Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalat? Ötlet? Hogyan...

Tapasztalat? Ötlet? Hogyan szoktassam a cipőben való járáshoz? 14hónapos fiam már rendesen megy, (néha pipiskedve) szalad de nem hajlandó cipőben menni. Ordít és nem megy egy lépést sem ha rajta van és lerakjuk benne.

Figyelt kérdés
Sajna már benti szoba mamusszal is ez a helyzet, pedig mikor kisebb volt azt adtam rá és elviselte, totyogott benne. Később már nem adtam rá mikor már jobban tudott menni azt sem. Lehet az is volt a hiba?Nem nagyon mentünk/megyünk sehova hogy kelljen/kellett volna cipőben menjen(mert hárman külföldön élünk és semmi közösségbe nem járunk,senkink nincs itt )csak boltba de ott ül mindig a bevásárló kocsiban így ezért sem raktuk le cipőben.Na de ez nem mehet így sokáig.Tavasszal szeretnék haza utazni és jó lenne kint lenni vele sokat az udvarban de ugye lábbeli nélkül nem lehet.Itt nincs lehetőségünk nagyon udvarra menni ,persze vittem már ki de akkor még mamuszos korszak volt és csak óvatosan lépkedett a segítségemmel.A teraszon is akkor ,,ment" mamuszba mikor kompos időszak volt.Utána nem adtam rá mamuszt sem egyre ritkábban,vmiért elmaradt mert h a lakásban nem kell.Én rontottam el?Kellett volna rá bentre is vmi kis cipő?
2018. febr. 12. 01:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam kipróbálom még azt h kiviszem a bobbycart-és úgy ráültetem kint a teraszon hogy arra mit reagál(igaz a járgánnyal bent sem nagyon megy ,néha eszébe jut ráül de nem száguldozik vele inkább várja h toljam😕)
2018. febr. 12. 01:35
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagy csokit adok a kezébe és talán észre sem veszi a cipőt😃 a kocsiban amúgy piszkálja,leveszi tudja mire való...mútkor vissza is akarta húzni
2018. febr. 12. 01:37
 3/8 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy mikor készülőünk boltba akkor is hozza oda a mi cipőnket.Meg a lakásban is papucs van rajtam mert parkettás ...szóval látja tudja h mire valók ezek de mégsem hordja☹ több méretet is próbáltam,kisebbet-nagyobbat hátha az a gond
2018. febr. 12. 01:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Rahuzod a labara es kiviszed benne. Lesznek ilyen helyzetek. Erdemes telozarasat venni, az en gyerekem utalta, ha sokaig babraltam a cipofuzokkel. Az elejen lakason belul szoktattam hozza, tobb kort is ment benne. Volt olyan cipo, ami ellen ellenkezett, elfekudt, nem volt hajlando menni benne, aztan megszokta. Mikor ellenkezik, mutathatod neki, hogy a te labadon is van, es hatarozottan mondd neki, hogy most cipoben vagytok, mert kimentek, latom, le akarod venni, de most megis a labadon hagyjuk.


Megerzi, ha bizonytalan vagy valamiben, azt is ha hatarozott. A kocsiba is bekotned az autosulesbe a tiltakozas ellenere, nem? Egy totyogo masfajta szuloi hozzaallast igenyel, mint egy csecsemo, akinel meg az igeny szerintiseg dominal. En is atmentem ezen, nem konnyu valtani, ha a gyerek ellenkezik, jaj, nehogy seruljon a lelke. Nem fog, nyugi:) Erdemes persze kozos erovel rabirni az egyuttmukodesre, de ha ez nem jon ossze, akkor erdemes hatarozottan fellepni, aztan elterelni a figyelmet.

2018. febr. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Tépőzáras van☹ amúgy széles a lábfeje így nehezebb a cipő választás.
2018. febr. 12. 12:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a cipő, amit rá akarsz adni problémás?

(Pronált, szupinált...) Sokan bele se gondolnak abba, milyen cipőt adnak a gyermekükre, azt hiszik "cipő és kész!" Hát nem így van. Figyelembe kell venni, hogy a cipőben jól érzi-e magát a láb, nem túl bő merre dől a lába alapból cipő nélkül és a cipő ezt mennyire egyensúlyozza ki!?


Ha nem tudod a választ, vidd el ortopéd orvoshoz és kérd ki a tanácsát, majd próbáltass fel vele több különböző cipőt és figyeld meg a járását, tartását ne csak egy oldalról, hanem minden oldalról!

2018. febr. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Fogalmam nincs!☹ Mamuszban sem hajlandó menni...(Amúgy Deichmannba vettünk eddig neki cipőt.)
2018. febr. 12. 23:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Pedig régebben az nem okozott problémát,most ha azt is próbálom ráadni már pánik van az arcán😣
2018. febr. 12. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!