Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólnátok ha egyedül a ti...

Mit szólnátok ha egyedül a ti gyereketek nem kapott volna mikulás csomagot az osztályában mert nem fizettétek volna be időben az osztálypénzt?

Figyelt kérdés

Ha a szülői munkaközösség vezetője nem vett volna egyedül a te gyerekednek semmit úgy hogy mindenki kapott mikuláscsokit azért mert fél évi osztálypénzel le vagy maradva. Osztályfőnök ebbe nem kíván beleavatkozni több szülő pedig úgy van vele hogy "én a saját gyerekemért fizetek nem máséért". A 7 éves gyerekedet pedig csúfolják már napok óta hogy csórikáék és nagyon rosszul esik ez neki.

Amúgy nem az én gyerekemről van szó.


2017. dec. 12. 05:23
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
100%
Elszégyelném magam nagyon!
2017. dec. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
82%
Én is elsüllyednék szégyenemben. Szerencsétlen gyerek. Ugyanakkor természetesen jogos. Ne vállaljon gyereket, aki nem tudja finanszírozni egyedül is. Gondolom nem havi 10 ezer az osztálypénz, hanem max. 2000 ezer. És neked mi a véleményed, kérdező?
2017. dec. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
86%

Szomorú, de sok esetben csak ilyenből tanul a szülő.

Mert ha kapott volna a gyerek a többiek pénzén, akkor az jön le neki, hogy minek (időben) fizetni, felesleges, Úgyis ugyanazt megkapja a gyerekem, mint aki fizet...


Hát most a gyereken keresztül taln sikerül a fejébe verni, hogy ne maradjon el, mert nem hobbiból szedik...


A gyereket viszont nagyon sajnálom. Ő az, aki semmiről nem tehet, és most jó nagyot szív a Szülei miatt...

2017. dec. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:
Hát ez az eset anno a volt osztályomba történt egy alapból nem túl népszerű lánnyal és azóta megfogadtam hogy soha nem fog ilyen az én gyerekemmel előfordulni..amúgy nekünk 8. Év végéig havi 500 Ft volt az osztálypénz és úgy hogy 2. Kerületi suliba jártunk ahol senkinek sem okozott gondot az osztálypénz legalábbis anya mindig ezt mondta hogy minden év elején átbeszélték szülőin a pénzt és mindig mindenki beleegyezett..
2017. dec. 12. 05:56
 5/50 anonim ***** válasza:
70%
Nincs pénzem gyerekre...
2017. dec. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
85%
Velem is mindig ez volt,nekünk 20 éve kétszáz forintot kellett volna fizetni de sose tudta anyám odaadni,mindig szégyenkeztem.
2017. dec. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tudták igazán fizetni az osztály pénzt a szüleim. Egyszer könyörögtem ki hogy az osztály kirándulás miatt fizessük be. Befizettük és nagyon vártam a kirándulást, aztán az utazás előtti nap kórházba kerültem. Nagyon rossz volt arra gondolni egyedül a kórházi szobában hogy ők most épp jól érzik magukat és én is ott lehetnék
2017. dec. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
49%

Az szmk-sok ilyenek. Én 35 vagyok de a mai napig tisztán emlékszem, hogy alsó tagozatban aki szmk-s gyereke volt az agyonajnározták, én nem voltam + nem voltak jó cuccaim sem mivel nem volt sok pénzünk. Az szmk-s kölyköt a tanítók mindig dicsérték: essssztike de szép a kabátod....essssztike milyen szép a kardigánod.... Én meg pont ott álltam a szr sárga-kék kabátomban és a vén kva tanító odavetett annyit, hogy: a tied is szép...

Aki azt gondolja, hogy egy 7 éves gyerek ezeket a dolgokat nem érti, nem érzi, az nagyot téved.

Első körben gratulálok a szülőknek, hogy ennyire sem képesek, befizetni az osztálypénzt. Ha pedig nincs rá pénz, akkor nem kell gyereket szülni, mert mint látjuk az ilyet mindig a gyerek szívja meg, kivétel nélkül.

2017. dec. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
100%
Én is szégyelleném magam. Viszont annyi eszem lenne, hogy ha már nem tudtam fizetni, és tudtam hogy így nem kap csomagot(jogosan) akkor lett volna annyi eszem, hogy aznap nem viszem, vagy mondjuk azon a héten, így hétfőre el is felejtette volna mindenki, vagy inkább nagy valószínűséggel fel se tűnt volna hogy ő nem kapott.
2017. dec. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
59%
Mindenki azt írja, hogy aki csóró, az ne vállaljon gyereket. De abba nem gondoltok bele, hogy amikor 7 éve megszületett, esetleg sokkal jobb anyagi helyzetben lehettek, mint most? Annak a szegény gyereknek és a családjának elég baja lehet amúgy is, ha az osztálypénzt sem tudják fizetni, nem kell még meg is alázni őket. Inkább segíteni kéne nekik. Akár csak annyival, hogy ennek a szerencsétlennek is vesznek egy csokit.
2017. dec. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!