Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ekcémás gyerek mehet uszodába?

Ekcémás gyerek mehet uszodába?

Figyelt kérdés
Ovis úszás lenne heti egyszer, de kisfiamnak nagyon durva ekcémája van, a bőrgyógyász is csak annyit tudott javasolni 2 naponta zuhanyozzon, írt föl fürdetőt, testápolót, szteroidos krémet, de ígyis olyan piros fürdés után mint a rák. Szerintem nem tenne neki jót, de ő lenne az egyetlen aki nem megy és szeretne is. A Balatonban szokott fürödni, attól nem szokott lenni baja, de nyáron nyugalmi fázisban van a bőre.
2018. febr. 5. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Egyrészt kíméld meg a gyerek bőrének látványától a többieket, másrészt a klóros víz nem hiszem, hogy jót tenne a bőrének. Szóval inkább ne.
2018. febr. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Biztos, hogy nem vinném! Nekünk is 2 naponta gyors zuhanyt javasolt az orvos
2018. febr. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Én nem engedném, és ezt ekcémásként mondom felnőttként.

Egyrészt kicikizik a többiek, esetleg undorodnak is tőle, mintha valami fertőző dolog lenne..Ilyenek a gyerekek.

Másrészt neki is borzasztóan fog fájni, amikor kijön az ekcéma a puszta víz érintése is fáj, nemhogy egy erősen klóros vízben ázni egy óráig.

Ha segíteni szeretnél rajta, akkor próbáljatok ki több dokit,több kencét és több vizsgálatot.

Ha szerencsés kiderül mi okozza és el tudja kerülni tudatosan.

Ha nem derül ki,akkor hátha kap egy jobb krémet,ami lehúzza neki.

Utána mehet az úszás,ha már tünetmentes.

Így én nem küldeném be, csak rosszabb lesz, még jobban kiszárad, még jobban vakarni fogja és még nagyobb területen ott lesz neki.

Természetes vízben,napozva stb nem lesz baja, de uszodába ne,ráadásul ahol gyerekek úszkálnak ott még durvább feltőtlenítés szokott menni a medencébe.

2018. febr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Gyerekkorom óta eckémás vagyok. Nekem a klóros és a sós vízben úszás után mindig vörös a bőröm, fáj, és napokig viszket. Borzasztó. Egyszerűen meg lehet őrülni tőle. Már rengeteg krémet kaptam én is, de egy idő után nem hatnak, így mindig újabb és újabb kell. Nekem a háziorvos sem ajánlotta általános iskolában a heti 1 óra kötelező úszást. Írt felmentést, és talajtornáztam, amíg a többiek úsztak. Így kíméltem a bőrömet. Most 21 éves vagyok, talán kijelenthetem, hogy jobb a helyzetem, mint gyerekként volt. De ha nem muszáj, most se megyek klóros vízbe.
2018. febr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmi esetre sem, és a 2 naponta zuhanyzás is sok. Max popo mosásnak kellene lennie, de egész testét lezuhanyozni fájdalmas is lehet neki.


Nálunk a la roche posay lipikar krém jött be, ezzel napi 2-3x kell kenni föleg a kritikus részt. A krém nem olcsó, de sok van benne, és igazán nagyon jó.


Ha 2 hétig csak egyszer haj mosáshoz fürdeted meg(másik napokon a kádban folyóvíz alatt lemosod a fenekét), és a többi napon nem éri víz a börét és +2-3x naponta kened ezzel a börét, akkor kb 2-3 hét alatt rendbe tudod szedni a börét neki. Ezek után már zuhanyozhat kétnaponta, de a krémezni akkor is kell naponta 1x minimum. Ezzel elég jó lesz a böre, és néha mehettek usziba is.

2018. febr. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Nincs ekcémám, a lányomnak van, de csak enyhe a könyömhajlatnál és a csuklón. Osztálytársam is volt még gimiben, neki sokhelyen.


Fel sem tűnt, vagy egy évig, aztán előttem ült és észrevettem, hogy gyakran vakarózik.


Minden évben volt erdeiiskola fürdéssel, nem tűnt fel a lányon semmi, kicsit vörösebb volt talán csak a bőre néha, de nem gondoltam semmire. Nekem a testem szeplős, másnak anyajegyei vannak, másnak meg olyan szőrös a karja lány létére, mint egy férfinak.


Aki nem direkt azt nézi, az észre sem veszi, pláne, ha csak pár helyen van.


A gyerekem bőrén még senki sem szúrta ki, csak mikor vakarja.


Mi Eucerines testápolót használunk, az atopicontrollosat, kb hetente 2x kenem vele, pár nap alatt teljesen helyrejön,van, hogy sokáig semmi. Amikor gyerekmedencében volt, pont olyan volt csak, mint télen. Semmi extra, enyhén piros. Nem tűnt úgy, hogy szenvedne, de nem is véresre kapart ekcémás a bőre, csak érdes és enyhén piros a hajlatoknál a kezén.


Szerinten vidd el gyorsan magaddal tesztelni, hogy bírja, utána mehet a többiekkel. Nem látjuk, milyen az állapota, de ha csak kis területet fed le, akkor inkább menjen úszni, mert a boldogság és az élmény nagyobb lesz, mint utána a kellemetlenség.

2018. febr. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,nem vettem észre, hogy elvileg durva ekcéma. Gondolom a kezén/lábán látták már nyáron a csoportrársai. Nem tudom a testét mekkora arányban fedi. Ha nem vészes a hasán/hátán, akkor én engedném, hisz sok újat úgy sem fognak látni, de elsőre vidd magaddal külön uszodába.
2018. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem engedném. Nekem is ekcémás a fiam csak még nem ovis. Ha éppen nincs semmi foltja, akkor az uszoda után kijön. 1x voltunk élményfürdőben, szegény nem járt jól utána. :(
2018. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Akkor azt hiszem nem fog menni...

A több orvoson és különböző krémeken túl vagyunk, de látványos javulás egyiktől se volt, most ősz óta egy kikevert gyógyszertári krémet kaptunk, erre azt mondom jó, nem viszket neki, csak a vörösség jön elő. Karjain, lábain, derekán szokott lenni, de kisebb korábban a fejbőrén, füle mögött is kijött. Pedig elvileg nem allergiás és a családban sincs ilyen.

2018. febr. 5. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!