Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az apuka kérheti a közös...

Az apuka kérheti a közös gyermekfelügyeletet ha a bíróság nálam helyezte el 3 éve?

Figyelt kérdés

6 éves a gyermekem, 2,5 éve van új párom férjem,de a gyerek apukája nem viseli el még mindig hogy szétmentünk.

Anno a bíróságon normálisan megegyeztünk a láthatásban,de mostanra semmi nem jó neki mindenbe beleköt pedig ő varjál mindig a láthatásokkal én meg oldjam meg.

Most pedig azzal fenyegetőzik hogy közös felügyeletet akar. Megteheti?



2018. márc. 13. 18:40
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Most is közös a felügyelet, úgyhogy nem ez, amit szeretne.
2018. márc. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ő úgy akarja hogy fél hónap nála fél nálam.. Nem tudom hogy akarja megoldani gondolom a nagyszülők segítségével mert ő reggeltől estig dolgozik. De ha hétvégén nála van akkor is sokszor a nagyszülőknél van a gyermek így nem értem az egészet, de gondolom a lényeg hogy nekem rossz legyen mert tudja h nem bírnám hogy egy hetet ne lássam a gyerekem.. Szóval nem tudom járt e már így valaki ezt tényleg megcsinálhatja? :(
2018. márc. 13. 18:51
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Biztos,hogy a közös felügyeletre gondol(sz),mert nálunk is úgy van,hogy mi neveljük a gyereket de közösen gyakoroljuk a szülői felügyeleti jogot. Nincs kizárólagos felügyelet.
2018. márc. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És nálatok hogy van ítélve? Nálunk nálam van elhelyezve a gyerek bíróságon voltunk és kéthetente hétvége az övé ezt mi beszéltük meg ott és így lett leírva is. És ezen akar változtatni hogy nála legyen két hetet aztan nálam. :(
2018. márc. 13. 19:00
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Megosztott felügyeletet akar ezek szerint. Ez kb esélytelen. Indokolnia kellene rendesen, hogy miért is kellene ez a változas
2018. márc. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tényleg esélytelen? Amikor akarta így is vihette ha cserélni akart belementem. De ez nekem durva ha megteheti az osztottat.
2018. márc. 13. 19:10
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem sok esélye van rá. Megosztott felügyeletet nagyon ritkán itelnek meg, kizárólag akkor, ha abban mindkét szülő egyet ért. Ahhoz, hogy változtassanak az eddigi elhelyezesen az kell, hogy valami rendkivüli esemény történt. Itt ilyen nincs. Itt apukának el kellene magyaráznia, hogy miért akar ilyen elhelyezést.
2018. márc. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kèrni kèrheti, de az esèlyeket fentebb irták.
2018. márc. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Magyarországon nem jellemző hogy megítélik. Én külföldön élek, és itt eléggé jellemző, főleg nagyobb gyerekeknél. És szerintem teljesen jogos, hogy az apa is több időt tölthet a gyerekkel, nem csak havi 4 napot. Te azt mondod, hogy 1 hetet nem bírnál ki a gyereked nélkül, ő meg havi 26-28-at van nélküle. Egyébként Magyarországon ezt általában még plusz heti 2 délutánnal szokták megoldani, amit az apukával tölt.
2018. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon remelem hogy marad így. Igazából mikor kéri mindig viheti,de sem betegségben sem a szünetekben nem vette ki eddig a részét h ő szeretné úgyhogy nem a gyerek miatt lenne ez.

9-esnek csak annyit h mint írtam sokszor van h nem vele tölti a hétvégéjét sem hanem inkább lepasszolja.. így inkább velem legyen mint nagyszülőknél én úgy gondolom. Csak az anyja vagyok..

2018. márc. 14. 04:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!