Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6-7 éves gyereketek mennyire...

6-7 éves gyereketek mennyire van tisztában az anyagi helyzetetekkel? Ezt a beszólást kitől szedhette? Magától, vagy a szüleitől?

Figyelt kérdés

Az unokatestvérem elsős, általános iskolás. A szüleivel a nagyszüleimnél laknak, tehát ha megyek mamáékhoz, vele is találkozom. Na most, mama mindig ad pénzt, mikor megyek el tőlük. Változó az összeg, általában 10-20 ezer között szokott lenni. Már volt olyan beszólása az unokatesómnak, hogy ő azért nem kaphat játékot, mert mama nekem adja a pénzét. Ez ilyen formában nem igaz, mert nyilván ha nem tudnák megengedni maguknak ezt a nagyszüleim, akkor nem támogatnának ennyivel.

Ma is voltam náluk, hogy hazajöttem az egyetemről és mama ismét adott egy kis pénzt. Erre az unokatesóm elkezdett kiabálni, hogy hát akkor neki is adjon, meg hogy vigye el a játékboltba és hogy NEKIK ezért nincsen pénzük, mert mindet én kapom meg...


Ez normális viselkedés?

Mert arra is gondoltam, hogy talán a nagybátyámék mondhatták ezeket neki... Csak nem értem, hogy mire fel, mert amúgy jó a kapcsolatunk, meg ők pl. semmit nem fizetnek otthon, mamáék fizetik a számlákat, vásárolják tele a hűtőt hetente, mama főz rájuk is. Tehát nem értem, hogy miért nincs pénzük, mikor mindkettejük fizetését igazából eltehetnék.


Vagy egy 7 éves gyerek képes már ezt ennyire felfogni, összerakni és magától ilyet mondani?


2018. márc. 21. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Ezt 100% hogy a szüleitől vette, elsős gyerek még szinte azt se tudja mi az a pénz nemhogy ilyen következtetést vonjon le.

Ezek szerint egy meglehetősen köpönyegforgató, ingyenélő nagybátyád és nagynénéd van.

2018. márc. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
*Akikbe még annyi intelligencia sem szorult, hogy mit lehet és mit nem lehet a gyerek előtt mondani.
2018. márc. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem biztos hogy a szüleitől hallotta. Lehet hogy azzal az indokkal nem kap meg valamit hogy nincs rá pénzük. Vagy valamelyik osztálytársa sok játékot kap a nagymamájától, és rosszul rakja össze a dolgokat. Ha tényleg jó köztetek a viszony, legközelebb kérdezd meg tőle hogy miért gondolja így.
2018. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Hát elég komplex ez a helyzet. Te lehet, hogy kapsz néha pár ezer forintot de ők családilag természetben jóval többet kapnak. Csak ugye a gyereknek a játék a lényeg, holott kapnak lakhatást, kaját, főznek rájuk...
2018. márc. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
23%

A szülők szerintem is a játék ellen példáloznak igy hogy nem vesszük meg mert nincs rá pénz. Ezt összerakhatta azzal hogy neki pénzt sem adnak mivel 6 éves. Szoval se játéka se pénze. Szerintem kilogikázta az összefuggest.


amugy a szegénységi gondolkodasra nevelik ezzel szoval várhato hogy az egesz eletében ez fog menni

Ha arra nevelnék hogy pl pirospontokat gyujt pl segitséggel es azután kaphat valamit már nem a tehetetlensegre nevelnék. Igy lehet olyan is hogy dolgozo ingyenélők sem élnek meg mert eleve nem is tudnak a penzrol jol gondolkodni


Szoval a szulok butasága ellen küzdene a kisgyerek mert igenis járna neki is az a jatek ha tesz érte. Nincsenek zsákutcák az életben magunknak csináljuk azokat

2018. márc. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7%

A szegények mutatnak csak a gyereknek zsákutcákat, a gazdag megtanitja arra a gyerekeit hogyan érjék el a céljaikat ha valami kell.

Minden fejben dől el.

2018. márc. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Egy kisgyerek magától nem beszél így. Biztos hogy a szüleitől hallotta, és mivel még őszinte, visszamondta neked. Lehet, hogy a szülők nem akarják játékokkal elhalmozni a gyereket, és csak ürügynek találták ki hogy azért nem kap játékot mert te elviszed a pénzt. Egy 6 évesnek nincs még olyan értékfogalom a fejében mint a felnőtteknek. Magától nem mondana ilyeneket, mert a pénzt ő úgy látja ebben a korban, mint egy végtelen valamit. Az meg, hogy hagyják irigykedni, a nevelés hiányára utal. Ha az én gyerekem beszélne így, egyből rászólnék, hogy ne mondj ilyeneket, a nagymami mennyi ruhát, sütit, stb. vett neked. A másik meg, a gyereknek játékot venni a szülő pénzéből kell, nemám csak a nagyiéból.
2018. márc. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!