Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Duplóról mikor váltottatok...

Duplóról mikor váltottatok normál Legóra?

Figyelt kérdés

Mikor kezdett (kiskockás) Legóval játszani?

A Duplóval meddig játszott a gyereketek?


2018. febr. 27. 07:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Pontosan nem emlékszem, de amikor már a duplóból épített ügyesen, egyertelmű volt hogy jöhet a lego. Ezt szerintem minden anya látja a gyerekén, annyira alap ha ismered a gyereked. Ehhez nem kell mások vélemenye mert minden kisgyerek más ütemben fejlődik!
2018. febr. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez a tökéletes példája a teljesen haszontalan válasznak. Nem válaszol a kérdésre és még be is szól. Gratulálok, legyen szép napod! :)
2018. febr. 27. 08:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
4 éves lányom most kezdte el a kis legokat is összerakni. A mini készletekkel már boldogul, úgyhogy most már neki kis legót veszünk, de a duplot is szereti még.
2018. febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém előbb játszott sima legóval (úgy 2,5-3 évesen, felügyelet mellett), mint duplóval. Az ok egyszerű: nem volt duplónk, a lego pedig még az én gyerekkori játékom volt.

Időközben beszereztem néhány használt dupló-készletet, meg ugye a kedvenceknek megfelelő tematikus készletet (pl Thomas -megabloks), amit nem gyártottak normál méretű kockákban, így ezekkel játszott.

Most 7 éves, és még duplózik. Attól függően, hogy mit akar építeni. Egy várfal pl ezerszer haladósabb és stabilabb duplóból, de rakétát és fegyvert építeni jobb a sima lego a sok speckó alkatrész miatt.

2018. febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A nagyobb olyan 5 és fél évesen kapott lego juniort, ami elég jól ment, úgyhogy szépen gyarapodott a gyűjtemény mindenféle ünnepekkor. Így a kicsi már volt, hogy 2 évesen is játszott kislegóval. Most a kicsi 3 és fél, a nagy 7 éves másodikos, duploval és legoval is teljesen jól elvannak, hol ezt vesszük elő, hol azt. Persze a kicsi még nem igazán épít a kislegóval, de egyre ügyesebb és nagyon komolyan el tud lenni vele, amíg ezt-azt azért odabiggyeszt, szétszerel és kicserél :) a nagyobb "örömére", aki meg már persze nagyon profi. De a duplóval is még mindig marha jókat szerepjátékoznak együtt, sőt sokszor a fürdőkádba is viszik vagy alagutat építenek belőle a matchboxoknak, szóval szerintem még marad egy darabig.
2018. febr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

4. szülinapra kapott Lego juniorokat. És onnantól kezdve adogattam el a Duplokat, és vettem az árán Lego City-t, meg Juniort.

Kb fél év alatt minden lecserélődött.

Csak 1 kedvenc Duplo készletet tartott meg (Mack útja).


Egyke gyerek, nem volt nagytesó, akiktől hamarabb ellesse a kislegózást.

2018. febr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiamnál 4 évesen vettük meg az első normál legokat.

Szerette/szereti, de volt egy köztes időszak (4-8év), amíg mindkettővel játszott.


A lányom 4,5 volt, amikor a kisebb dobozos Lego Friends-eket megkapta, ő azóta csak azzal játszik (kivétel a duplo kalózhajók, az még most is kedvenc)

2018. febr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
42%
Míg a barátnőm még duplo-t vett a 3 éves lányának, én sima lego-t vettem a szintén 3 éves fiamnak és azonnal nagyon ügyesen épített belőle pedig előtte nem volt otthon duplo csak pár darab noname kocka. Ha már nem kell attól félned, hogy megeszi az apró kockákat akkor vehetsz neki. (fiam 2.5 évesen zizit dugott az orrába, na akkor még nem volt neki való a pici lego)
2018. febr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Amint megbizhatsz a gyerekben, hogy nem a testnyilasaiba landol hanem a tablan! Nekem 2,5 a fiam, itthon duplozunk, bolcsiben megablocks, nagyszuloknel sima lego. Mindegyikkel el van es ugyesen epitget!
2018. febr. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Emberek! Nem azt kérdeztem, hogy én mikor váltsak (azt tudom, köszönöm), hanem hogy ti mikortól adtatok és hogy a ti gyereketeteket meddig kötötte le a Dupló! :)
2018. febr. 27. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!