Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Megpróbáljam leküzdeni? Vagy...

Megpróbáljam leküzdeni? Vagy már hagyjam? (Hosszabban lent)

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, utolsóéves a középiskokàban. És, elegem van mindenkiből.


Jó, ez talán túlzás.

Az az igazság, hogy mindig meg akartam felelni a társaságnak, nert sohasem voltam olyan, mint mások, így muszáj volt ehhez nagyobb erőfeszítést vennem. Magamra erőltettem egy kis mosolyt, hogy ne legyek mkndig egy antiszociális, bebábozódott valaki. Mindig, mindenkivel megértő, kedves voltam, és tényleg szerettem is az osztálytársaimat, nagyon klasszul elvoltam velük... Egy ideig. Ez az egész átfordult abba, hogy mindig szóltak a baj van, és mindig ott is voltam, örömmel, ők pedig lazán lesz**tak utána. Egy darabig nem vettem erről tudomást, de aztán kezdett elegem lenni.

Elég szánalmas, de 18 éves koromig szinte alig volt önálló véleményem, most jöttem rá, hogy a sarkamra kéne állnom.


Ösztönösen elkezdtem "védekezni" a kihasználás és egyebek ellen, és nem nyavalyogni. De hajlamos vagyok átesni a ló túloldalára. Legtöbbször egy tuskó vagyok, egy paraszt és ha valami nem tetszik azt igenis kiadom magamból.

Mások is észrevették hogy változtam és én is.


Szerintetek, próbáljak visszavenni? Vagy már hagyjam a fenébe és legyek kicsit önző?

Eléggé bunkó lettem, és ezt nem akartam soha... Mégis tökre jól esik néha egy g***nek lenni (azt nem bántom aki nem "bántott"). Ez viszont nem felnőtt viselkedés, úgyérzem. Némi segítségre van szükségem, mit csináljak, hogy megtalàljam az arany középutat. És, hogy leküzdjem az utálatot a többiek iránt.


Köszönöm a válaszokat, előre is.

Szép napot!



2016. okt. 13. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Két különböző dologról írsz. Az egyik az érdekérvényesítés, és a kihasználás elkerülése, a másik viszont viselkedéskultúra.


Az utóbbi az egyszerűbb: tisztességet, intelligens emberhez méltóan beszélj. Nem nehéz: nem kell a mocskos szavakat kimondani. Kultúrember ilyet nem tesz, ezzel csak magadat alacsonyítod le.


Az előző pedig tanulható. Határozottan, kedvesen, udvariasan is ki lehet térni a kihasználás elől. Ennek lényege, hogy röviden és a lényegre szorítkozva válaszolsz. Udvariasan, halkan, kis mosollyal. Nem használsz csúnya szavakat, vitába pedig nem mész bele, mert könnyen lealacsonyító helyzetben találod magad. Példa:

-Megcsinálnád ezt helyettem? Tudom, hogy az én dolgom, de annyi minden közbejött, lécciiii...

-Értem és sajnálom, de most nincs rá kapacitásom. Talán egy más alkalommal.

-Naaaa, lécci, ne legyél már ilyen!!

-Most nem tudok segíteni. Talán Gizike tud, kérdezd meg őt!

-De most miért vagy ilyen ....

-Nem tudok most segíteni.

-Naaaaa, ne csináld máááááár ...!

-Nem.


Nyugodt hangon, udvariasan.


A felgyülemlett stresszt és feszültséget pedig heti 3 óra kőkemény sporttal könnyedén le lehet vezetni.

2016. okt. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat! Igen, bevallom, eléggé lecsúsztam és lány létemre elég mocskos a szám. Rendesen rászoktam, és tudtam mindig is, hogy milyen undorító, mégis kényelmes volt így léteznem.

Még egyszer köszönöm a részletes válaszod, most elhatároztam, nem leszek lusta egy szinttel feljebb emelkedni.

2016. okt. 13. 11:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

-Megcsinálnád ezt helyettem?

-Érted mindent! Helyetted semmit...

2016. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz :)
2016. okt. 14. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!