Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy állítsuk le húgomat a...

Hogy állítsuk le húgomat a zsebkendő szétdobálásáról?

Figyelt kérdés
8 éves agresszív neveletlen lányról van szó, 1 hónapja kezdte el hogy a taknyos zsebkendőjét szétdobálja, meg amúgy minden szemetet, annyira lusta, hogy nem megy el a kukáig, mert ő nem fogja meg a saját zsebkendőjét, elvárja, hogy mi szedjük össze a szemetét. Szüleim eddig megtették de már nincs hozzá gusztusuk. Viszont ha szólnak húgomnak akkor vagy elkezd fülsüketítően visítani mint az újévi malac, hogy hagyjuk békén, vagy belrnyomja az arcunkba (ez mondjuk csak nagyon ritkán), vagy ránk dobálja őket. Szüleim nem tudnak mit kezdeni, és a verés nem megoldás. Hogy tanítsuk meg neki hogy fontos a kukába szemetelni, ha nem is hallgat meg minket? Vagy hogy büntessük? (Bár ezt szüleim nem engedik) Mit csináljak bátyjaként?

2018. márc. 24. 10:58
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én már megszoktam, hogy ilyen állapotok uralkodnak itthon, bár ráment az egészségemre a mindennapos veszekedés, de 18 éves koromra vasból lettek az idegeim, bár jó kis idegrángási problémákat kaptam el tőlük. Mikor húgom 2 éves volt, ekkor váltak el és azóta tojtak a fejére húgomnak, nem nevelték, 4 éves korától csak tableten él, azelőtt tv-n élt.
2018. márc. 24. 11:22
 12/21 anonim ***** válasza:
95%

akkor mit vársz tőlünk?

egyértelmű, hogy szüleid tették tönkre, ahogy veled is tették, csak te nagyobb voltál és tudtad kezelni, ő nem.

így mond meg nekik, hogy ők tehetnek róla, amúgy ha nem tesznek érte, akkor lassan elköltözöl és majd megoldják ahogy akarják

2018. márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
De ezt eddig nem csinálta, hogy szétdobálja a zsebkendőket, és azért szerintem 8 évesen már meg lehet tanítani valahogy neki, ezért kértem segítséget. De ha nem lehet, hát akkor el kell költöznöm valahogy, csak nem tudom, hogy...
2018. márc. 24. 11:26
 14/21 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk ez a probléma nem is létezne ha egyeseknek nem nyolc év után jutna eszébe először hogy a gyereket nevelni kéne. Lehet hogy balhés, de a kislány csak úgy viselkedik ahogy eddig tanulta\hagyták. Itt a fő bűnösök a szülők.
2018. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%
Szakszolgálathoz el kell vinni. Ha a szülők nem hajlandók jelezd az iskolában és a védőnőnél. Nyilvánvalóan segítségre van szüksége.
2018. márc. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
66%

Idióta szülők idióta gyereke.

Ezzel már nem tudnak mit kezdeni, ekkorra már meg kellett volna nevelni és nem viselkedne így.

Rengeteg ilyen elcseszett család és gyerek van.

Rémisztő!

2018. márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem simán meg lehetne nevelni, dehát nem fogja senki, szóval vegyetek mindenkinek kettő darab textilzsebkendöt és akkor nem lesz mit szétdobálnia.
2018. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is 8 éves lányom van, aki nagyon rendetlen, és baromira unom ugyanazokat a dolgokat ismételgetni, mert mindenért szólnom kell.

Na, de ha szólok, legalább megcsinálja.

Ez, hogy az arcotokba nyomja, és sokadik felszólításra sem történik semmi, ez valóban nem normális dolog.

A konkrét problémára van javaslat, szemetes az ágy mellé, amiben gyűjtheti (lányomnál ez működik).

De ha szándékosan, szemétkedésből csinálja, akkor valami mást kell kitalálni.

(Az alváshoz nincs közöm ugyan, de a magam részéről a másfél évesemmel sem nagyon alszok együtt, ha nem muszáj, nemhogy a 8 évessel. Nem túl egészséges dolog, és k.rwa kényelmetlen is ekkora gyerekkel aludni.)

2018. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
86%
Már a kérdés leírásából az volt az első gondolatom, hogy ide pszichológus kellene, de tovább olvasva ez csak annyit módosult, hogy nem csak a húgodnak, hanem az egész családnak. Nem viccelek, a lehető legkomolyabban mondom, hogy itt első körben egy családterápiára lenne szükség. A baj gyökere valószínűleg nem is a húgodnál van, hanem a szülőknél. 8 évesen ez nem normális viselkedés, de addig nem fog javulást mutatni, amíg a családi viszonyok nem normalizálódnak.
2018. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Már megint te?!


A húdog már 2 éve nyolc éves kb :D

2018. márc. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!