Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert nem alszik a 2 es fel...

Miert nem alszik a 2 es fel eves lanyom nappal?

Figyelt kérdés
Reggel felkelunk egesz napfenn vagyunk es napkozbe a megszokott idoben nem hajlando aludni. Mar mindent kiprobaltam. Aztan utana nyugos, ordit,hisztizik, kibirhatatlan estig. Vegul koran leteszem. Valami otlet?
2018. márc. 16. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Nàlunk is volt ebben a korban, 1-2hét alatt elmúlt nyugi ;)

Az enyémnél 2 dolog vàlt be: 1., nem erőltettem hogy aludjon, csak pihenünk. Lefeküdtem mellé, és úgy csinâltam mintha aludnék, és némi szenvedés utàn ö is elaludt.

2.,délelőtt nagyon kifàrasztottam, lent voltunk 3 óràkat,de ebben az undorító időben ez nem opció :/

2018. márc. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ridamov válasza:
0%
Mert a normál ember nem a sötétben mászkál
2018. márc. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Veled jobban érzi magát. Nálunk is így volt. Hiába álmos, fáradt, ébren lenni sokkal érdekesebb. Babakocsiban, autóban aludt csak el.
2018. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lepontozni: én erőltetem. Ha nagyon nem akar aludni, de látom rajta, hogy készen van, akkor szorosan átölelem, dúdolok neki, simogatom és nem engedem felkelni. Van hadakozás, de 5 perc és bealszik.

Ha nem így csinálok, ha hagyom felkelni, tovább játszani, tombolni, akkor elviselhetetlenül hisztis és pár percenként koppan a feje a padlón a fáradtságtól.

A csendes pihenő sem működik, mert attól nem lesz kevésbé fáradt, főleg hogy nem bír csendben maradni, végig dumálja akkor is, ha alvást tettetek. Ha ott hagyom a szobájában, hogy aludjon, kijön sírva.

2018. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy mar nem is fog:) en ovis koromban sem aludtam soha. Kenyszeriteni sem tudtak.
2018. márc. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Basszus jo kilatasok.

De nyugos delutantol estig.

Ja meg valami. 10korul kerlunk reggel es neki a deli alvas kitolodik kb 5-6ra. Ha akkor leteszem akk elalszikugy viszont ejjel 11igfenn vagyunk.

Probaltam azt is, h 7kor kelunk akk sem aludt.

2018. márc. 17. 09:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Annak volt a jele, hogy nem igényelte a nappali alvást már. A fiam már 3 éves kora óta nem alszik napközben. Kb. 2 és fél évesen csinálta ugyanezt, eleinte én is úgy gondoltam, hogy de már pedig látom rajta, hogy fáradt, szükséges neki az alvás, megpróbáltam mindent, de hisztizett az alvás miatt, volt, amikor nagy nehezen elaludt, de volt, amikor csak rosszabb lett, hogy altatni akartam. Így elfogadtam, hogy nem alszik. Egy idő után elmúlt a nyűgösség és kitartóan elvolt egész nap, és elhagyta az alvást.
2018. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Es ha oviban nem alszik? Akkor mit csinalnak a gyerekek akik nem alszanak?
2018. márc. 17. 12:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Pihennek. Ugyanúgy feküdni kell, csak nem kell aludni. Én is napközis voltam az óvodában, de nem aludtam, mivel nem igényeltem. Csendben feküdni kellett, nem volt szabad zavarni a többieket, de nem volt muszáj aludni.
2018. márc. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk megkérik a szülőket, hogy vigyék haza a nem alvó gyereket (még nem jár oda, de ezt a nyílt napon mondták).


Egyébként ha 10-kor kelnénk, biztos, nem aludna. 5-6-kor pedig nem altatnék, mert, nálunk 7-kor fürdés, 8-kor alvás (altatás kezdete, 1/2 9-9-kor alszik).

Reggel fél 6-kor ébred magától, 6-kor kelünk, fél 2-kor alszik 1,5 órát.

2018. márc. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!