Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor húzható le teljesen a...

Mikor húzható le teljesen a fityma és hogyan tisztítjátok?

Figyelt kérdés
Sajnos mindenki mást mond. Védőnő azt, hogy 4 éves koráig nem baj ha nem tudom lehúzni teljesen, idősebb ismerösök pedig azt mondják, hogy minnél elöbb jó ha le lehet húzni. 16 hónapos a kisfiam és még nem tudom neki teljesen lehúzni. Mindennap fürdéskor kicsit húzogatom neki, és megmosom. Ti hogy szoktátok?

2018. márc. 14. 14:15
 1/10 A kérdező kommentje:
Kb félig tudom neki lehúzni
2018. márc. 14. 14:18
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
7 éves, kb 2/3-ig lehet hátrahúzni neki. A gyerekorvos szerint teljesen rendben van. nem gyulladt, nem piros, nem váladékozik, nem fáj, tehát nincs vele gond.
2018. márc. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
A fiamnak 7 hónaposan begyulladt a fityma alatti rész, egy nap alatt rendbejött, de ott valami oldódhatott, mert azóta hátrahúzható a bőr. Sosem erőltettem, mert olvastam én is, hogy az esetek döntő részében ez magától fog oldódni pár éven bell, de nálunk így alakult.
2018. márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Minden fürdetésnél kicsit hátrahúztam születésétől kezdve. Úgy 4-6 hónaposan már gond nélkül lehetett mosni, simán hátra lehetett húzni a bőrt.

Most már 5 éves, soha semmi gondunk nem volt a fütyijével.

2018. márc. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Én úgy tudom 2 éves korig nem kell húzogatni. Addig természetes is ez a fajta letapadás.
2018. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk a gyerekorvos hátrahúzta 4 hónapos korában. Utána 1 hónapig kellett kezelgetni krémmel és kamillázni, azóta semmi gond vele, nem emlékszik rá. Tele volt alatta trutyival, sztem minél előbb annál jobb. A védőnőnk nem mondta ki nyíltan de nem ezen az állásponton volt. Én nagyon örülök h ezen túl vagyunk, és nagyon megérte.
2018. márc. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5 éves lesz hamarosan és nem lehet még teljesen hátrahúzni. A fiatal doktornőnk azt mondta, hogy 6-7 éves koráig nincs ok az aggodalomra. A mostani idős dokibácsi biztosan mást mondana. Én inkább a fiatalabbnak hiszek.
2018. márc. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Óvatosan az idősebb orvosok szavaival ebben a témában! Régebben ha kell ha nem, felszakították a fitymát legkésőbb 2 éves korban, sajnos. Ma már kezdenek rájönni még az orvosok is, hogy hagyni kell, amit a természet rendelt. Tehát feljön az saját magától, legkésőbb mire nemi életet fog élni, bár normális esetben legkésőbb 10 éves korra magától felhúzható a makkig a fityma.


5 éves kor előtt teljesen felesleges megnézetni orvossal, onnantól esetleg, de elég csak 6-8 évesen, vagy 10 évesen orvossal konzultálni, ha addig magától nem szánt meg a veleszületett fitymaletapadás.


Teljesen változó, mikor kinél... Van fiúcsecsemő, akinek már kb 12 hósan a makkig felhúzható úgy, hogy hozzá se értek, és van, akinek csak kisiskolás korában.


Inkább a fitymaszűkület a gond, amikor pisilni se tud miatta. De ha tud pisilni a fitymaszűkület ellenére, akkor is gond a fitymaszűkület, legalábbis óvodás kortól.

2018. márc. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, a privire itt reagálok: 11 éves kapcsán volt kérdés, a válaszom az, hogy nem igazán tudom. Nem vagyok orvos, viszont én személy szerint alaposan meggondolom az ilyen kérdést. Ha 11 éves fiúnak ilyen problémái vannak, akkor én elvinném a helyedben dokihoz. Szerintem 5 éves kortól már jobb megmutatni dokinak.


Az előző voltam.

2018. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs panasz, nem kell hozzányúlni. A természet megoldja ill huzogassa ő magának
2018. ápr. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!