Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiharcolható, hogy a kórházi...

Kiharcolható, hogy a kórházi házirend ellenére valamelyik hozzátartozó folyamatosan bent lehessen a kisgyermek mellett?

Figyelt kérdés

A törvényi rendelkezés szerint a kiskorúnak joga van ahhoz, törvényes képviselője mellette tartózkodjon.


Azért kérdezem, mert nem lehetett csak 11-20 óráig bent maradnom 2 éves kislányom mellett a kórházban és nagyon megviselte szegényt. Nem elég, hogy rosszul volt, még egyedül is kellett hagyni.

Éjszaka felsír, még a nagyanyjától is megijed.


Nagyon kegyetlen dolognak tartom az egyedül hagyását ilyen kiszolgáltatott helyzetben!

Egy hokedli volt csak a látogató részére, de mi azon is bevállaltuk volna az éjszakázást...

Fertőző osztály volt, de ha nappal ez nem számít, akkor éjszaka miért baj? Akkor végül is úgysem vizsgálják, pont akkor zavarnék?

Soha többet nem akarom, hogy előforduljon ilyen!!!


2011. aug. 13. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

18 hós volt a kislányom,amikor bekerült a kórházba.Végig vele lehettem,de csak egy széken ülhettem.Anyuka egész nap lehetett a gyermekkel. Édesapa/nagymama csak külön engedéllyel(na ezt se értettem)Nem nézted a kórház rendjét? Abban le van írva,hogyan lehetséges.

El hiszem h nem akartad egyedül hagyni. Melyik kórházról van szó? Hívd fel a betegjogi képviselőt,biztos tud segíteni. Jobbulást!

2011. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

A fertőzőnek ezek a szabályai. Máshol bent lehet lenni vele, de a fertőzőn nem, ami az osztály szempontjából teljesen jogos és érthető DE Szolnokon a fertőzőn bent lehetsz ha kipengeted a napi 4000 forintot! Ezzel konkrétan a szabályt nevettetik ki.

Az anyuka és a gyerek szempontjából viszont felháborító, hogy képesek ilyen lelki törést okozni mind a kettőjüknek!

Bocsi nem vagyok túl hasznos, csak tudom, hogy a fertőző más elbírálás alá esik ha a hozzátartozóról van szó.

2011. aug. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Itt max. Széchenyi segíthetett volna.
2011. aug. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

[link]

Érdemes tanulmányozni ezt a linket, esetleg kinyomtatni és magaddal vinni. Az egészségügyi törvény szerint a szülőnek joga van bent lenni, és a kórház ezt nem korlátozhatja. Ha tudod a jogaidat, és megemlíted, hogy ismered őket, nem küldenek haza. Kisfiam akkor került kórházba, mikor a kisöccse 2 hetes volt. Mivel szoptattam, apa ment be vele. Este 10-kor hazaküldték, mondván, csak anyukák lehetnek bent. Másnapra kinyomtattuk az eü. törvény vonatkozó paragrafusát és vitte apa magával. Azóta lehetővé teszik, hogy apukák is bent maradhassanak.

2011. aug. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam(akkor 12 éves volt,szóval nem volt kicsi) a László kórházban volt(a fertőző osztályon,rotával)1 hétig,és én éjjel-nappal mellette lehettem.Mivel Ő már nagy ágyban feküdt,én is mellé fértem,így-még ha nem is volt 5 csillagos -viszonylag kényelmesen alhattunk.
2011. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Fertőzőn nem lehet bent lenni.

Fehérváron viszont 3 év alatt felvesznek a gyerekkel együtt, fizetni sem kell.

Amikor 4 éves volt, akkor meg bent maradtam simán és kaptam ágyat is, mert nem volt más beteg a szobában.

Egyébként velünk egy szobában feküdt egy 12 éves kisfiú, az ő szüleit ki akarták penderíteni, mondván, hogy én is ott vagyok, mint beteg és hogy nézne ki, ha apuka bent aludna, én meg mondtam engem nem zavar és így maradt.


Egyébként én nem hagytam volna ott a gyerekemet, semmi szín alatt. Mit csináltak volna, hívnak rendőrt és kidobnak? Fertőző ide-oda, csináltam volna balhét.


