Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan segíthetnék extrém...

Hogyan segíthetnék extrém szorongó gyermekemen?

Figyelt kérdés

Amióta kezdi érteni a világot, mindenen szorong. 8 èves fiam rendkívül aggódó típus. Ha beteg azon hogy ki vigyáz rá, ha nem készítek magamnak reggelit azon hogy : -anya mit fogsz enni? Vidd el az én tízóraimat. Ha orvoshoz megyünk azon hogy mi fog ott történni. Mindent részletesen mindig elmondok neki. Nagyon sokat beszélgetünk. Okos, érdeklődő gyerek. A szoringása nem csak a kérdéseiben érződik. Másfél éve tikkel. Pl.orvosi vizsgálat előtt extrém módon forgatja a szemeit, grimaszol, öklét ki be nyitogatja. Annyira sajnálom ilyenkor a szívem szakad meg. De egyszerűen nem tudom már mit tegyek. Neurológiai vizsgálaton túl vagyunk. Pszichológushoz járunk. Nyugodt környezetben neveljük.

Attól félek, hogy ez megmarad nála esetleg tunédzser korában nem tikkelni, hanem másfajta szorongásoldáshoz folyamodik. Gondolok itt önsértés és egyebekre.


2017. dec. 22. 07:10
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Kint vagyunk télen is csak nem biciklivel. Igen néha én is úgy érzem hogy ráhagyok dolgokat, lehet egy picit erőltetnem kellene a sport dolgot. Én teniszeztem több évig és párhuzamosan karatéztam is, 11-17 éves koromig nem éreztem hogy akkora lelkierö kellene hozzá.

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Nagyon sokat segítettek! Boldog Karácsonyt mindenkinek!

2017. dec. 24. 10:15
 12/12 anonim ***** válasza:

Ujra 5-os vagyok

A sporthoz kell lelkiero es kitartas, foleg a mentalisan beteg emberek reszerol. A tenisz foleg, legalabbis az en fiam versenyezik is, ami rengeteg stresszel jar. Az ellenfel bunko, nyerni akar minden aron es nem ritkan csal is. Ezeken a stresszeken valo felulemelkedesben rejlik a gyogyulas. Hogy kepes feldolgozni a sprottarsa igazsagtalansagat, agresszivitasat. Es kepes kuzdeni azert hogy o nyerjen, es elfogadni azt is ha veszit.

Ehhez nagy lelkiero kell.

2017. dec. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!