Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 3-4 éves gyerek még cicin...

Egy 3-4 éves gyerek még cicin alszik el, az gyakori?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm gyereke ennyi idős, nem szokott már szopizni, csak elalváshoz, vagy ha nagyon fáradt nyűgös beteg. Ez gyakori még ebben a korban? Nincs még gyerekem csak meglepett ez a dolog, valahogy olyan nagyfiú már.
2018. febr. 23. 17:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van egy ismerősöm, akinek a 3 évese cicin alszik el. Nap közben már nem szopizik. Szóval akad ilyen, de nagyon ritka. Hogy nem normális azt nem mondanám, de én pl. baromi kényelmetlenül érezném magam anyaként egy ilyen szituban. Sokáig szoptattam mindkettőt, de szerintem nagyon max 2 éves korukig csináltam volna, szerencsére előtte leszokott mindkettő 1,5 éves koruk körül.
2018. febr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
38%

Teljesen természetes, hogy ki hogyan tesz az magánügy.

Meg fogod látni, hogy Neked és a gyerekednek hogy lesz jó!

2018. febr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
39%

Nem gyakori, de teljesen normális. Amíg az anyának nem teher, és a gyerekre nincs ráerőltetve (ilyen is van), illetve ha nem ebből áll ki a gyerek egész napja, akkor semmi gond nincs vele. De tényleg ritka, az én környezetemben nagyon sok nő csak pár hónapig szoptatott, esetleg páran kb. egy éves korig, de a többség inkább 6-8 hónapig. Van pár hosszabban szoptató ismerősöm, ők 2 éves korig kb. és egy-két olyan anyukát ismerek, akik hagyták tovább is (és a gyereknek is volt még rá igénye), ők 4 év körül hagyták el az esti szopit.

Én nem lettem volna erre képes, 15 hónapig szoptattam, a végén már eléggé soknak éreztem, pedig csak éjjel kérte, nappal eszébe sem jutott akkor már.

2018. febr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
A lányom 2 éves koráig szoptattam, de akkor már csak este. Nagy harcok árán befejeztük olyan 26 hónapos korára, de mai napig elalvás előtt matat a pizsamámban. Ha kérdőre vonom, nagy szemekkel bizonygatja, hogy"csak vigyázok já"és megfogja a cicit. Nincs szívem elküldeni, valahogy biztonságban érzi magát tőle, hogy foghatja, így ezt megengedem, de csak elalvásnál csinálja.
2018. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
14 vagyok, lemaradt, hogy 2 és fél éves most
2018. febr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen ismerosom!

A gyereke 1 ev alatt sem szokott be a oviba, es egyfolytaban bepisil ha az anyja nincs a kozeleben. 4 evesen nem semmi. Ennyire normalis.

2018. febr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
47%

3-4 éves már óvodás, a legkevésbé sem tartom normálisnak, hogy még ebben a korban szopjon.

Én 6 hónapos koráig szoptattam, tejem az ugyan volt, de neki nem kellett.

Mindenkinek más a normális, én úgy gondolom, hogy itt az anyuka fejében van baj, de ott aztán baromira.

2018. febr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
14: tehát jól értem úgy alszik el a gyereked, hogy a cicid fogdossa? hát ez is elég bizarr :)
2018. febr. 27. 16:22
 19/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, ezt nagyon sok korábban szoptatott gyerek csinálja, ez is a folyamat része. Nem szopik már, de még élénken emlékszik rá, hogy milyen viszony fűzte a cicihez, nem könnyű elengedni. Majd ezt is elhagyja előbb-utóbb.
2018. febr. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
56%

De sok embernél van baj válltól fölfele....

Mondom ezt úgy, hogy szoptattam a gyerekem én is, de nem vártuk meg az érettségi bankettjét az elválasztással.

2018. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!