Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vegán anyukák a gyereknek is...

Vegán anyukák a gyereknek is vegánnak KELL lennie?

Figyelt kérdés
Ma mikor mentem a gyerekért az oviba (kiscsoport) arra értem oda,hogy a csoportszoba előtt az egyik kislány anyukája ordibál az ovonenivel,hogy hogy mert sajtot adni a gyereknek "azota a gyerek otthon nyavajog,hogy neki sajt kell,de MI NEM ESZUNK SAJTOT". Szegény kislány az anyja lábánál sírt,hogy megígéri többet nem kér csak ne kiabáljon. Leesett az állam. Hogy vehet el egy 3 éves gyerektől kb mindent???

2018. febr. 27. 15:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos ezek ilyenek. Agresszívak és b*sztatnak mindenkit aki nem olyan "vegán" mint ők. Szegény gyerekek. :( Kedves Kérdező! Mérget vehetsz rá, hogy a vegán anyukák egy része ráerőlteti ezt a gyerekekre. Nem kérdezi meg a gyerektől, hogy kér e húst, vagy sajtot. Csak a saját dogmáját erőlteti agresszívan. A többi vegánnak persze tiszteletem akik nem ilyenek. Bízom benne, hogy bőven van kivétel. :)
2018. febr. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
75%

Az egy dolog, hogy ők nem esznek sajtot. Az óvodában kozetkeztetes van, ahol ilyen kívánságokat nem vesznek figyelembe, egyedül a szakorvos javaslattal ellátott élelmiszer allergia igazolást.


Nem vagyok vegan, de ha az lennék se erőltetném rá a gyerekre.

2018. febr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
18%
Bocs, de ez olyan egy vegannak mintha a te gyerekeddel kutya hust etetnek. Ezt elkell fogadni, naluk nincs allati eredetu etel, ital, mint ahogy nalatok sincs kutyahus.
2018. febr. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg a 2. válaszolónak igaza van. Mellesleg itt nem arról van szó, hogy minek a húsát eszed meg. Hanem arról van szó, hogy eszel e húst. Szép dolog az elfogadás. De szegény gyermek erről nem tehet.
2018. febr. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
70%
Unokahúgom anyukája is vegán. A gyerek háromévesen amikor a nagyszülőknél volt, lelopta a pultról az egész sültcsirkét...
2018. febr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
50%
El is hiszem!
2018. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
46%
Aki nem vegán az könnyen mondja, hogy akkor sem erőltetné rá a gyerekre, ha az lenne. Akik ezt mondják, azoknál is csomó dolog van, ami nekik fontos, mások meg hülyeségnek tartják. Egy vegán is mondhatná a vallásosnak, hogy ő meg a Bibliát nem erőltetné... Biztosan nem véletlenül lett vegán, aki az lett! Valamiért ez neki fontos! Ezt tartja jónak és ki ne akarná a jót a gyerekének? Egy gyerek sem halt még bele, hogy ha szerető családban felnőve nem evett húst. Én sem szenvedtem mérhetetlen károkat attól, hogy csak 20 évesen ismertem meg pl. a sushit, a szóját, a curyt és egyéb olyan ételeket, amiket a szüleim nem fogyasztottak.
2018. febr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
28%

Látná a gyereketek, hogyan készül az a hús, vagy összekötné a kis fejében, hogy a vasárnapi rántott csirke, az abból a cuki pipiből készül. amit a mesében látott... rögtön nem akarna a halott állat húsából enni.

(nem vagyok vegán, még vegetáriánus sem)

2018. febr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
90%
Magán intézményből lehet választani olyat, ami kiszolgálja az étkezési igényeket, közétkeztetésnél, ergo ha mezei önkormányzati oviba jár a gyerek, akkor ott nem kötelesek és nem is tudnak tekintettel lenni erre, kizárólag az ételallergiát/intoleranciát kötelesek figyelembe venni. Ergo ha valaki elvi és nem egészségügyi okokból valami "diétát" tart a gyerekénél is, akkor oldja meg maga. Nem ítélkezem és nem megyek abba bele mit gondolok erről, vegán is van a családban, a 45 éves nővérem, de ez attól még tény. Ha annyira szúrja az anyuka szemét, akkor kerítsen neki olyan óvodát fizetősen (ha talál) ahol tekintettel tudnak lenni erre is.
2018. febr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
50%

8: Falun élünk. Pontosan tudja az óvodás korú gyerek, hogy mit eszik. Nem akart áttérni a vegán életmódra. A fogazata alapján is mindenevő.

Én meg tudatosan nem eszek olyat, amit a felégetett őserdők helyén termelnek, vagy aminek át kell utaznia a fél világot, hogy az asztalra kerüljön.

Mindenki mást tart jónak.

2018. febr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!