Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért lett rikítós kék szeme...

Miért lett rikítós kék szeme a kislányomnak, amikor nekem fekete, férjemnek barnás-zöld?

Figyelt kérdés
Apósomnak volt csak ilyen, tehát a papájának, meg a dédiknek, de ennyi generációt nem ugrik gondolom az öröklődés... Lombikbaba volt amúgy és már két éves. Férjem orrát örökölte, de amúgy egyikünkre sem hasonlít.
2018. febr. 20. 17:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
14%
A szeretodnek milyen szinu?
2018. febr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Fekete neki is... :-))))))))))
2018. febr. 20. 17:46
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Milyen generációs ugrásról beszélsz?

Apósodnak kék, azaz a férjed hordozza a kék allélt.

2018. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Ez öröklődhet a nagyszülőtől. A férjem lányának világoskék szeme van, holott a férjemé zöld, az anyukáé meg barna. Ott a nagymamának van kék szeme.
2018. febr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%

Kislányom 2 éves és zöld színű szemei vannak. Férjemnek és nekem is barna. Anyósnak zöldes, Apósnak kék és a kiscsaj dédimamájának is kékes-zöld szeme volt, tehát simán örökölhette a kislányod azt a színt.

A rikítós kék színű szem amúgy elég ritka, örülj neki, hogy ilyen egyedi és szép színű a kislányod szemei.

2018. febr. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát arról a generációs ugrásról, hogy nem a szüleink génjeit örököljük, hanem a nagyszüleinkét, állítólag. De gondolom, hogy a dédnagyszülőkét azért már nem. Akkor tényleg apósom szemét örökölte.
2018. febr. 20. 18:09
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Az én lányomnak egy az egyben olyan a szeme, mint a párom dédimamájának. Tehát a lányom az üknagymamájától örökölte a szemét.

A színe, a formája, de még a nézése is egy az egyben olyan.

2018. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
Na de apósod a gyermeked nagyapja. Tehát a nagyszülője szemszínét örökölte. Nincs itt ugrás :)
2018. febr. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
21%
A kék allélt mindenki hordozza :)
2018. febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Anyukámnak kék, nekem zöld színű a szemem,a férjemé és a többieké barna. A kisfiam anyukám szemszínét örökölte.
2018. febr. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!