Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Onnantól, hogy megtanult...

Onnantól, hogy megtanult járni a gyerek, még meddig használtátok a babakocsit?

Figyelt kérdés

2017. dec. 29. 18:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
3 hónap.
2017. dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

2-3 éves kora közt adtuk el, de megmondom őszintén, hogy nagyon megnehezítette az életemet, nagy butaság volt...:-(



Olyan 4 évesig biztos használtuk volna, ha anyám/védőnő/anyós/szomszéd/bölcsis néni/stb. nem csesztet, hogy van lába, gyalogoljon..pfff...

ja, csak minden baromi sokáig tartott így, és mindketten kiborultunk, és egy posta-gyógyszertár-közért körrel elment kb. az egész nap..


bocs a sallangért...

2017. dec. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Igaz nem napi szinten, de még használjuk. 9 hónapja megy önállóan. Nem vezetek, tömegközlekedni pedig egyszerűbb babakocsival, mint ölben cipelni, hogy ne tapossák el.
2017. dec. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Még majdnem 2 évig. 1 éves koruk körül mind járni kezdtek, de majdnem 3 éves korukban is előfordult, hogy ha messzebb távra mentünk, és pl bevásárolni, amikor esélytelen volt, hogy még a gyereket is cipeljem a szatyor mellé, akkor életmentő volt.

Engem is nyesztettek anyáink, hogy minek a kocsi, van lába, de ők még annyira sem bírták a nyakukba venni a gyereket, mint én, így fladták elveiket, és tolták a kocsit, ha kellett. Emellett persze sétáltunk éppen eleget, ha megtehettük, nem sorvadt el a lábuk, és az óvodai kiránduláson sem estek össze kimerültségükben.. :)

2017. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

14 hónaposan kezdett járni, 17 hónaposan már biztosan ment. Most 2,5 éves és nem tervezem a babakocsit letenni, mert még nagyon hamar elfárad. Vidéken lakunk egy lakóparkban, ami a város szélén van közért, posta meg minden nélkül, az a tipikus autós hely, ráadásul bölcsibe Bp-re viszem, így van benne átszállás meg sok gyaloglás, nekem meg nem hiányzik a gyerek cipelése úgy, hogy fel vagyunk öltözve rendesen, meg táska, meg adott esetben esernyő, meg esetleg egy kisebb bevásárlás, meg egyéb anyám kínja, és ha levetkőztetem, akkor nem tudom hova tenni a sok cuccot, ő fáradt reggel (néha délután is), szóval csak szívatnám magunkat, ha nem vinnék babakocsit.


Ha központi helyen laknánk és 2 utcára laknánk a bölcsitől és minden üzlet a szánkban lenne, akkor elhagynám a babakocsit, de ebben az élethelyzetben nem.

2017. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, azt kihagytam, hogy én nem vezetek autót, szóval nekem a távolságok az ellenségeim.
2017. dec. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

17 hónaposan indult el,de akkor már szépen métereket egyből :) Onnantól még 1 hónapig kínoztuk egymást a babakocsival (ő üvöltött és rángatózott benne én meg agyvérzést kaptam közbe),néha jó lett volna azért.

A második gyerek 1 évesen már tipegett, 3 éves elmúlt amikor a kis tesó miatt kikerült a babakocsiból,de szerintem ő így lassan 6 évesen gond nélkül elücsörögne még benne mert sétálni azt nem szeret.

2,5 éves volt a legkisebb amikor eladtam a babakocsit mert akkor már tényleg nem használtuk,mondjuk az előtte lévő közel 1 évbe se nagyon mert vásárolni stb autóval jártunk.

2017. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

11 hónaposan kezdett el járni, de még 3 évesen is simán beraktam a babakocsiba, ha úgy alakult. (pl. ha egyedül kellett gyalog nagybevásárlást rendeznem)


Szerintem sokkal cikibb az, amikor az anyukák kb szó szerint maguk után vonszolják a fáradt gyereküket. Csak azért, mert tud egy kisgyerek járni, nem feltétlenül képes annyit gyalogolni, mint egy felnőtt, szerintem ezt nem is kell magyarázni.


2. gyereknél is tervezek babakocsizni 2-3 évig minimum.

2017. dec. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Külföldön lakom,nagyok a távolságok, itt a 4-5 éves gyereket is babakocsiban tolják. Nincs ebben semmi, mondjuk itt mindenki a saját dolgával foglalkozik. Nekem három évesem van , még bőven használjuk.
2017. dec. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kb. jo 1,5 evig hasznaltuk még.

1 evesen indult el, 3 eves kora elott tettuk el a kocsit, de meg ult volna benne. Lusta fajta, es minket is csesztettek mar erte.

Na utana sokaig kellett meg 1-1 seta sokan olben hazahozni, akkor szidtam is mindenkit.

2017. dec. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!