Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők, ti mit tennétek ha a...

Szülők, ti mit tennétek ha a mindössze 8 éves lányotok facebookozna?

Figyelt kérdés
Tehát az engedélyetek nélkül csinált volna facebookot. Van egy saját tabletje kb 4 éve, sosem volt szabályozva hogy mit csináljon, sokszor nézett már felnőtt tartalmat youtubeon, stb. Ezek még úgymond oké volt de ez nagyon veszélyesnek bizonyult itthon, mert az ismerősei közül 90% roma származású, és velük is láttuk írogatni. Mivel a gyereket nem lehet szabályozni hogy törölje le magát róla meg a család sem ért ezekhez, ezért nagyon félünk. A tabletet próbálták a szülők elvenni de nem lehet, nem engedi a gyerek. Van valami kódfeltörő dolog a tabletre? Mert lekódolta magának a kütyüt. És hogy lehet letiltani az ilyen dolgokat, mint a facebbok? Vagy jó ötlet letiltani a facebookról? Vagy mit tegyünk?

2018. febr. 4. 10:32
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
97%
Minden hónapban kiírsz erről egy kérdést, de mi nem tudunk segíteni. Ha a szüleid szerint ez oké, te a fejed tetejére is állhatsz akkor se tudsz mit tenni. Az egyetlen amit tehetsz, hogy a lehető leghamarabb elmész kollégiumba és csak akkor mész haza ha nagyon muszáj.
2018. febr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Az a baj 11-es hogy ez már szerintük sem oké és most kérnek segitséget de hiaba mert meg van kötve a kezük, szóval valami langyos megoldás kéne nekik
2018. febr. 4. 10:48
 13/29 anonim ***** válasza:
95%
Azert az nagyon durva hogy egy 8 eves iranyitja a csaladot
2018. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Nos, az én gyerekemnek épp ezért együtt csináltunk Facebookot anno. Iskolában dolgoztam, a gyerekek nagyobb reszenek volt Facebook oldala, amiről a szülők nem tudtak.

Anno én megbeszéltem a gyerekkel, hogy megcsinaljuk, játszhat a játékokkal, bejelolheti a valódi ismerőseit. A jelszavát tudtam és abban is megallapodtunk, hogy megnezhetem az üzeneteit -soha nem olvastam el őket csak a feladot néztem meg- illetve ha bármi olyan üzenetet kap, ami furcsa vagy kellemetlen a számára, szól. Sosem volt belőle gond. Azóta már kamaszkoru, régóta nem ellenorzom, a múltkor véletlenül kiderult, hogy a jelszava is ugyanaz, amit anno együtt adtunk meg.


Nálatok a neveléssel van gond, nem a Facebookkal

2018. febr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
"mert meg van kötve a kezük" Így mondják hogy nem akarják nevelni a gyereküket? Miben lenne megkötve a kezük? Nem verni kell a gyereket, hanem elvágni a nettől. senki semmit nem fog tenni azért mert nem gépezhet egész nap a kislány.
2018. febr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Esetleg nincs valami parental control alkalmazás, ami a facebookot is letiltja? És akkor nem kell félnünk a közösségi oldalak veszélyeitől. Ez esetleg jó megoldás lenne.
2018. febr. 4. 10:55
 17/29 anonim ***** válasza:
95%
De van. Alkalmazzátok a kezeteket, és elzárjátok a tabletet.
2018. febr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
96%
Létezik ilyen alkalmazás. Az iskolában hogy oldod meg? Vagy amikor a barátnője telefonján/tableten Facebookozik majd? Nem érted, hogy nem a Facebook meg a többi app a probléma, hanem az, hogy a gyerek nincs nevelve és nincs korlátozva?
2018. febr. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
88%
Esetleg egy új wifi jelszó? De gyengekezű szülőknél ez sem megoldás, mert kb fél óra múlva megadnák neki ezt is.
2018. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
93%

Hiába írunk bármit, nem fognak a szüleid semmit csinálni.

Itt már a külső segítség se fog sokat jelenteni. A szüleid egészen konkrétan lexarnak titeket. Mindegy, csak foglalkozni ne kelljen veletek. Ezért ilyen a tesód, és ezért te vagy az egyetlen, aki nevelni próbálja.

Egyébként ha elkezd drogozni vagy szexelni, azt is rá fogják hagyni. Borítékolható, hogy tragédia lesz ennek a vége.

Hány éves vagy? Te nem tudsz koleszba vagy legalább nagyszülőkhöz költözni? Erre rá fog menni a te életed is, ha nem szabadulsz ki ebből a környezetből minél előbb.

2018. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!