Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehet az ember, ha gyermek...

Mit tehet az ember, ha gyermeknevelésnél ellenkező magatartást tanusit egy rokon?

Figyelt kérdés

Gyermekem ma kiszaladt az autoutra, én utána, járdán oktato fejmosás, nyomatékosan, hogy biztosan komolyan vegye a kisgyermek(3éves) magyaráztam életveszélyről, sirás, korház, használtam azokat a kifejezéseket amiknek tudom hogy érti a sulyát.

Mindeközben a rokon:

1. Eleve miatta rohant ki a gyerek mert szo nelkul es nem zebrán(peldat nem mutatva)lazán átkelt nelkulunk a tuloldalra, nálam sulyos táska, gyerek biciklije egyik kezben, masikban a gyerek. Soha nem is rohant eddig ki, mindig magyaráztam es ugyesen veszi a szabalyokat csak most hirtelen kirantotta magát meglodulva a rokon után..akinek korabban már szamtalanszor elmondtam hogy ha kihalt pusztában is mennénk, gyerekkel akkor is a járdán kell menni mert tanul

2. Amikor a gyermeket oktatom hogy akár meg is halhattunk volna!! Fogja magát a rokon és erre neki áll elbagatellizalni a helyzetet!!! Biztos fáradt,es neki áll sajnálgatni védeni az anyai düh elől es nem hagyja hogy a gyermek értésére jusson a helyzet sulya es komolysága!!


Vagy pl itthon magyarázom hogy nem szabad lökdösődni, az oviban sem fogják tolerálni, mindezt mérgemben, mert majdnem lelökött az agyrol mert epp öltöztetni akartam, erre a rokon neki áll kiröhögni engem hogy vitatkozom egy 3 évessel.


Legszivesebben felképelném. De hogy lehet ilyen embert(embereket)kezelni?


Vagy pl egy ismerosom mindig megrikatja a gyereket, mert a gyerek rájott sirással nála mindent elér, ami nem is érdekelne, ha viszont nem fájna hogy mellette a gyerekem nem nevet, kacag, hanem joformán egész nap bőg.


2017. jún. 3. 16:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Kizárod az életetekből.
2017. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

3 évesnek az utcán fogni kell a kezét! Hiába "oktatod" még nem igazán érti.

A rokont meg le kell építeni.

2017. jún. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
még annyit: gyerek kezét az utcán úgy kell fogni, hogy a csuklóját átkulcsolod. Akkor nem tudja magát kiszakítani.
2017. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A rokonnak megmagyaráznám ott rögtön, hogy a gyereket én nevelem, ő ebbe nem szólhat bele. És elküldeném haza, ha otthon csinálná ezt. Akármilyen közeli rokon, akkor is.
2017. jún. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
3%
Jobb lenne, ha nem a rokont kőpködnêd, hanem magadba szállnál. Igen, te, mert hibáztál. Neki valóban semmi köze hozzá, ettől még te hbás vagy. A gyereket oktathatod, de ha 3 évesen fel kell fognia, higyan közlekedjen, te miért is nem tudid?
2017. jún. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A gyermek a rokon miatt ilyen már bocs

Ugy néz ki őt az sem erdekli ha elutne minket az auto es gusztustalan hogy még neki all a gyereket pátyolgatni ezek után.


Eddig a tanitasommal semmi baj nem volt mindig is tudta a szabályokat.


Köszi tanultam mashogy fogom a kezét.


De attol még a rokonrol szol a kérdés mert nem egy ilyen van, hogy nevelésnél megcáfol, ellenem hangolja a gyermekem csak szorakozasbol mert ugy néz ki féltés az NINCS benne, nala a szeret kimerul egy ölelésben az anya elől..

2017. jún. 3. 17:31
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy ezt írta már valaki. Legközelebb ha beleszól a navalésbe, haza küldöd akkor is, ha az anyától van szó.
2017. jún. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
anyádról
2017. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű: milor elkezd a rokonbaj okoskodni, megmondod neki, hogy "Gizi, ne haragudj, de ezvégül a gyerek az, enyém, én nevelem, kérlek ne szólj bele". Ha ezután sem sikerül viselkednie, otthagyod/hazaküldöd, és a továbbiakban kevesebbet találkoztok.
2017. jún. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Jézus, bocsánat, önálló életet él a telóm, úgy látom. Azért remélem érthető.
2017. jún. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!