Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok, tényleg problém...

Mit gondoltok, tényleg probléma lehet? Lent hosszabban

Figyelt kérdés

Én már nem tudom,komolyan....túl sokat agyalok rajta.

A kislányom májbetegen született. Nagyon rossz értékei voltak,biopsziája is volt 7 hónaposan. Nyíregyházán lakunk,a helyi kórházba 3 havonta hordjuk vérvételre,a SOTE-ra 6havonta.

Alagille-szindróma gyanús volt,de nem igazolódott be. Ez értelmi fogyatékossággal jár(na). Erre lenne génteszt Bp-en,de 1millióFt..

Még nem beszél,és egyre furcsább dolgai vannak. Vannak képek,díszek a házban,amiket sorolni kell neki állandóan. Most 22 hónapos. A könyvekben a képekre mindig ugyanazt a szót kell mondani,különben visít. A kanálról nem lóghat le semmi kaja,mert nem eszi meg. A lábát nem lehet betakarni,mert nem engedi. A takarót csak mellé tehetem. A gyógypedagógus szerint (ismerősöm) rugalmatlan a lányom. Nagyon félek,hogy van valami baja.. A köldökzsinór 3x volt a nyakán,fojtotta,sürgősségi császárral született. Enyhén volt csak kék,hamar felsírt.

Ennyi belefér még? Most 2 hónap alatt semmit nem fejlődött a gagyogása,de igazság szerint 5 hónapja legalább stagnál.


2018. jan. 23. 22:20
 1/5 A kérdező kommentje:
A gyógypedagógus javaslatára elmegyek a pedagógiai szakszolgálathoz előjegyzésbe vetetni,úgy is szerinte legalább 4 hónap,mire bekerülünk. Logopédiai felmérésre.
2018. jan. 23. 22:24
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A beszédfejlődés miatt magában még nem kéne aggódnod, hiszen rengeteg gyerek nem beszél csak 3-4 évesen. Az én lányom is 3 évesen kezdett el beszélni. Ma már 7 éves elmúlt, kutya baja. A rugalmatlansága viszont már utalhat problémára. Azt hiszem az autizmusról vagy a adhd-ról olvastam egyszer, hogy ilyen rugalmatlan dolgaik vannak. Vannak kis hlyeségeik a gyerekeknek, idétlen szokásaik, de az ember érzi, hogy ez már kicsit túl megy a normálison, és gondolom ezt érzed te is. Az én 3 évesemnek is megvannak az idegesítő szokásai, hogy csak a piros tányérból és a piros pohárból hajlandó enni-inni, de érzem, hogy ez normális, még belefér.

De az első gyereknél, akinél 3 évesen kezdődött a beszéd, éreztem, hogy valami nem stimmel. Nagyon sokáig nem tudtuk eldönteni, hogy nem ért e dolgokat, csak le van maradva kicsit...kiderült, hogy hallásával volt gond. Orvosoltuk.

Ha érzed, hogy nem fér bele a normálisba, akkor ne hagyd, hogy bárki azt mondja, hogy ááá, majd kinövi, az övé is hasonló volt, aztán semmi baja nem lett. Mi, szülők ezt érezzük, ha valami nincs rendjén. Elképzelhető, hogy a beszédfejlődését azért találod lemaradottnak, mert valami van a háttérben. Minden követ mozgass meg.

2018. jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bár ezek a kényszeres dolgai utalhatnak tényleg autizmusra, az én egyik gyerekem is csinált hasonlókat, mégsem "lett" az, kinőtte. Másfél évesen indult csak el, pedig már 9 hónaposan ment bútorokba kapaszkodva (sosem vezetgettük, nem is engedte). Csak akkor tudtunk sétálni (fél évig ment ez), ha mondtuk az autómárkákat, különben leállt és hisztizett (és nagyon kitartóan tudott kiabálni annyira, hogy bármit csinálhattam - magyarázat, ölelés, ígéret, fenyegetés - , egyszerűen nem ment át - egyszer volt egy 2 órás rekordja), télen még le is kellett takarítanunk a havas autókat útközben, hogy lássuk a jelét... Ha valami nem úgy állt a szobában (kilógott egy csücsök a fiókból, új dísz került fel), meg kellett igazítani, mert addig nem tudott aludni vagy sokáig kellett magyarázni vissza-vissza térve rá 5 percenként... Csak kevés féle ételt fogadott el, főtt ételből csak mindent teljesen lepürésítve és lehetőleg legyen fehér vagy zöld, de sose piros... Mindent sorba rakott színek szerint, szeretett kipakolni, visszapakolni, kipakolni... Utálta, ha altattam vagy bementem, amikor felébredt... És 2 és fél éves koráig csak "eee" hanggal kommunikált mutogatva.

De ugyanakkor marha barátkozós és nyitott volt, játszótéren mindig beült a nagyok közé, mindenkit lazán instruált mutogatva is.

Két és fél évesen aztán pár nap alatt elkezdett szinte rögtön összetett, jól ragozott mondatokban beszélni (nem jártunk fejlesztésre, csak bölcsibe :)). Bölcsiben még szinte végig nem evett max. üres kenyeret és tejet, de aztán ovi alatt lassan kinőtte az összes tikkjét. 6 évesen mehetett iskolába, szereti, most másodikos, nagyon jól vág az esze, összeszedetten tanul, de nagy a haveri köre és a társadalmi élete.

2018. jan. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%

Ugyan nem vagyok járatos értelmi fogyatékosság terén, de ahogy elképzelem, egy értelmileg sérült 2 évesnek szerintem nem tűnne fel a kilógó sarok a fiókból, vagy hogy lelóg valami a kanálról.


Nálunk is vannak ilyen dolgok, szintén a lábtakarás, babakora óta nem megy, mert ideges lesz tőle. Rengeteg ilyen apró ragaszkodása van, mindentől ideges lesz, sír, kiabál, sőt bántotta is magát, pedig sosem látott ilyen viselkedést.


Kivizsgáláson vagyunk, most a legjobb helyen. Értelmi sérülés nem merült fel, adhdra vannak tünetek(futva közlekedés, hatalmas mozgásigény, szelektív figyelemzavar), autizmusra, (furcsa dolgok, amiktől nagyon kiborul, rossz evés, lábujjhegyezés, gyenge szemkontaktus) és a legvalószínűbb, hogy diszfáziás is, ezt már biztos megkapja, de csak a vizsgálat végén.


...


Az értelmét könnyen lehet szűrni. Szerezz egy formabedobót, nézd meg, hogy odatol e fellépőt, ha valamit nem ér el, kérd meg, hogy mutassa meg a fejét a kezèt meg a lábát és a pocakját, dolgokat a szobában. Nézd meg, hogyha szűk helyről venne ki valamit, sikerül e neki. Elforgat dolgokat ilyenkor? Pl hozza be a seprűt az ajtón. Úgy add a kezébe, hogy a seprű nyele keresztbe álljon.


Játszhatsz vele itt a piros hol a pirost.

2018. jan. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én nem gondoltam autizmusra...tudom,hogy ez a divat,de tényleg nem. A fejlődési diszfázia nálunk is megvan,mivel lányoknál 2 éves kortól van. ( fiúknál 2.5 évtől). Épp most tanultam.
2018. jan. 24. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!