Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért veszi félvállról sok...

Miért veszi félvállról sok szülő azt, hogy a gyereke csak "megfázott" és mehet suliba? Mi ez a tévhit?

Figyelt kérdés

Főleg apám ilyen, hogy képes irdítozni is, hogy csak fel kellett volna öltözni. Mintha az influenza ezen múlna éscel is hiszi, hogy tényleg azért van, nertt 2 percre kimentél pulcsiban.

Meg annyira haragszik miatra, mintha én tehetnék róla és ezért ordibál is.

Más szülők se tudják mi az az influenza és vírusok?


2018. jan. 25. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Anyám is ilyen,pedig óvónő...a megfázást a hideg okozza szerinte,a babák koszmóját meg a kosz...idősebbek szerintem ebben nőttek fel,nem tudnak változtatni rajta.
2018. jan. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én édesanyám is ilyen. Egészségügyben dolgozik, ha mondtam, hogy beteg vagy, annyit kérdezett, hogy lázam van-e, ha nem volt, mehettem suliba. Ez már csak ilyen.
2018. jan. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fuu én emlékszem volt olyan h lenáthásodtam és ugy mentem suliba.folyamatosan folyt az orron és állandóan fújtam!tudjátok biztos milyen!na,ha az én fiam lesz beteg biztos nem engedem suliba,mert nagyon kínos volt nekem :/
2018. jan. 26. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem olyan is volt, hogy majdnem összeestem a láztól, de apám csak bezavart, ott meg haza akartak küldeni...
2018. jan. 26. 08:29
 5/9 anonim válasza:
Nekem Anyukám olyan,hogy csak akkor maradthattam otthon ha lázas voltam vagy hánytam, Apukám pedig az Ő apjától tanulva olyan,hogy ha nem haldoklom akkor mehetek iskolába. Emiatt jártam egyszer úgy,hogy elküldtek náthásan iskolába, ott szenvedtem a sok orrfújástól és a hét végére arcüreg gyulladásom lett ami miatt majdnem 2 hétre kiestem az iskolából... Azóta megfogadtam,hogy ha lesz gyerekem én nem leszek ilyen.
2018. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem tévhit de minden megfázásal nem lehet otthon maradni mert év ismétlés lesz belőle ha eléred azt hiányzás menyiséget ,ha tényleg szarul vanak a gyerekeim akkor itthon maradnak azt elviszem olvoshoz öket.
2018. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért írja a kérdező,hogy tévhit,mert a náthát és az influenzát vírus okozza,nem a hideg. A taknyosodást pedig bakteriális felülfertőződés. Semmi köze a hideghez...nyáron is "megfázhatsz" a 30 fokban, ELKAPOD valakitől.

Csak sokan ezt képtelenek felfogni.

2018. jan. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, utolsó, pont erre céloztam.
2018. jan. 26. 21:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is vannak olyanok az osztályban, akik már majdnem belefulladnak a takonyba, de csak azért is bejönnek. Amikor pedig megkérdezem őket, hogy miért jó a suliban szenvedni akár 2 hétig is, miért nem lenne jobb 2-3 nap alatt otthon "kikúrálni", erre azt mondják, hogy nem akarnak hiányozni. És egyszerűen nem értik, hogy ez nekik nem jó, mert ha nem foglalkoznak vele, akár még felül is fertőződnek vagy szövődmények alakulhatnak ki, ezen kívül a többi gyereknek és a tanároknak sem jó, hiszen ők is elkaphatják. Az már csak hab a tortán, hogy marha nehéz úgy figyelni órán ha a nátha-kórus 2 percenként szinkronban köhög és orrot fúj.

Majd év végén úgy mondják, hogy ők csak 5 órát hiányoztak egész évben, mintha az valami dicsőség lenne, hogy hetekig keserítették meg a saját és környezetükben lévők életét, ahelyett, hogy 5 helyett mondjuk 40 órát hiányoztak volna.

Én otthon szoktam maradni, ha rosszul vagyok és úgy érzem nem vagyok olyan állapotban, hogy suliba menjek, mindig 100 óra körül van a hiányzásom év végén, de érdekes módon még sosem buktam meg, sosem volt igazolatlanom, de mindig kitűnő voltam.


Egy kicsit hosszú lett, bocsi, de már nagyon elegem van abból, hogy ennyi ember nem foglalkozik a saját és környezete egészségével.

2018. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!