérdezi, hogy mit fog hozni szerintem a jézuska?... sajnos szerintem semmit... gyakorlatilag a maradék 10.000ft nket, tegnap gyorsan elköltöttem rizsre meg tojásra, hogy legyen mit ennünk fizetésig... gyakorlatilag hitel, stb jelenleg 60ezer mínuszban vagyunk... semmi ajándékra nem tellett... mit lehetne adni a semmiből?

2017. dec. 21. 09:32
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Családsegítőbe, önkormányzatnál, Vöröskereszttől nem tudsz segítséget kérni?

Amiket gyűjtenek cipősdoboz ajándék, talán ti is kaphattok egyet.

Nálunk a városban van lehetőség egy ajándék erejéig "örökbefogadni" egy gyereket. Tehát aki megteheti, ajándékot vesz egy szegény gyereknek, aki nem kapna ajándékot.


Amúgy a "maradék 10.000" ft-ból vehettél volna valamit.500-1000 ft értékben. Ennyi még beleférhetett volna szerintem.

2017. dec. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Ma jön családi pótlék. Abból vennék valamit neki.
2017. dec. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
61%
Élményt. Főzz egy nagy adagcteát, ízesítsd szegfűszeggelcéscnaranccsal, öntsd termoszba és menjetekcel kirándulni. Nem kell,messzire, csak a környéken. Vannak vaterán játékcsomagok olcsón, egy ezresből ki lehet hozni. Vagy menj be a családsegítőhöz, van-e valami játék amit elhozhatnál. Esetleg rokonoktól kölcsönkérni egy-kétezret. Merre laktok?
2017. dec. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%

Csináljatok neki valamit! Mondjuk maradék anyagokból varrjatok babát, állatkát, stb.

Karácsonykor, ha jó idő lesz, vigyétek el kirándulni, este nézzétek meg a díszkivilágítást. Otthon csináljátok forró fűszeres teát, és nézzetek meg egy jó filmet.

Legrosszabb esetben adjatok neki X összegben egy "kupont", hogy ezt február-március körül beválthatja arra, amire akarja. De most épp csak a kaját tudjátok megoldani. Ennyi idősen meg kell értenie.

Egyáltalán nincs egy fillér se? Nem tudtok valamit eladni, cserélni? Bolhapiacon vagy bizományiban tudtok már kevésből is venni valamit. Társast, babát, ilyesmiket.

Esetleg Facebook csoportban tegyél fel cuccokat úgy, hogy 8 éves kislánynak való ajándékra cserélnéd. Pl. egy kenyérpirítót (szép, tiszta állapotban) vagy hasonlót tudsz pár hónapig nélkülözni, aztán majd veszel másikat. Lehet, hogy ha ezt látják, akkor kaptok igencsak bőkezű "csereajánlatot".

2017. dec. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
Menjetek plazmát adni
2017. dec. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
81%
Olyan nincs hogy nincs lehetőség. Mindent megtennék hogy legyen a gyerekemnek valami a fa alatt. Ha budapestiek vagytok el lehetett volna menni dolgozni akár napokra is épitkezésre, hidd el olyan hiány van segédmunkásból hogy bárhova odamegy valaki hogy dolgozni szeretne találnak neki munkát. El lehet adni valamit. Ki lehet kapcsoltatni a netet. Facebookon segitséget kérni. Vagy önkormányzattól. Persze nyilván nem karácsony előtt 3 nappal...
2017. dec. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%
Ha ez nem karácsony előtt 3 nappal jut eszedbe akkor én pl. tudtam volna küldeni plüssállatot, hangszert, játékokat, cipősdobozt stb. de mostmár nem valószínű, hogy odaér amúgy ma jött a CSP abból még esetleg valami apróságot lehet neki venni...
2017. dec. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
94%
Ne is haragudj, de ha ezt tudom , akkor időben észbekapok, nyugodtan el lehetett volna szeptembertol tenni havi 300 forintokat. Két nap múlva karácsony, és most jut eszedbe? Miért nem mentél az önkormányzathoz, Vöröskereszthez, Máltai Szeretetszolgálathoz, stb egy hónapja? Vagy miért nem mentél be az antikváriumba, egy hónapja? Hidd el lett volna egy db plüss meg egy 200 Ft os könyv. Sajnálom a gyereket, mert ilyen felelőtlenek a szülei!
2017. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%

[link]


az édességek bármi mással is helyettesíthetők.

Remélem ki tudtok neki valamit tlálni.

Boldog karácsonyt!

2017. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Házilag készíts malom játékot. Papír és néhàny gomb kell hozzà.

Nem írtad hol laktok de akár kirándulni vonatozni is lehet.

Vannak olcsó játékok is pl pepcoba homokgyurma volt tök olcsón.

2017. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!