Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi eséllyel tudja az...

Mennyi eséllyel tudja az ember megtartani a munkahelyét, ha hónapokon keresztül betegeskedik a kisgyermeke?

Figyelt kérdés

November óta folyamatosan beteg. 2-3 napokat jár oviba, aztán lebetegszik. Most gyógyult meg, elvittük szánkózni, már másnap beteg volt. Hol megfázás, hol fülgyulladás...

Én más okból ugyan, de elképzelhető, hogy el fogom veszteni a munkámat és a gyerekem betegeskedése jó ok lehet belémkötni egy olyan főnöknek, aki amúgy is belém akar kötni. Pedig azért alakítottam így a munkába való visszatérésemet, mert ez viszonylag kötetlen munkaidővel jár, tehát akár éjfélkor is bepótolhatom azt, ami a betegszabi alatt sürgős feladat. De a főnököm mégis állandóan beleszól, hogy mikor végzem a munkámat és azzal vádol, hogy rossz a munkaidőbeosztásom. Nem merem neki megmondani, hogy ha 3 napig otthon vagyok a gyerekkel, minimum 10-12 órát ráhúzok a napi munkaidőre, hogy elő tudjam készíteni mindazt, ami a 3 napban halaszthatatlan. Arról nem beszélve, hogy egy időben iszonyatos mennyiségű feladattal bízott meg, egy nagy projekt volt, akkor heti 80 órát dolgoztam 1 hónapon át, de csak azt hallgatom tőle, hogy mert rosszul osztom be a munkaidőmet.

A lényeg, hogy esélyes, hogy el fogom veszíteni az állásomat, pedig minden feladatomat maradéktalanul elvégzem, csak éppen nem mindig nap közben van rá időm.

Ő már régóta tudatosan ki akar készíteni, szeretné ha felmondanék, de meg is fenyegetett már.


Biztos, hogy nem találok többé kötetlen munkaidős állást, ebben a mostaniban benne van közel 20 évem, a főnököm természetesen új...


De kötött munkaidőben 2-3 hónapon át húzódó betegeskedős időszakkal nem fogom tudni ellátni a munkámat. Nem én vagyok egész héten itthon, a férjem is bevállal 1-2 napot, de ez így számomra kilátástalan.


Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogyan oldják meg mások fix munkaidőbeosztásban, ingázva...


2018. jan. 21. 01:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben ennyire beteg/gyenge az immunrendszere a gyermeknek, nem kell szánkózni a hidegben... szóval kerüljétek az olyan helyzeteket, amikor magatok alá ástok.

Illetve meg kell találni, hogy mi a probléma a gyermekkel.


Nehéz, de sok kitartást!

2018. jan. 21. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ilyen aki folyton betegben van a gyerekével mert az extrém sokat beteg.

Most próbálod úgy beállítani a sztorit, hogy a főnök legyen a szívtelen meg a fenyegető meg a nemtudommi, aki genya módon kirúgja a szegény anyukát, de azért azt te sem várhatod (meg senki sem aki szült), hogy minden munkahely mosolyogva nézze, hogy állandóan hiányoztok onnan.

És nem is ezen kéne legyen a hangsúlyod, h ásol a főnököd alatt, hanem azon, h elviszed a gyereket alapos kivizsgálásra, mert nem normális dolog, hogy zsinórban beteg.

2018. jan. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos normális ha ennyit beteg, amíg ki nem alakul az immunrendszere. Ezt 6 éves korra írják. Nekünk is az első két ovis év volt durva, most nagycsoportos egy orrfolyásos és egy lázas, torokgyulladásos betegség volt csak eddig, szóval nagyon sokat javult a helyzet. Talán próbálj meg beszélni őszintén a főnököddel, hogy ez csak egy átmeneti állapot. Nyáron biztos nem lesz ilyen beteges és aztán még egy vagý két téli hónap lehet gond. De akinek gyereke van, ott benne van a pakliban, hogy beteg is lesz. De azért olyan munkát adni, hogy heti 80 óra az durva.. ha úgy érzed ki akar csinálni, akkor készíts bizonyítékot erről vagy írásban jelentsd az elvégzett munkád, hogy ne tudjon alaptalanul kirúgni. Munkaügyi perre is lehet menni, ha elvégzed a munkád, akkor nyomós indok kell, hogy kirúgjon.. biztos nem hagynám, hogy 20 év után csak úgy lapátra tegyenek, ha amúgy jó munkát végzek :-( kitartás!
2018. jan. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem a főnök a szemét, határidő van, meg pár kolléga, akiknek a tökük kivan, hogy te folyton otthon vagy.


Tudom, beteg a gyereked, de ha ennyire sokszor már vinném az orvosokoz, hogy vizsgálják ki, MIÉRT, mert 2-3 hónapos betegség NEM normális.


Mellesleg a munkáltatók 99%-a az első után kivágna a fenébe.

2018. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Na a színvonal itt is meg van.

Orvosnál voltunk, szakorvosnál is, semmi komoly teendő nincs, ki fogja nőni, nem kell kivenni a manduláját. Még egy vérvételt szeretnék, de a múltkor csak megrémísztették és forgatták a tűt a karjában és azzal vígasztalták, hogy ha beletörik a tű, mehetünk a sebészetre.

Folyamatosan nem hiányzok, decemberben 4 nap betegszabit vettem ki, novemberben is szintén ennyit, a többi napot megoldottuk másként.

Senkinek helyettem nem kellett dolgoznia, szóval nem tudom mi ez a nyálfröcsögés, nem olyan a beosztásom, hogy bárki helyettesíteni tudna.

2018. jan. 23. 18:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Táplálékkiegészítőt próbáltál már?

Nálunk az Eskimo Kids vált be.

[link]

Keress rá a google-be, más fórumokon is nagyon jókat írnak róla.

2018. jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!