Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ennyire gyakori, hogy...

Tényleg ennyire gyakori, hogy miután a gyerek megvannak, nem élnek a párok szexuális életet, mármint inkább, hogy az anyuka elutasítja az együttlétet? Kiváncsi lennék, mi lehet az oka ennek?

Figyelt kérdés
Mielőtt bárki is mást gondolna, 35 éves, két kisgyerekes anya vagyok, házasságban élek.

#szexuális élet #együttlét #gyerekszületés után
2013. aug. 16. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy fiunk van, most sem élünk sem ritkábban sem gyakrabban házaséletet, mint a gyerek előtt. Egyébként lehet a fáradtság az oka, ha nincs kedve egy nőnek a szexhez. Velem is előfordul, de azért szerintem ritka, hogy egy párnál teljesen megszűnik a házasélet. Ha viszont ilyen van, ott a házasság is hamar meg fog szűnni.
2013. aug. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első hónapokban egyértelműen a szoptatás miatt, sok nőnek csökken a béka feneke alá a libidója addig, amíg kizárólag szoptat. Az is tény, hogy sok házasság romlik meg a gyerekek születése után (ennek az okait órákig lehetne részletezni, de kicsit összetettebb a kérdés annál, mint hogy "az anyuka nem törődik a férjével"), és a nők jelentős része nem képes a szexre akkor, ha a kapcsolatban komoly problémák vannak.

Legalábbis szerintem ez lehet az ok.

2013. aug. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, gyakori.

És nem feltétlenül azért, mert a nő libidója csökken, mert nagyon sok nőé nem csökken.

Hanem főként azért, mert míg nő-férfi ketten vannak, addig akkor és ott lehetnek együtt, ahol akarnak tulajdonképpen. Akkor úgy osztják be az idejüket, ahogy akarják. Így nyugodtabb és több időt tudnak egymásra szánni.

Míg amikor már születik egy vagy több gyerek, akkor már nem annyiszor, nem ott lehetnek együtt, ahol éppen akarnak. Az időbeosztásra, tervekre már hatással lehet a gyerek-gyerekek. Nincs annyi kettesben töltött idő.

Márpedig ha két ember nincs egymásra hangolódva, akkor az eléggé megtépázhatja a kapcsolatot. És nem csak a szexuális részét.

2013. aug. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én 31 éves vagyok és van egy 5 és egy másfél éves gyerekem. A férjemmel 9 és fél éve vagyunk együtt.

A gyerekek előtt nem voltam ennyire hulla fáradt sem én sem ő - pedig hétfőtől -vasárnapig dolgoztunk mind a ketten! 9-12 órákat! de én egyszerüen nem hittem hogy lehetésges ennél kimerültebb állapot :D pedig van! Szóval egyszerüen, ha este 10 kor már alszik mindkét gyerek, már azon jár az agyam hogy ma hányszor fogunk felkellni - (anyaaa, szúnyog van a szobámba!!!, vagy appaaa pisilni kell!, vagy csak sír mert szomjas megint, vagy rosszat álmodik, vagy anya, csak még egy kicsit simogass!) gondolom el tudod képzelni :) szóval általában csak ülünk totálisan kifingva! egymás mellett - bambulunk valamit a tévében.. persze nem filmet! - ahhoz túl fáradtak vagyunk hogy figyeljük, csak valamit amit 25-30 percig lehet nézni, majd ha még van erőnk letusolunk, ha nincs akkor marad reggelre... és bedőlünk az ágyba! És igen, a kérdésedre is még válaszolok, én mint anyuka többször utasítom el, mivel érzem hogy nem tudnék ott lenni vele normálisan! azt meg nem tartom okésnak hogy csak meg..jon mint egy bábut! szerintem egyébként nálunk, ahogy én érzem , minőségibbek lettek az együttlétek, ezáltal, hogy ritkábban vagyunk együtt! Sokkal jobbak, mint mikor 8-9 éve három éjszaka 15ször voltunk együtt!!! most heti 1x - néha két hetente - de azok valami fantasztikusak! utána több napig mindketten fel vagyunk töltődve! :)

2013. aug. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire gyakori, de elég logikusnak tűnik, hogy gyerek mellett kicsit nehezebb megoldani az együttléteket.

A mi kislányunk 15 hónapos, az amúgy sem tökéletes szexuális életünket (én nem vagyok valami nagy igényű), majdnem teljesen tönkretette a 3 év próbálkozás. Viszont az első pár hónaptól eltekintve, sokkal jobb lett a szexuális életünk, mennyiségben és minőségben is, az én libidóm javult, bár nem tudom mitől. :-) Szóvál nálunk pont fordítva történt. Az ismeretségi körünkben egy másik párnál is gyerek után jobb lett a szex.

2013. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Szia. Nem tudom mennyire gyakori vagy sem.


Nekem ne mondja senki ha valamit nagyon akar nem tudja kivitelezni....


3 es 1 eves gyermekunk van,en inkabb fent maradok ha kell ejfelig is de ki nem hagynam a napi "adagom".:))

Ja es emelett dolgozok is,nem azert maradok fent mert aludhatok masnap delig:)

Segitsegunk nincs,ugyhogy igenis megoldhato.


Na de nem vagyunk egyformak,van aki az alvast valasztja inkabb . En is imadtam 13-14 orakat aludni de ezt gyorsan elfelejtettem az elso gyerekunk utan.

Valamit valamiert...

2013. aug. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ritkultak az együttlétek. Kevesebbszer van rá igényem is, valahogy sokszor kikészülök a nap végére, és elég későn is ér véget. Apa egész nap dolgozik, este ér haza. Mire a gyerek hajlandó elaludni, általában mi is az álomkór szélén lebegünk. Bár rábeszélhető vagyok, de az alvásnak is örülök. Meg a szoba is közös a gyerkőccel, szóval a spontaneitásnak igencsak lőttek. Mindenképp meg kell várni, míg elalszik.
2013. aug. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Egy 3 és egy fél éves gyerekeink vannak!

Valamelyik nap mire belekezdtünk a dologba Apával már az egyik ébredt is a déli alvásából!

2013. aug. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!