Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekelhelyezésnél, válásnál...

Gyermekelhelyezésnél, válásnál hátrányt jelent az új társ jelenléte?

Figyelt kérdés

Ha anyuka nem akar kiköltözni a házból (semmi köze a házhoz) és az új társ odaköltözik.

Azon kívül, hogy fura jelent bármilyen hátrányt az apának?

Már több mint 1 éve húzódik a válás, tehát nem "rögtön" lett új társ.



2018. jan. 9. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Mi? Úgy lakna ott az új nőd, hogy az előző még bentlakásos?
2018. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem nem.

Arról nem tehetsz, hogy a volt feleséged nem akar kiköltözni, vagy rendezni a lakhatását.

SZóval még "jófej" is vagy, hogy megengeded neki, hogy ott lakjon, ha nincs köze az ingatlanhoz.

Azért meg nehogy már ne legyen senkid, mert a volt feleséged kényelemből még nem költözött el.

2018. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát kb. 1 éve kérem, hogy menjen el, de a válás végéig nem akar (házassági szerződés van, semmi köze a házhoz) ami kitudja mennyi idő még, a gyerekekre hivatkozva nem akar menni, hogy a gyerekeket nem hagyja itt, de nekik ez a ház kell.

Az új párom a városba jön tanulni Februártól és nem szeretném ha koliba lakna mikor itt van a házam.

2018. jan. 9. 15:29
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Tehát a 18 éves barátnőd beköltözteted a feleséged mellé.

Gyerekelhelyezés se volt még. Akkor gondolom válás és vagyonmegosztás se.

Azt gondolom, te is tudod, hogy ebből oltári hajtépés lesz.

És a gyereket így is, úgy is a feleséged kapja. Rontani ezen nagyon nem lehet.

2018. jan. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Hátrány szerintem nem emiatt fog érni..

Most elképzeltem milyen "szép nagy család" lesztek...

Te, exfeleség, gyerekek meg a kislány, akit beköltöztetsz..Biztosan jól tud majd tanulni a leányzó ilyen körülmények mellett.

2018. jan. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Yoda m. ***** válasza:

Az Apának szól a válaszom... Feltételezem az "Anyuka" néven a gyermekeitek anyját illeted, akivel válófélben vagy.

1. Szerintem válásnál nem annyira, de a gyermekelhelyezésnél sokat számíthat:

a) Gyermek szempontjából jobb körülmények veszik-e körül az új társ érkezése által, avagy rosszabbak.

Persze, ember legyen a talpán, aki ezt képes hitelesen megállapítani, főleg, ha az Anya és/vagy az 'új társ', azaz Pótmama sem őszinte, amikor környezettanulmányt készítenek a gyermek elhelyezés kérdéskörét tisztázandó. Emellett ez úgyis csak némi idő elteltével kezd kitisztulni.

b) Mennyi idősek a gyermekek.


2. Jelent-e hátrányt az Apának?

Lehetetlen erre pár sorban úgy válaszolni, hogy semmiféle háttér-információval nem rendelkezünk.

Az ATTÓL függ... mert lehet hátrány kettő nő 1-időben és 1-helyen egy Apának (két dudás egy csárdában), de... lehet előny is, mint tudjuk.


3. Egy év az nem is olyan sok. Hallottam már 4-5 évig húzódóról is. Rajtad áll, hogy miként teszel pontot a válóper végére. Ha Te nem engedsz a Kettőből (mert Anyuka az nem egykönnyen fog), még egy-két év és újabb új Társ után nézhetsz. Mert kérdem én, Ki az a Nő, aki képes 2-3 évig is várni szép csendben, amíg megoldódik a teljes elkülönülésetek úgy, hogy közben a gyerekek érdeke sem sérülhet. De, ha ilyen habitussal rendelkezik az Új társ, ennyire türelmes, hát akkor ... ne engedj a kettőből. Tartsd magad az elveidhez és várd ki türelmesen a végét.

Vagy... Neked kell engedned a kettőből... Más lehetőséged nincs.

2018. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amit reggel írtál ki kérdést, abban még külföldön dolgoztál. Tehát odaköltöztetsz valami kis csitrit a házadba, a feleséged mellé, te meg külföldön dolgozol.
2018. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az hátrány, ha ebből a bolondokházából kiemeli a gyámhivatal a gyereket?
2018. jan. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A lány helyében oda nem költöznék...menjen csak szépen koliba.
2018. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!