Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisiskolás gyereknek hanyag...

Kisiskolás gyereknek hanyag tartásra mi az, ami tényleg használ? Úszás sajnos kizárva.

Figyelt kérdés
Csak tapasztalat érdekel, nem hallomás vagy olvasás alapján adott javaslat. Pl. milyen fajta torna, jóga, tartáshavító eszköz vagy egyéb megoldás. Tudom, hogy reflexből az úszást szokták javasolni, de a mi esetünkben (nem mozgásszervi okból) ellenjavallott.

2018. febr. 12. 19:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%
Nekem az aerobik segített.Két évig csináltam,most meg olyan egyenes tartásom van,hogy sokat csak irigykednek.De igazából bármilyen sport ami erősíti a hátizmokat.
2018. febr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mi judo-ra járunk, sokat javult a gyerekek tartása azóta.
2018. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Lovaglás, balett.
2018. febr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Lovaglas es balett. En balettozok, tenyleg hasznos es jo, az uszas utani hanyag tartasom mar egesz jol megszunt. Az en tanaromhoz a helyi korhazbol az egyik ortoped doki iranyitja at a pacienseket. Ez a doki meg van rola gyozodve hogy a balett sokkal jobb mint egy gyogytorna. Most a tanarom mar egy teljes csoportot feltoltott ilyen emberekkel.
2018. febr. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
A lányom mazsorettezik. Ott elvárás a nyílegyenes tartás, mert szétveri magát a bottal.
2018. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ötletek, mindenkinek köszi. Utánanézek, mik a lehetőségek a környékünkön a fenti sportokban.
2018. febr. 13. 05:38
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem konzultál gyógytornásszal is! Az én lányomnak is rossz a tartása, de a balettot, versenytáncot majdnemhogy megtiltotta! Szóval, ha látja egy szakember, akkor meg tudja neked mondani, hogy mi az amivel valóban fejleszteni tudod a gyereket!
2018. febr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Utolso, az viszont igaz hogy nem mindenre jo.

Egy ortopediat latogassatok majd meg

2018. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
15%

A mai világban mindenki, ül, tvzik, számítógépezik.

Mindenkinek ugyanaz a baja, de az ilyen ortopéd, gyógytornász ránézésre diagnosztizálás elég értelmetlen.


Továbbá, a csoportos foglalkozásoknak nem látom értelmét, mert kb egy gyerekre 2 perc jut.


Én a gyerekemet betegen a boltig se engedném el, nemhogy lovagolni, úszni, vagy balettozni, de ez már egyéni dolog.


Nem beszélve arról, hogy magyarországon mindenki csodagyógyulást igér a balettól a karatéig. Ez sem gyanús?


Személyi edzővel fitnesz teremben célzottan lehet erősíteni a hátizmokat, felesleges ehhez lovat csutakolni, balettcipőben szenvedni, vagy 1 liter vizet nyelni.

2018. febr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Gyereket be se engednek egy fitnesz terembe, ahol gépek vannak. És nem fertőző beteg, hogy ne mehetne utcára. De azért köszi a véleményedet.

Van egy ismerős ortopédoorvos, nemsokára találkozunk, megkérdezem majd a véleményét. Az egyéni gyógytorna sajnos iszonyat drága, utánanéztem már. És a csoportban nem két perc jut egy emberre, hanem egész végig végzi a gyakorlatokat mindenki, akinek ugyanaz a problémája. A hagyag tartás nagyon gyakori probléma, nem kell mindenkinek külön feltalálni a spanyol viaszt, gondolom. De majd az orvos megmondja.

2018. febr. 13. 13:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!