Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen házirend vonatkozik...

Milyen házirend vonatkozik egy játszóházra?

Figyelt kérdés

Csak tudni szeretném, ez normális-e, mert ma nagyon szomorú lettem.

Ez egyfajta miniovi 3 év alattiaknak. Szeretném hozzászoktatni a fiam, hogy szükség esetén ott tudjam hagyni, de ha jól menne, heti 2 nap 1-2 órára beadni, míg valamit elintézek.


Ok, elfogadtam, hogy a váltócipő nem mindenkire vonatkozik... Csak épp sáros ne legyen. Mit lehet ezzel kezdeni....


De az furcsa, hogy ma megérkezett 2 nagy gyerek, egyik iskolás. Karikás szemekkel, látszólag betegek, 2 nagyival. Erre 10 perc eltelik, egyik nagyi elkezd köhögni, krákogni, szipogni, miközben fogdossa a játékokat.


Szeptemberben próbálkoztunk, de nagyon beteg lett a fiam (máshol is voltunk akkoriban, így máshol is elkaphatta), idáig nem próbáltuk újra, mert utána hosszasan mindig mást döntött le a nyavaja a családban. Ma voltunk másodszorra, erre nem tudtunk végig maradni, elnézést kértem és eljöttünk. Fiam meg kiakadt, mert épp kezdett belejönni, ő nagyon félénk.


Nem tudom, akarom-e mindenáron ide járatni a fiamat, de ez tűnt jó ötletnek. Ha viszont bármilyen felelőtlen szülő jöhet és bármekkora gyerek az én másfél évesem mellé, akkor meggondolom... Jó lehangolt lettem épp.


2018. jan. 26. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Házirend szerintem minden intézménynél más ill. sok függ attól, hogy épp aki ott van, mennyire ismeri, tartatja be vagy épp nem törődik vele vagy csak nyuszi konfrontálódni. Kérd el az övékét vagy hívd fel a figyelmüket, kérdezz rá a hiányosságokra. A cipőt vagy kor-súlyhatárt meghatározhatják a játékok használatához, de játszóházba szerintem simán beengednek taknyos gyerekeket, ugyanúgy, ahogy gyerekkoncertre, foglalkoztatóra, bábszínházba... stb. Ahogy sokszor bölcsiben, oviban is, a szülők, gyerekre vigyázók lelkiismeretére van bízva, mikor nézik a saját, a gyerekük és mikor a közösség érdekét.
2018. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2018. jan. 26. 12:05
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor jatszohaz vagy miniovi? Mert egy jatszohazba 7-8 evesek is mehetnek akar. Es nyilvan betegek is. Igazabol amig nem tesznek tonkre valamit vagy nem koszosak, senkit nem erdekel, mit csinalnak. A hazorend altalaban igy kezdodik : " A jatszohazat mindenki sajat felelossegere veheti igenybe".

Szoval ne vard, hogy majd kidoboember jon a beteg nagyiert vagy a rossz gyerekekert. Add inkabb maganbolcsibe, a jazszohaz nem arra valo h otthagyd.

2018. jan. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Játszóháznak hívják, de minden délelőtt 9-12 miniovi program van 3 éves korig. Igazából ez a fő nyitvatartása. Hétvégenként szülinapok.
2018. jan. 26. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Csemeteliget? :D
2018. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem :D
2018. jan. 26. 14:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérd el a házirendet. Vagy érdeklődd meg, hogy mégis mi az ahova jártok, mert ha játszóház akkor egyértelműen bemehet a nagyobb gyerek is, akár betegen is.
2018. jan. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valószínűleg a hely maga sem tudja... Most egy ideig nem megyünk, elment a kedvünk, korábban mindig picik voltak ott, őket mindig azért hozzák, hogy ott hagyják az óvónénivel kicsit, míg anxa valami fontosat intéz.... és tegnapelőtt mégegy 5 hós is volt. Ilyen picit is ott lehet hagyni. Az is fura mondjuk, de azért a másfél évesem mellé egy 8 éves randalírozó teljesen más. Tegyük fel, beszokna, nekem ott kéne hagynom valamiért 1-2 órára és közben míg nem vagyok, megjön valaki az iskolással, ráadasul betegen. Hát, rendesen elment a kedvem.
2018. jan. 27. 07:07
 9/9 A kérdező kommentje:
Játéktár a neve. Valószínűleg csak én nem vagyok tisztában, hogy ez nem játszóház, de felénk mindenki csak úgy hívja.
2018. jan. 27. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!