Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Széklet visszatartás lustaságból?

Széklet visszatartás lustaságból?

Figyelt kérdés

6 éves kisfiam havonta egyszer visszatartja a székletét,amit később elmond nekem,mert az alsónadrágja kakis lesz ettől.kb 1,5 éve csinálja ezt mostmár teljesen eltanácstalanodtam mert rengeteget beszéltünk erről,tényleg minden létező szemszögből elmagyaráztuk neki,hogy ez miért rossz de mégis havi egyszer előfordul.kakis alsónadrág és bűntudatos arc,sajnálom anya játszottam és nem akartam abbahagyni a játékot ezért nem mentem a wcre,többet nem fordul elő.

Mit tegyek?


2018. márc. 27. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Ezt sajnos én is csináltam és felnőttként jöttem rá, hogy milyen butaság ezt csinálni.
2018. márc. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mennyi idős korodig tartott? Tényleg ennyire el lehet merülni játék közben?
2018. márc. 27. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

Persze, 29 vagyok, de néha már majd' összepisilem magam, de "csak ezt az oldalt még elolvasom" - izgalmas könyvnél.

Vagy "ezt a fejezetet be kell ejeznem, mert annyi ötletem van" - és még írok egy-smáfél órát is akár.


Szr berögződés, de előfordul.

2018. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én, igaz csak óvodásom, de a vizelettel szorakozik igy, hogy visszatartja.

Szerintem az ovibol hozta ezt a szokását valamiert kellemetlen ott kikéreszkednie, ott kapott erre rá.


Itthon én amiket teszek es haladunk is benne:

1. Wc, de bili is elérhető, azaz pl ha véletlen nincs wc papir, tudja honnan lehet levenni, es vonzo, azaz légfrissitőzhet, rajzolhat csempekretaval, szoval kellemes vonzo élmény az egész

2. Beszélgetunk sokat a szervezet működéséről, nyelőcső az eresz, betonkeverő a pocak, pokhálo a keringesi rendszer ami vitaminokat szállit, bacitisztito berendezés a vese és el van magyarázva miert egészségtelen visszatartani, ugy is ül néha bilire hogy ezt ismételgeti is

3.külön dicséret, mosoly, hangsuly, pozitiv megerősités jár, amikor magátol elmegy wc-re hogy előtte nem kellett szolnom

4. Amikor pisilés helyett, azt szorongatva ugrál, rohangál, akkor enyhe szigort, morcos arcot, negativ reakciot kap

5. De azt is magyarázom, hogy ez nem óvoda, nem kell szolni sem, menni kell magadtol ha kell

6.néha vizsgáljuk is a vizeletet ugye ha világos szinű akkor elég folyadékot ivott, gratula, ha sötét, elszomorodás hogy keveset ivott és fel kell tölteni a tartalékokat mint a puputeve

7. Amikor elősikálom a mosatlanokat akkor is felhozom témába hogy most pisis bugyik miatt nem vagyok játszani viszont ő alapbol velem örül ha üres a szennyes kosár szoval értékeli is a házimunkát.


Rendkívül hatékony, már ritkaságszámba megy ha visszatartja, a dicséreteket azota sem hanyagolom.


Nem tudom ezekből 6 évesre miket lehet átformálni de talán 6 évesnek egy kis biologia hogy megértse a szervezet működését vagy segítsen bugyit mosni, nem árt

2018. ápr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!