Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen szabályaitok vannak...

Milyen szabályaitok vannak otthon a gyerekek számára? Van "házirend"?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

vannak szabályok


cipőt leveszük amint hazaérünk és átöltözünk itthoniba.

persze most a melegben csak egy pelus v bugyi van rajta.


a szennyest mindenki maga után szedi össze a kicsi is tudja.


megvan hogy ki mit csinál apa szemétlevitel kádsúrolás porszivózás ...


napirend van inkább Kincső segit itthon van hogy ő veszi ki a mosógépből a ruhát segit teregetni és adogatja a vasalnivalót ... a fürdésnél a levetett ruhát a szennyestartóba dobja.


evés után a tányért kiviszi és a konyha pultra teszi le.

a szemetet kidobja maga után


a játékok este alvás elött el vannak pakolva


a halakat ő eteti ilyesmik

2010. aug. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

még mindig én


ezeket már megszokta és nincs érte piros pont meg semmi se csoki se megvesztegetés ha megcsinálod akkor ez meg az lesz. Azt próbáltuk elérni nála hogy ez igy helyes és mindenkinek tennie kell hogy rend legyen mert az ANYA NEM EGYENLŐ A HÁZTARTÁSI ALKALMAZOTTAL-


ha majd nagyobb lesz akkor is lesz neki olyan feladat amit el tud végezni én ezt igy tartom jónak és nem csak azért mert lány.


egyébként hál'Istennek nagyon önálló jellem.

2010. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom még csak 14 hónapos, de törekszem arra, hogy meglegyenek az ún. rendszabályok.


- játékait együtt pakoljuk el fürdés előtt, ő dobálja bele a ládákba, zsákokba,

- cipőt az előszobában levesszük, agyon profin pakolja fel a cipős polcra (állandó helye van), és kifelé menet már megy érte, kéri a lábára,

- cumit csak alváshoz használja, megkértem rá és azóta így van, vagy elkérem és a kezembe adja, vagy mondom, hogy cumit dobja csak be a kiságyba és már repíti is,

- következetesen nem szabad, amit nem szabad (pl. konnektorok, kábelek, kések és az íróasztal környéke),

- alvás körüli rituálé megvan és nagyjából az ideje is azonos,

- evés asztalnál ülve, máshol nem (pl. szobában játék közben és hasonlók), ezért ha éhes, akkor kicsattog a konyhába és kéredzkedik fel az etetőszékébe. Ja és nincs közben ölbe mászás, szünet, akármi (volt rá próbálkozása, de nem engedtem, nagyinál van, így ő "szív" a csöppség etetésével, mert 5 percenként hisztizi le magát a gyerek, otthon meg nincs ilyen.

- mosásnál, ha ő is ott van felszedi a szennyest, felemelem, dobálja a gépbe, este fürdéskor a ruháit ő teszi be a szennyeskosárba és nagyon boldog tőle :-)

- ha hazaérünk kézmosás, ha bejön a wc-re utánam akkor utána neki is kezet mosok (mert olyankor a bilin csücsülve vár rám, és már rém profin "törli" a kezét meg :-)

Ja és az evések és alvások iejére igyekszem figyelni, hogy valami napirend-féle legyen, mert különben nem haladnék semerre.

Hát ennyi, a többi majd alakul, szerintem ezek nem olyan véresen komoly szabályok, hanem elemi dolgok.

És nálatok? Milyen szabályok vannak?

2010. aug. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen,19 hónapos,de cipőt kötelező levenni,utána kézmosás.a szemet a kukába ki kell dobni,kaja csak az asztalnál van,a kiborított játékot össze is szedjük,ezt még tanuljuk,egyedül még nem megy.a boltból csak egy túrórúdit kaphat,nincs is hiszti semmiért.bántani mást semmi kép nem szabad,mondjuk nem is akarja.talán ezek azok amik hirtelen eszembe jutottak,de amúgy nincs katonai fegyelem,de amit egyszer nem szabad azt sosem és máshol sem szabad.
2010. aug. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ANYA NEM EGYENLŐ A HÁZTARTÁSI ALKALMAZOTTAL ... ez de tetszik.

Nálunk is hasonló szabályok vannak, elég pici kora óta!

Autóba menet közben nem eszünk, nem iszunk.

A boltban vásárolt kiflit, bármit fizetés után esszük meg.

Ha közel az út a járdához fogni kell valaki kezét.

Az étellel nem játszunk, bohóckodunk.

Ha találkozunk valakivel köszönünk.

Ha szeretne valamit akkor kérje el, ne kimarja a kezemből.

Senkit nem ütünk, rúgunk, stb.

Pisi, kaki után kéz mosás.


25 hónapos kislány

2010. aug. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: a legalapvetőbbek lemaradtak, de gondolom ez egyértelmű: cipő le ha hazaérünk, amit szét pakol utána össze is kell pakolni, szemetet kidobja maga után, szennyest kidobja, kutyát nem bánthatja, ha játszik vele utána kézmosás.
2010. aug. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a 8 és 10 éves gyerekek elágyaznak maguk után , bejönnek cipőt levesszük papucsot átvesszük , ebédnél megterítenek néha leszedik a ruhákat a fregoliról. És beosszuk ki eteti a kutyánkat.
2012. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!