Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktattátok le gyermek...

Hogyan szoktattátok le gyermeketeket az éjjeli gyakori viritykölésről?

Figyelt kérdés

Éjjel rengeteg cukros teát iszik nappal alig,vizet nem issza meg, nincs az a pelenka amelyik ennyi nedvességet elszívna, szóval már éjjel közepén átázik a ruhája.

Önkiszolgáló éjjel mellette van sorba az összes cumisüveg.

Játszócumival nem tűr, próbáltam már de magammal tolok ki mert akkor én se ő sem alszunk .



2014. dec. 17. 14:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Ha túl sok innivalót kiván egy gyerek, akkor azonnal kivizsgálásra vinném, lehet, hogy cukorbeteg!

Ha nem az, akkor csak rossz szokás. Kap max egy adag vizet cumisüvegben és annyi...

2014. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha igy folytatod, hamarosan az összes foga elrohad :(
2014. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

?

hát jól elrontottátok a szoktatást, már bocsi. kutyakemény menet lesz, ha normalizálni akarod a helyzetet, készülj fel rá - de nem is lehetetlen a dolog, csak kőkemény akarat és következetesség kéne a részedről (ami lássuk be, itt már elég komolyan a gyerek érdekét szolgálná....)

2014. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%

Viritykölés? Hát sok mindenre tippeltem volna... de hogy ivást jelent, az nem volt közte :) De nagyon tetszik!


Válasz: lánykám sose ivott cukros teát, max mézeset mióta nagyobb, nagy ritkán... Éjjel sose ivott. Sajnos rosszul szoktattad. Nem tudom, hogy lehet róla leszoktatni. Addig is próbálkozz vízzel minél többször, szoktasd gyümölcsevésre, ha elfogadja, hogy szokja a savanykásabb ízt is. És nagyon figyelj a fogápolásra.

2014. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
valaki csak rá szoktatta a cukros teázásra éjjel....szoktasd is le. Adj neki vizet, ha igazán szomjas, azt is megissza. A cukortól egész éjjel "pörög" és csak még szomjasabb lesz tőle. A fogairól nemis beszélve.
2014. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Az én fiam is vedelt egész éjjel (szintén csak teát)! Nincs a gyereknek semmi baja, nem kell orvoshoz rohanni! Mi rájöttünk, hogy baromi kevés neki vacsira a 2,5 dl tápszer...neki 3-4 dl (!) az elegendő! Onnantól nyugi volt reggelig. Pedig fürdés előtt vacsorázott rendes kaját is! A cukrosról meg úgy szoktattam le, hogy vizeztem a teáját. Először a cumisüveg negyedéig volt a víz, másfél hét múlva a fele volt a víz. Most megissza a vizet is! A fogai miatt tényleg fontos odafigyelni! Ja és mi sem győztük a pelust, meg a ruha/ágynemű mosást!
2014. dec. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

És hogyan csináljam hirtelen már ma éjjelre csak csap vizet adjak neki vagy adhatok neki teát cukor nélkül az íze miatt?

A tea cukor nélkül az nem káros a fogakra.

2014. dec. 17. 14:52
 8/26 A kérdező kommentje:

Amúgy nappal kb 150 -200 ml teát iszik meg max.

Éjjel 700-800 ml-rt.

2014. dec. 17. 14:53
 9/26 anonim ***** válasza:
69%
Cukor nélküli teára váltsál.
2014. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg vízre. Arra van szüksége a szervezetünknek, nem teára. A tea az olyan csemege, mint mondjuk a sós mogyoró. Lehet fogyasztani, de ahogy a táplálékigényedet sem mogyoróval vagy csokival kell fedezni, a folyadékigényedet sem teával. Még ha nem is cukrozott. Vizet neki!
2014. dec. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!