Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha sokat mondokaznek vele,...

Ha sokat mondokaznek vele, elobb el kezdene beszelni?

Figyelt kérdés

22 honapos a gyerekem, korulottem mar az ennyi idosek tobb szavas mondatokat mondanak, sot, van, aki meseket, rovidebb gyerekverdeket. O most ott tart egy ideje, hogy mutogatva keri, hogy mondjam a nevet annak a dolognak, ami erdekli (pl. konyvben, vagy az utcan, amikor megyunk), van, amit mar mond utanam, de tobbsegeben egyelore csak raktarozza el. Soha nem voltam az a mobdokazos tipus, szoktunk hallgatni neha gyerekdalokat, meg egy-egy mondokat neha elmondtam, de ennyi, egyutt nem nagyon olvastunk, csak ha o hozta a konyvet, es mutogatott benne (ezt 2 honapja csinalja). A szokincse olyan 50-80 szo, ebbol aktivan olyan 10-20 szot hasznal napi szinten, de legtobbszor egyszerre csak 1-1 szot, nagy ritkan kettot. En ennyi idosen mar egy csomo mondokat tudtam allitolag, de edesanyam pici korontol folyamatosan beszelt hozzam, mondokazott, felolvasott, lefoglalt. En a szabad jatek hive vagyok, es nem vagyok a mondokazos tipus, altalaban megvarom, hogy mire van igebye, mit tanitsak neki.


Vajon az ismeretsegi koromben akik mar mondatokban beszelnek, az a rengeteg mobdokazas, meseles miatt van? Ha tobbet tanitgatnam azon felul is, ami erdekli, akkor hamarabb el kezdene hosszabb mondatokban beszelni? Most leginkabb csak mutogat, hummog, vagy 1 szot hasznal mibdenre, hogy mit ker.


A hallasa tokeletes, jobb, mint az enyem, es mindent megert, amit mondok neki, vagy kerek tole (lekapcsolja a villanyt, hozza a cipojet, kidobja a szemetet, stb.).


Mas gyerekekkel es felnottekkel is eleg konnyen letesit kapcsolatot, szeret masokkal jatszani.


A kerdesem az lenne, hogy tobbet kene mondokaznom, direktben beszelnem hozza azon felul, mint amit eddig csinalok?



2018. jan. 9. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem a mondókázás és mesélés nem sokat ér a beszédbeindulás terén, akármennyire is be akarják magyarázni.

Én hiába beszéltem egész nap a gyerekhez, nem akart beszélni, csak a baba, mama, papa, tita szavakat mondta 2 évesen, habár mindent megértett. Mesélni nem lehetett neki, mert nem hallgatta végig, a könyveket csak lapozgatta, de nem volt türelme a mesékhez.


Egy szomszéd anyuka, aki szintén nem vitte túlzásba a mondókázást és a mesélést (mivel otthonról dolgozik és folyton az időbeosztásról panaszkodott), a kislánya más másfél évesen szavakat mondott, két évesen meg mondatokat. Pl. Hozd ide a távijányítót. (Ezt hallottam.)


Szóval ha egész nap mondókázol a gyerekhez, akkor sem fog hamarabb beszélni, mert még nem érett meg rá, illetve nincs meg a húzó közeg.


A fiam 2 évesen ment bölcsibe és hirtelen felgyorsult a beszéde, most 2,5 éves és minden nap mond új szavakat, habár nem tökéletesen és nem ragozik még, de még itt sem tartanánk, ha csak velem lenne egész nap.

Szerintem a korosztálya, a többi kisgyerek nagyobb húzóhatással volt rá, mint én meg az apja. Nálunk nem érezte, hogy lemarad vagy produkálnia kellene magát, hiszen mi úgyis kitaláljuk mit akar, stb.

2018. jan. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Tündi0212 ***** válasza:
77%

Én kislányom 26 hónapos de ő sem akar beszélni :(( van neki egy 5 éves nővére ő már ilyen korban tisztán beszélt!