Egyébként már csak azért sem, mert hányt, hasmenése volt a gyerekemnek, mégis ki a fene látta volna el? Az az egy nővér? Óránként rápillant és aztán kiabál? A szomszéd szobában feküdt egy gyerek (kb 4-5 hónapos lehetett) egyedül és le kellett szívni a váladékot, mert gégemetszése is volt, úgy beszéltek vele, elhordták mindennek, mert félóránként le kellett szívni, habár ők óránként akarták volna..

Eltudom képzelni, mit kap az a gyerek, aki alatt pelust kell cserélni vagy összehányja magát, amikor a nővér pont nem akarja ellátni.

2011. aug. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kisfiam az éjszaka közepén bekerült a gyermek intenzívre, akkor nekem is mondták, hogy nem maradhatok bent. Altassam el nyugodtan és menjek haza, reggel 5-kor mehetek be legközelebb. Én annyira nem ellenkeztem, mert hajnali 2 volt. Elaltattam a 1,5 éves kisfiamat és hazajöttünk, összepakoltam a cuccainkat, mert mondták ,ha kikerül az intenzívről akkor mellette lehetek. 2.500 Ft volt naponta, de ezért kaptunk egy apartmant amiben volt egy rácsos és egy felnőtt ágy, wc és tusoló meg tv. Illetve én is kaptam teljes ellátást.
2011. aug. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is intenzíven volt, elküldtek, hajnali háromkor bementem, hogy lecseréljem a pizsamáját, mert tudtam, hogy bepisilt, a nővérek meg csesznek rá. Hát elmondtak sok mindennek, és kérdezték, döbbenten, 4 éves és nem szobatiszta, még bepisil? Én meg döbbenten vissza, igen bepisil, nem gyanús, hogy azért vagyunk itt, ezért hoztuk be a kórházba, mert 4 éves és bepisil éjszaka többször, mint kiderült a 40-50-es vércukra miatt? Nem is tudták, hogy a cukorbetegségnek ez az elsődleges jele? És ő cukorbetegség miatt van itt?

Na ezek után, nem hagytam ott a kisfiamat, ilyen emberekre, azt sem tudták, mi a baja és miért vagyunk ott? Intenzív osztály ide-oda.

És soha többé, sehol, csinálhatnak bármit. Tanultam az esetből, ha ott hagyod, nem néznek rá.

2011. aug. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

A fertőzőnek ezek a szabályai? A tv. nem tesz különbséget az egyes ellátások között. Biztos,hogy ha ne adj' Isten előfordulna ilyen, nem engedném, hogy elküldjenek.


Ha pedig 9 órát bent lehet tölteni napközben, akkor a többit miért nem?

Szerintem egyébként a hely hiány miatt ennél az osztálynál tudnak arra hivatkozni, hogy ez FERTŐZŐ, nem lehet bent a szülő. Ha pedig 9 órát bent lehet tölteni napközben, akkor a többit miért nem?

Már csak azt nem értem, hogy hogyan mehet szembe egy közintézmény házirendje a törvényi rendelkezéssel?


Szerintem még mielőtt ilyen eset újra előfordulna velünk, meg fogom keresni a kórház jogi képviselőjét. Hátha sikerül kiharcolni valamit és más gyerekeknek sem kell egyedül bent senyvedni.


Egyébként a nővérek rendesek voltak, egyből pelust és ágyneműt cseréltek ha kellett. Viszont örültek amikor megfürdettem, megetettem a kislányom és én cseréltem a pelust, beadtam a gyógyszert, megmértem a lázát. Ezt szerintem a többi anyuka/ apuka is megtenné, így akár még a nővérek munkája is könnyebb lehetne.


Sajnos a velünk történteket már nem tudom megváltoztatni. A napi kórházból haza rohanásban, fertőtlenítésben (van egy 3 hós kishúga) nem volt időm utánajárni a vonatkozó tv.-i rendelkezéseknek... bár tudtam volna.

2011. aug. 13. 15:20
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként ez a szegedi gyermekklinika fertőző osztálya.
2011. aug. 13. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!