Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodás gyereketek hogyan...

Óvodás gyereketek hogyan köszön az óvó néniknek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves, kiscsoportos, évvesztes. Mikor 3 évesen, tehát egy éve óvodába ment, sziával köszönt az óvó néniknek. Feleségem ezt rendben levőnek tartotta. Most viszont át akarja szoktatni arra, hogy csókolomot köszönjön nekik. A gyerek ellenáll, ebből konfliktus van. Arra gondolok, hogy talán megzavarta az, hogy akiket egy évig napi szinten látott és sziával köszönt, azoknak nem érti, miért kéne most másképp köszönnie.

Szerintem akivel kialakult a "szia" köszönés, pláne, ha napi szinten látták egymást, azzal már így kéne hagyni, és ha majd iskolába megy, a tanító néninek köszönjön másképp (talán praktikusabb lenne akkor már a jó napot-ot megszoknia, nem csókolommal köszönnie).

Feleségem viszont nagyon helytelennek tartaná, ha még nagycsoportos korában is sziával köszönne az óvónőknek.


Óvodás (vagy azt elhagyó) gyerekek szüleit kérdezném, nálatok ez hogyan alakult az óvodai évek alatt? Ti hogyan tartanátok helyesnek?



2018. jan. 10. 12:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Fiunk ha összefutunk az óvónénivel utcán vagy valahol akkor csókolomot köszönt. Reggel amikor bemegy a csoportba, akkor Jó reggelt kívánok, sziasztok gyerekeket köszönt. Ez uttobbit magától találta ki. Ez az elejétől igy van.
2018. jan. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Veled értek egyet, az óvónénik (nálunk legalábbis) mindig is azok a drága "tyúkanyók" lesznek, akik ölükbe vették a síró gyereket, vigasztalták, ha szomorú volt. Teljesen életszerűtlen, hogy az óvónéniknek egyik napról a másikra a barátságos, közvetlen szia helyett a sokszor túl modoros csókolommal köszönjön.

Az én fiam 5 éves középsős. Az oviban sziával köszön, viszont pont a napokban figyeltem meg, hogy elkezdett csókolommal köszönni a szomszédos csoportok dadusainak, akikkel nincs meg az a közvetlen kapcsolat.

Az utcán, liftben is egyre gyakrabban köszön csókolommal.

Én általában magyaráztam Neki, hogy a felnőtt (és idősebb) néniknek, bácsiknak csókolommal vagy jó napot kívánokkal (vagy a napszakban megfelelő köszöntéssel) illik köszönni.

Néha engem utánozva jó napottal köszön, az még picit furcsán hangzik egy ilyen kisgyerek szájából, de udvarias, nincs vele gond.

Ne programozza át a feleséged a fiatok agyát, ha megérik rá, (ha igénye lesz rá) magától fogja tudni a megfelelő köszönési formát. Az óvó néni pedig maradjon az a kedves, babusgató, sokszor cinkos pajtása a gyereknek az ovis évek alatt. Tudom, nekünk óriási szerencsénk van az óvónőinkkel, de tényleg szinte baráti a viszony a gyerekek és ő közöttük.

2018. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
3 és 4.5 éves gyerekeim sziát köszönnek. Én próbáltam 3 évesen mondogatni a fiamnak, hogy csókolomot illene köszönni de ugye nem értette, hogy miért nem sziát, és akkor kinek kell sziát, kinek csókolomot, így ráhagytam. Az elmúlt hónapokban néha csókolomot köszön de csak mert újdonság neki, egyébként inkább sziáz. Én nem fogom erőltetni a csókolomot mert látom, hogy más gyerek is simán tegezi (6évesek) az óvónőket. Majd ha iskolába megy ott úgy indítunk, hogy csókolomot kell mindenkinek. Az óvónők nálunk nagyon rugalmasak, nem szólnak senkinek a sziázásért.
2018. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk tegeződnek. Montessori ovi és itt külön kérték,hogy tegeződés legyen 😊
2018. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Csókolommal vagy jo reggelt kivanokkal koszont mindharom.
2018. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk középső csoporttol tanították a gyerekeknek a "Jo reggelt ovoneni, sziasztok gyerekek " köszönest
2018. jan. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
Jó reggelt vagy sziasztok (egyébként mi is tegezodunk az óvodai dolgozókkal, mindenki mindenkivel) Nálunk a csókolom valahogy kimaradt,idegeneknek ,boltban stb, napszaknak megfelelően köszönnek (4es 6evesek)
2018. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

4,5 éves a fiam, vegyes csoportba jár.

Sziával köszön.

Nem csak az óvónőnek, minden felnőttnek.

Én is néha mondom neki, hogy "Jó napot", meg "Viszlát", de nem jegyzi meg.

Gondolom majd egyszer átáll. Nem erőltetem. A lényeg, hogy köszönjön.


Szerintem a felnőttek nem sértődnek meg, ha egy gyerek sziával köszön. Örülnek, hogy köszön. Egy gyerekekkel foglalkozó felnőtt főleg nem sértődik meg.

2018. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%
Hát még szerencse, hogy nem jegyzi meg se a jó napot, se a viszlatot, ezeknél bunkó köszönés forma nincs is....
2018. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Miért, nő létemre ha bemegyek a boltba pl, mit mondjak? Kis kezit csókolom??????

Mi a baj a Jó napot kívánokkal, vagy a rövidebb Jó napottal?


Manapság már a köszönés sem divat, úgyhogy nem az a bunkó, aki akárhogy is de köszön, hanem az, aki nem!

2018. jan. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!