Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hogyan kezelnétek a helyzet...

Ti hogyan kezelnétek a helyzetet, ill. mit tennétek a helyemben? Kellene lépnem valamilyen irányba?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 éves lesz. Az apja egy hónapos korában visszaköltözött az anyjához, otthagyott minket. Másfél éves koráig nálam volt a láthatás, majd utána minden szombaton ott kellett lennie. Ez még úgy ahogy jól ment. 3 éves korától minden 2.hétvégén ott kell aludnia. Olykor mondogatta fiam, hogy nem akar menni, de szerintem leküzdötte magában. De egy jó ideje sírás van, és mikor közeledik a hétvége, már mondogatja, hogy ő nem akar menni. Én probálom neki mondani, hogy de apáék várnak, hiányzol nekik stb.(annak ellenére, hogy nagyon csúnyán ért véget a kapcsolatunk,az anyja miatt) Már észrevettem, hogy mondogatnak neki dolgokat, ami nem gyereknek való, ill. a nagyi biztos mond neki dolgokat rólam, amik valótlanok, és próbálja majd ellenem fordítani.. Ezt tette az ő gyerekeivel is, az apjuk ellen, miután elváltak. Azt tudom, hogy mindenhol, úton-útfélen hazudozik rólam és csúnya szavakkal illet mások előtt. Ezt én leküzdöttem magamban, hazudozzon csak, én tudom mi aaz igazság és mit tett annak érdekében, hogy a kisfia hazamenjen hozzá. De már kezdek félni, hogy esetleg emiatt megviselt a fiam, és nem akar hozzájuk menni. Az apa láthatásának jó idejét a vele tölti a fiam, sőt vele is kell aludnia, nem az apjával egy szobában. El vagyok keseredve, nem akarok újabb vitás időszakot az életünkbe, csak nyugalmat szeretnék!! De nem akarom, hogy a kisfiamnak akarata ellenére, sírás árán is mennie kelljen. Jó párszor haza kellett hozni, gondolom már csak nagy hiszti után, mert tudom milyenek, nem engedik csak úgy haza... Kardoskodnak a gyerekért, tehát megbeszélni velük a láthatás csökkentését nem opció. De már tanácstalan vagyok. Mit tegyek? Ja, egyébként nem tudom fontos-e hozzátennem, de egy éves korától a( már azóta) férjemmel neveljük,imádják egymást.
2018. febr. 23. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nekik egyáltalán nem fontos a gyerek, ez az egész ellened irányul. Ha nem így volna, nem akarnák hogy ott aludjon, ha ebből csak a hiszti van meg a sírás, és nyilvánvalóan mindenki szenved tőle, mégis kötik az ebet a karóhoz, csak hogy téged bántsanak. Tehát ha elkezdesz lázadni, azzal csak örömet okozol nekik, látják hogy bántanak vele, hát annál inkább erőszakoskodni fognak.

Szerintem puhatolózz a gyereknél miért nem szeret oda menni, 4 éves, az enyém is ennyi és egész értelmesen elmondja mikor valamivel valami gondja van.

2018. febr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja és mostaban sokszor előfordul, hogy a házból sem akar kimenni, mert nem akar apával menni, még telefonon beszélni sem hajlandó vele. Azt még hozzátenném, hogy pozitívat is írjak, hogy sokszor jól érezte magát, de szerintem sok neki a két hetente egész hétvége nélkülünk.
2018. febr. 23. 17:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi első, nagyon okos a kisfiam, értelmes, mindent szépen elmagyaráz. Viszont az apjáékról és az ott történtekről nem szeret beszélni, egyszerűen max egy-két szót ha kinyög.
2018. febr. 23. 17:29
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakszolgálathoz mennjetek és kérj neki gyerekpszichologust.
2018. febr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

hát épp ezért volna kimondottan érdekes, mi történik ott amiért nem akar menni, ha beszélni sem akar róla, valószínű vagy egész nap ellened tömik a fejét, vagy bántja az anyós, ki tudja, beteg a világ, bármit eltudok képzelni. Szakember valóban segíthet. Hogy ennyire nem akar menni az nem normális! Mármint az is érthető hogy mivel hétköznap gondolom ovi munka, hétvégén veled akarna lenni, érthető ha lázad azellen hogy elvidd, de azért a gyerekekkel ez mindig úgy van, hogy mikor már ott vannak adott helyen, azért csak jól tudják maguk érezni ...ha ő sírva haza akar jönni hozzád annak kell hogy legyen oka.


1

2018. febr. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Én is azt tanácsolnám, hogy kérj szakvéleményt gyerek pszichológustól.
2018. febr. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én apám és nagyanyám is ezt csinálta 15 évig, én meg pici voltam, de a 2 nővéremet az anya és a neveloapum elleni hangolassal tönkretették érzelmileg: egy a 100 közül pl. Ne szeressétek anyatokat, amikor kistetverunk lett titeket majd nem fognak szeretni stb stb... (az egyik nővérem később drog, alkohol is megjelent),azota hála Istennek felnőttunk, mindketten helyrejottek. Ebben az az undorító, hogy a marhák nem fogták fel, hogy ezzel nem anyáeknak ártanak, hanem a 2 gyereket teszik tönkre. Nem fogták fel, meglett az eredménye, bár mondom szerencsére ok meg egész jól kijottek belőle. Ne hagyd, harcolj a gyereked lelkeert. Lehet, hogy te tudod az igazságot, de a gyereked nem, ő nem fogja tudni, mit higyjen el, össze fog zavarodni, egy idő után nem fogja tudni, hova tartozik, és ez egyenes táptalaj a zűrös életnek. Meg nem késő odacsapni.
2018. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!