Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Amikor nagy vendéség van...

Amikor nagy vendéség van nálatok akkor csináltok olyat amit a gyereketek is megeszik? Divatból vegán szeretne 12 évesen.

Figyelt kérdés

16 embert várunk karácsonyra, mindenki ehet mindent nics cukorbeteg, étel allergiás köztük. Lányom két hete üldöz a vegán ételekkel, mindenre fujjog, undorkodik. A menü fácán leves, birka pörkölt, sült kacsa, rántott husi lesz. Rizzsel, káposztával, francia salival, főtt burgonyával. Semmi sem jó ebből. Kistesóját ijesztgeti, képekkel milyen betegségeket okoz a hús.

Amikor kifakadtam, facebookra posztolta mit eszik és élő adást csinált, miközben velem veszekedett.

Mit csináljak??


2017. dec. 20. 23:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%
Csinálj neki külön is valamit. Köretek közül minden maradhat, a francia salátát pedig lehet tojásmentes majonézzel készíteni.
2017. dec. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
54%
Hát, én biztos nem csinálnék neki külön valamit, ha ilyen összetett ebédet főznék. Válogassa ki magának belőle azt, amit megeszik, vagy készítsen kaját magának.
2017. dec. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
44%
Ilyen komolyan letezik? Nem semmi, gratulalok a neveleshez. Eleve 14 ev a fb also megengedett korhatara de mindegy...
2017. dec. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
94%
Csinálj neki egy paradicsomlevest meg egy kis adag szójafasírtot vagy tofuból valamit, azt megeheti valamelyik körettel. Most karácsony előtt nem csinálnék ebből cirkuszt, majd két ünnep között vidd el a gyerekorvoshoz, beszéljétek meg, mire kell figyelni, ha vegán módon akar étkezni, hogyan oldható meg a megfelelő fehérje-, koleszterin-, B12-bevitel meg egyebek, és milyen következményei vannak, ha ez nem történik megfelelően. Kereshetsz neki a neten is anyagokat, hogy olvasgassa, ne csak a vegadzsihádisták hülyeségeit. Azt viszont beszéld meg vele nagyon határozottan, hogy tiszteletben tartod a kérését, de eszébe ne jusson fujjogni, megjegyzéseket tenni a többi kajára az asztalnál, mert abban a másodpercben elzavarod onnan, és beszünteted a külön konyhát.
2017. dec. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
76%
Itt az ideje egy nagy anya-lánya beszélgetésnek. Szállj ki a mókuskerékből, és figyelj kicsit a lányodra! Őszinte érdeklődéssel kérdezd tőle, miért döntött a vegán életmód mellett. Ne legyints, hogy ez csak valami divathóbort. Lehet, hogy nagyon is komolyan gondolja. A karácsonyi menü most másodlagos. A lényeg a beszélgetés lenne. Én egyébként nem főznék neki külön, de megengedném, hogy főzzön magának.
2017. dec. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
76%

A 4esnek igaza van, ezt csinálnám én is. Oké, tiszteletben tartom, DE akkor csinálja normálisan, járjon utána, már csak a hiánybetegségek miatt is. És alap, hogy neki is tiszteletben kell tartania a család többi tagját, különben fell is addig tartott a tolerancia és a tisztelet.

Amúgy esélyesen egy múló divat, kezdő kamaszos lázadás, ami valamelyik nagyokos barátnőtől jön, elmúlik.

2017. dec. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
29%

Hát, őszinte leszek, a te menüdből én se ennék meg semmit, pedig nem vagyok vegán. Egyszerűen nem értem hogy miért kell ilyen zsíros és tömény kajákat főzni, miért nem lehet benne legalább egy könnyű fogás. Amúgy meg mond meg a lányodnak, hogy te nem vagy hajlandó főzni olyat ami neki is jó, mert nem vagy rá tekintettel, de ő főzhet magának ha szeretne.

Ráadásul nem vegaként/vegánként is van olyan hogy az ember nem kívánja a húst. Legalább egy egyszerűbb neki is kedvező ételt csinálhatnál. Különben ne lepődj meg ha ő is ennyire veszi majd figyelembe ha te kérsz tőle valamit(takarítson, vigyázzon a testvérére stb)

2017. dec. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon kiakadnék, először is felvilágosítanám, hogy az engedélyem nélkül semmit sem tehet ki rólam a netre(sem másokról az ő engedélyük nélkül), mert ennek komoly következményei lehetnek.


Ezért simán elkoboznám büntetésül 2 napra a telefonját és a laptopját és elmondanám, hogy rendkívül mázlistának érezheti magát, hogy nincs 14, mégis megengedtem neki a regisztrálás, hisz minden, amit csinál, teljes egészében engem terhel, és semmi kedvem a tudatlansága miatt rendőrségre rohangálni. Ja és persze elolvastatnám vele az általános szerződési feltételeket, és kikérdezném utana belőle, csak akkor maradhatna meg a facebook regisztrációja, hiszen tudatlanul senki sem lehet fent az én felelősségemre.


A vegán kérdésről én nem faggatnám, nekem nem kell megindokolnia. Ha extra ételt szeretne és nincs rá alkalom, mint pl szülinap, vagy biziosztás, ami csak róla szól, akkor bizony neki és részt kell vennie benne.


Nyilván nem kell megsütnie semmit, de megpucolhat pár zöldséget. Ez minden további étkezésre igaz, nem csak a karácsonyira.


Egyébként simán csinálhatnál mondjuk padlizsánkrémet, fincsi és vegán, jó előétel a leves mellé alternatívaként és nem feltűnően vegán, mint a tofu. Na meg könnyű. A franciasali is lehet tojásmentes majonézből, ez is jó ötlet. Vagy mondjuk a rizs lehetne rizibizi, hogy kicsit tartalmasabb legyen, és egy jóadag párolt zöldség (ilyen fagyasztott keverék) sem zavaró az asztalnál és 2 perc.


További feltétel, hogy nem oszthatja meg a véleményét más ételekről, csak, ha kérdezik, akkor is normál formában, nem leszólva a másikét, hanem felmagasztalva az övét. Tehát miért jó a vegán étkezés, nem úgy, hogy miért rossz a mindenevőség. Minden vegán ételból vehet akárki, aki akar.

Továbbá nem fintoroghat, ha valaki megdicséri az ételt, hisz lehet finom attól, hogy az ő elvei ellen van.


Egyébként mi baja van a rizzsel és a káposztával? Mindkettő vegán. Vagy valami cifra ételt akar? Hozza csak az olcsó és könnyű recepteket, de minél cifrább az étel, annál többet kell segítenie.

2017. dec. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
87%
Hát, ez a menü nekem is nagyon sok lenne zsirbol, de ha vegán akar lenni, akkor a minimum, hogy nekiáll zöldslget pucolni és fözni, pár nap múlva már kevésbé lesz vicces vegánnak lenni.
2017. dec. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
47%
Vegetáriánus vagyok, de igyekszem folyamatosan csökkenteni az állati eredetű dolgokat az étkezésemből. Lehet a lányodnál múló hóbort, de szerintem nem pont karácsonykor kéne még több veszekedést geneŕalni. Csomó egyszerű vegán étel van (lehet a vendégek közül is sokaknak jobban bejönne, mint ezek a zsíros borzalmak). Szerintem ha arra van időd meg türelmed, hogy a nem tudom milyen távoli rokonoknak panírozd a rántotthúst, akkor arra is lehetne, hogy a saját lányodnak összeüss valami zöldséges egytálételt.
2017. dec. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!