Én is kicsi kora óta egyfolytában beszélünk hozzá ugye a nagy tesó is együtt játszanak hall mindent tőle de mégse ! Ért mindent bármit mondok neki bármit!!!!

El akartam már vinni orvoshoz mivel a vele egykorúak beszélnek de védőnö szerint nem kell mivel ért mindent és majd az oviba megtanul sok gyerek ilyen :((. Én is nagyon el vagyok keseredve mivel szeptemberben ovi kezdés lenne de így nem tudom mi lesz! Csak türelem

2018. jan. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

1 hónap múlva 2 éves a fiam, 6 szót tud, kettő dolgot elnevezett - ezeket mi értjük, és eddig 2 szónak az előtagját tudja-

Szerintem nem használ a mondókázás.

Ő is megérti ès végrehjtja az utasításokat

2018. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A pozitív teszttől kezdve beszélek a lányomhoz,mikor már nagyobb volt a hasamban,meséltünk,énekeltünk neki. Születése után is ugyanúgy. Már 22 hónapos, maga hozza a könyvet,többet már kívülről tudok. És mégsem beszél. Bababa ma me mi vau ennyit mond. Elküldött a védőnő korai fejlesztőbe,de a gyógypedagógus elküldött minket.

Ha számítana a foglalkozás,mondókázás mennyisége/minősége,a lányom már körmondatokban beszélne :/

2018. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a lányom. Most h 2 hónapja bölcsis napról napra több szót mond, és egyre jobban utánozza az elhangzott szavakat. Ez 2 hónap alatt. Mikor kezdtük a bölcsit annyit tudott h "nyem"

Ha a mondókázáson, énekelgetésen múlt volna,a kányom már jóreggelt kívánok-at köszönt volna a szülésznek.

Rengeteget beszélek hozzá, magyarázok, mesélek, mondókázok. És eddig semmi sem történt.

Hiába mondta nekem is mindenki h mondókázzak, beszélgessek vele. Tudtam h eddig is ezt csináltam. Szóval nyugi. Egy gyerek se marad Kuka.

2018. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Dettó mint a 2-es válaszoló.. csak egyetlen hónappal idősebb a fiam. Én sokat mondókáztam kiskora óta. Be nem áll a szám, igényli is, már 14 hós korban is mutatott valamit egy könyvben, mondtam neki micsoda, már egy jó ideje tényleg többet beszélek mint amennyit nem, mit csinálok, ő mit csinál, ha sétálok is mindig van valami. Meg is ért mindent. A nagy szókincse: hinta, tál, mama, papa. Meg újonnan nagyon sok szó elejét mondja. Itthon vagyok vele de fotolgatom a családi napközit, önálló evéssel is van gond, meg a mozgást levéve úgy mindennel. :/
2018. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*fontolgatom
2018. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
15%
Szabad játék híve vagy, nem beszélsz hozzá, nem énekelsz, nem mondókázol..szóval nem foglalkozol vele. Persze, hogy le van maradva..
2018. jan. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Látod sok válaszoló mindent megtett a gyerek érdekében, de mégsem úgy alakult, ahogy szerették volna. Azaz hiába foglalkoztak sokat a gyerekkel, nem beszél. Nade ha nem is foglalkozunk vele akkor mit várunk?
2018. jan. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

(Vannak gyerekeim, tapasztalat stb, nem okoskodni akarok tudatlanul)

Hogy ennyi idősen ennyit beszél, igen lemaradás. 2 évesen kb 200 szavas szókincsnek kell ahhoz lenni, hogy minden okés legyen a gyerekkel.

DE nagyon sok gyereknek nincs és nem te tehetsz róla! Mozgásfejlődése rendben ment? Mászott? Sokat kell futni, hintázni, egyensúlyozni.

Természetesen érdemes mondókázni és közbe mozogni, mondod, tapsolsz ütemre.

Oviban már 3 évesen van logopédiai felmérés. Ha még abban a korban is meglesz a lemaradás, TSMT tornára kell járni, ott olyan gyakorlatok vannak, ami segíti a beszédindítást. Ne aggódj, minden rendben lesz!

2018. jan. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!