Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisgyerek "rongybabázik...

2 éves kisgyerek "rongybabázik". Mivel érdemes elterelni a figyelmét, hogyan oldhatnám meg hogy ne csinálja?

Figyelt kérdés

Utcán és lakáson belül is úgy csinál mintha marionettbaba lenne, összecsuklik és nem jön lefeküdni, fogat mosni, sétálni. Közben még nevetgél is. Mivel ebben a korban nem igazán értik az érveket, nem tudom mivel lehetne ezt megoldani. Verni, ordíbálni, csúnyán nézni nem fogok, szerintem nem is értené. Határozott érveket szoktam használni, illetve elterelem a figyelmét (pl. nézd, ott jön egy markoló - már ha mázlim van és pont jön). de sajnos egyre gyakoribb és egyre kezelhetetlenebb számomra. Természetesen tisztában vagyok vele ha érzi h ingerült vagyok még rosszabb, de sajnos gerinc sérvem van. eddig sikerült leszoktatnom mindenféle ölben vitetős igényről, de az elmúlt hetekben-napokban állandóan cípelni, emelgetni kell (a sáros-vizes járdára nyilván nem hagyom végigfeküdni) illetve evés után vhogy el kell jutnunk kezet mosni, fogat mosni.

:(


2018. jan. 29. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

Ez van, ha valaki a mai túl liberális, mézesmázosan beszélő nevelési elvet követi.

Igenis van amikor csúnyán kell nézni, vagy rákiabálni, ne félj, abból egyből érteni fogja mi a helyzet.

2018. jan. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nyugodtan szólj rá erélyesen, mert épp így fog a fejedre nőni! Majd 5 évesen meg földhöz veri magát az utcán egy hisztiroham alkalmával és húzhatod hazáig miközben ordít.
2018. jan. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Két éves gyerek már régen megérti a "nem szabad" csak "csúnyán nézést" - és kellene is ilyen formán nevelni, mert késöbb a gyereknek is rosszabb lesz, ha mindenhol hülyének nézik, mert nem képes az alapvetö dolgokra sem!
2018. jan. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

". Határozott érveket szoktam használni"

😂 egy 2 évesnek?

Na nehogy már a csúnya nézéstől is lelki sérült lesz.

Egy kis szigortól semmi baja nem lesz. De ha te csak vagy neki játszópajtinak, akkor ne is neveld! Majd lesz valami....

2018. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Úgy hívják: hiszti! :) Üdv a dackorszakban! A következetesség segít. Utcára adj rá vízhatlant és akkor fetrenghet. Vagy használj babakocsit, ha nem bírod.
2018. jan. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Az enyém is ezt csinálja, de én nem hagyom neki. Rászólok, és ha látom, hogy direkt játszik velem ott hagyom.

Ma pudingot evett, és elkezdte kiönteni a kőre. Rászóltam, leszarta. Már azon voltam, hogy tényleg a fejére borítom, mikor abba hagyta, mert látta, hogy nem játszok.

A fejedre fog nőni az a gyerek. Igenis rá kell szólni, határozottan és kell csúnyán nézni.

A te gyereked is egy lesz a sok közül, akit nem nevelnek, mert árt a kis lelkének? Az mennyire fog ártani, mikor kiutálják a többiek..

2018. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem akarsz rászólni, rákiabálni, csúnyán nézni, esetleg még a fenekére is (jujjj, kövezzetek meg) ráütni, akkor csak nyugodtan dumálj neki tovább, majd csak a fejedre nő. :) Ne haragudj, de mégis mit vártál... Nekünk sincs varázspálcánk amivel nevelhetnénk a gyereket, maradnak a régi jól bevált módszerek...
2018. jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hat, en ilyenkor seta kozben beteszem a babakocsiba, fogmosaskor szepen az olembe ultetem, elalvaskor megfogom es odaviszem ha magatol nem jon. Van h vegigorditja a fogmosast, de nem igazan erdekel. Nekem is gerincproblemam van, eleg durva igy emelgetni de ez van. Mondjuk en ra is szolok es csunyan is nezek ha mar elegem van, o meg olyankor visszafogja magat kisse. Ez van, szigor is kell.
2018. febr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!