Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves fiam időnként bepisil...

6 éves fiam időnként bepisil az óvodában alvás közben. Újabban. Csak ott. Már rég szobatiszta, tavaly, középsőben talán elő sem fordult, van tapasztalata valakinek hasonló esetről?

Figyelt kérdés
Néha azt mondja nem mer szólni az óvónéninek, máskor meg hogy nem emlékszik mikor ment be stb... Itthon éjjel is kimegy ha kell neki, ha mégis bemegy a pisi, nappal vagy bármikor, akkor csak az eleje, egy pötty, mert későn indul WC-re. Nefrológiára amúgy is járunk, mert pici korában volt egy kis vesetágulata, de oda csak júniusra van időpontunk, addig szétizgulom magam. A dokinénink is csak oda küldene tovább. Vagy lehet hogy pszichológus kellene neki? Tudtommal nincs szorongani valója az oviban. Az óvónők is nagyon jó szakemberek, és gyerekbarát mindkettő, nem hiszem hogy miattuk szorongana. Járt valaki hasonló cipőben a kisfiával?
2018. márc. 8. 17:17
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és jövőre suli... Nem tarthatom vissza már, mert amúgy is évvesztes, októberben 7 éves lesz...
2018. márc. 8. 17:18
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Az oviban az én gyerekem meg arra szokott rá, hogy a véksőkig visszatartja.

Annyit tudok csak, hogy elalvás előtt pisiltetik őket, lefekvés után pedig nem engedik ki őket pisilni.


Valamiért biztos kellemetlen nekik kikéreszkedni ugy általában.


Én jelenleg ovi óta azzal küzdök, hogy itthon ne tartsa vissza ne csurogjon be, nyugodtan mehet bilizni is, wc-re is. Korábban ilyen nem létezett.

2018. márc. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk sem engedik ki őket alvás közben :-( De mivel fiammal előfordult hogy bement a pisi, azt mondta az óvónéni hogy ő halkan kimehet nem kell kéretőzni. Akkor megnyugodtam, de utána is előfordult, nem tudom hogy mégsem mer kimenni, vagy álmában megy be? Mindig mást mond, szégyelli ős is :-(
2018. márc. 8. 17:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Otthon mi a jellemző? Ill amikor huzamosan otthon van. Majd figyeld a hosszu hétvégén. Nálunk az ovirendszer hatása az biztos.
2018. márc. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pont azt beszéltük a férjemmel, hogy meg kell nézni (szaglászni) reggelente, lehet hogy bepisil csak megszárad? Az még rosszabb mert fel is fázik :-( Köszi!
2018. márc. 8. 19:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Lányom 3 hetet hiányzott betegség miatt, és utána nála is előjött ez a pisi gond. Nála konkrétan az volt h valamiért beképzelte h kell pisilni ezért kijárkált oviban is alvás után, amit ugye nem néznek jó szemmel, mert hát ott alszik 15 gyerek, ha sokan többször kijárkálnak pisilni akkor felébresztik a többieket.

Szóval a lányom ezen úgy beparázott, bestresszelt h félt h nem mehet ki pisilni és ezért állandóan úgy érezte 5 percenként h pisilnie kell, ráadásul szerintem az óvónő beszólt neki vmit lehet hogy miért megy annyiszor stb. És a vége az lett h csütörtökön alvás közben bepisilt az oviban. 6 éves egyébként és visszaemlékezni sem tudok mikor pisilt be bárhol is, szerintem mióta szobatiszta soha.

Na ekkor beszéltem az óvónőkkel, akik biztositották a gyereket h kimehet fekvés után is pisilni, és sokat beszélgettem a lányommal is (elvittem orvoshoz is de azt mondta h biztos h lelki eredetü a dolog, nincs felfázva), én is könnyebben kiengedem már otthon is alvás után pisilni (eddig sajnos volt h leszidtam, mert igy is olyan nehéz őket ágyba dugni esténként mindig kitalálnak valamit a tesójával, aztán akkor még pisilni is kijárkált úgy h 2 perccel előtte volt). Azóta szerencsére megszünt ez a probléma és nem pisilt be többször, és már nem is megy ki gyakran alváskor sem.

A te fiadnál is biztos h lelki eredetü a probléma, lehet h ő is amiatt szorong h nem mehet ki pisilni oviban és arra gondol h mi van ha mégis kell neki. Próbálj beszélni az óvónőkkel és a fiaddal is sokat.

2018. márc. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!