Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekem vissza akar térni a...

Gyermekem vissza akar térni a pelusra visszatartja a kis és nagy dolgát mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom most múlt három éves,már tavaly nyáron boldogan járt pisilni a wc-re, aztán a bölcsiben már kakilt is a wc-be itthon a bilibe. Azt hittük minden rendben, már csak alvásra hagytunk pelust. Szólt mindig és mentünk probléma nélkül. Most pár hete valami trauma érhette, székrekedésre gyanakodtunk, de most már tudjuk, visszatartja, kéri a pelust és lefekszik inkább az ágyra vagy ölbe kéreti magát ás szenved. A bili, wc szóba sem jöhet kakailáshoz csak pisilni... :( Nem akarjuk szidni érte, nem akarunk nagyobb kárt okozni lelkileg, zsarolni sem akarjuk hogy ha nem megy bilire ez meg az lesz... Levolac szirupot néha kap a székrekedés miatt orvosi tanácsra, ő nagyon drasztikusan azt mondta adjuk neki rendszeresen amíg a lábán nem folyik a kaka és akkor elmegy a bilire... Ne hagyjuk az ovira a dolgot, ahol szenved a többiek között.

Nagyon el vagyok keseredve....



2013. júl. 15. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem született kis testvére?
2013. júl. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Derítsd ki mi történt vele.

Ne foglalkozz a jelenséggel, lehet azért csinálja, mert törődést igényel.

Figyeld, szépen, a háttérből, de ne érezze, hogy ez a dolog téged foglalkoztat.

Ha nem sikerül, adj neki pelust, ha ez boldoggá teszi, és megoldja a problémát.

Nem fog pelusos maradni. :)

A lényeg, hogy ha bármit is csinálsz, ne foglalkozz a dologgal, ne mondogasd neki, ha pelust kér, adj neki, vmiért jó neki ez.

2013. júl. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én is arra gyanakodtam,mint az első!
2013. júl. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

Én nem javaslom a pelust, általában megzavarja a szobatisztasági folyamatot, ha már leszokott róla.


Lehet az oka regresszió, pl ha kistestvére született.


Állhat mögötte trauma is, vagy esetleg enyhébb negatív élmény. Gondold végig, volt-e, ami változás történt az ő életében (ti életetekben) mostanában? Persze általad ismeretlen oka is lehet: kire bíztad a gyermeked mostanában? Bölcsőde? Más? Lehet, h csak arról van szó, túl sokáig volt másnál, és hiányol téged.


Szervi baj sem kizárt, ezt kellene első körben kizárni, tehát gyermekorvos, végbéltükrözés.

2013. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Még annyi jutott eszembe, hogy megkérdezlek: biztos, hogy szenved?? Ugyanis 1-3 éves korban a kisgyermekek többsége szeret játszani a vizelet/széklet visszatartásával, mert ez a korszak az ún. anális szakasz, a végbél hangsúlya. Különös élvezet okoz ennyi idős picik többségének a feszülő hólyag, feszülő végbél mint az egyik legfőbb erogén zóna. Sokszor ugrálnak a feszítő érzéstől, de el nem mennének wc-re , amikor felfedezik, hogy élvezetet okoz nekik.


(Persze ha trauma éri, vagy szervi probléma áll fenn, akkor viszont valóban szenved!)


Visszatérve a fentiekre: evvel függ össze az akarat tanulása, a dac korszak, önmaga és mások közötti különbségek feltérképezése, azaz az éntudata fejlődése, az akarat pedig a záróizmok akaratlagosságával is közvetlenül összefüggenek.

2013. júl. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok, se testvére nem született, sem a nagy hiányomról nem lehet szó, hisz én lettem egy éve az óvónője. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem okozhattam neki lelki traumát, sőt....hisz most tucatnyi testvére lett, akivel hirtelen osztoznia kell rajtam.

A másik az az anális szakasz... mi is gondoltunk erre, mert sokszor nevet amikor "szenved" és odabújik hozzánk.

Megpróbálom nem szidni érte, de nem is leszek túl engedékeny.... nem tudom....

2013. júl. 16. 08:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez épp elég nagy trauma, hogy Te lettél az óvónője. 25 másik gyerekkel kell osztoznia rajtad.

Sok-sok türelem, és meg fog oldódni. Adj neki pelust amikor kéri.


Másik óvodába nem lehetett rakni? Vagy legalább másik csoportba? Ez nagyon egészségtelen felállás így.

2013. júl. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én szinte biztosra veszem,hogy az ovi a gond. a kislányod nem érti még,hogy neked az ovi a mnkahelyed,és a többi gyerekkel is foglalkoznod kell.és ezek miatt a lelki okok miatt történik ez most vele.

Jobb lett volna ha nem te vagy az ovónője

2013. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Off: Második válaszolót plz helyből agyonlőni! Ő az a tipikus rossz szülő, aki azonnal végbéltükrözést csinálna egy 3 éves gyereken, amikor meg kiderül, hogy homokos lett, akkor a gyerek a hibás, meg mindenki más, csak ő nem.


On:

Igen, mindenki másnak igaza volt, valszeg az is lehet a gond, hogy az óvónője lettél, meg regresszió… egyszerűen mondva szorong, hogy majd ez meg az nem lesz. De van erre egy nagyon jó módszer, pont olyanoknak, aki szereti a gyerekét, mint te:

Adj neki pelust, de ne hagyd hogy kérje! Amikor kérni kell már baj van. Legyen rajta folyamatosan! Már mikor hazajön azonnal felajánlhatod, hogy legyen egész nap pelusban.

Sőt, ha megtanulja felvenni magától, még tele is rakhatod a szobáját vele! Aztán eltelik úgy max. 2-3 hét, és már ő maga fogja kérni, hogy ne legyen. :)

Ugye amíg hiánycikk, addig nagyon csábító, meg szorong szegény, hogy elvetted tőle. Viszont amikor csak az van, akkor már kezd zavaró lenni.

A szobatisztaságra már megtanítottad. Ez a feladat végetért, akkor is ha bilit kér, meg akkor is ha pelust. Sajnos jött egy másik, valószínű az óvoda miatt, de ez teljesen más.

2013. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Megpróbálom nem szidni érte, és nem leszel engedékeny? Te jó ég? És neked ki adott óvónői diplomát????
2013. júl. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!