Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szorulásos, széklet visszatart...

Szorulásos, széklet visszatartásos gyerekek anyukái? Talán megoldás a szenvedés megszüntetésére?

Figyelt kérdés

2013. jún. 27. 21:55
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Rettentően szorulásos volt már egészen csecsemő korától a kislányom. Odáig fajultak a dolgok, hogy 7-8 naponta kakilt. Persze mindenki el tudja képzelni mivel járt ez.

A táplálkozás megváltoztatása rostdús, sok gyümölcs-zöldség, folyadék bevitel növelése és hasonló próbálkozások nem segítettek semmit. Semmi nem változott. És persze mindez csak pelusba. Már pszichológushoz jártunk.

Végül rátaláltam a Hummel féle mikrorostos gélre, ami nekünk bevált. Talán érdemes kipróbálni másnak is. Már néhány nap után javulás következett. Remélem legalább valakinek hasznos ez a tanács és segít enyhíteni a gyermek szenvedését!

2013. jún. 27. 22:01
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekünk is nagyon kellene megoldás! Bár nem szorulásos, de nem hajlandó kakilni. Üvölt a wc-n, a bilin. Az utolsó pillanatban kicsusszan a gatyába. De tartogatja ameddig lehetséges. Táncikál, szorítja a fenekét, nagy levegőket vesz. Borzasztó.
2013. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt 2 és fél évesen, aztán hirtelen szobatiszta lett. Hetekig nem akart kakálni, adtam neki egy baby beöntést, ráültettem a bilire, muszáj volt, hogy kakiljon, megdicsértem, ő is örült neki és azóta kakál rendesen...
2013. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Mi is végigjártunk már minden kálváriát. A hashajtókon (laevolac, guttalax), kúpon, olajokon, probiotikumon, a gasztroenterológiai kivizsgáláson keresztül mindent. Semmi nem segített.

Mostanában csak azért van egy kis sírás, mert nem vastag a kaki. Annyira ahhoz van szokva, hogy nehezen jön ki, hogy nem érti mi ez.

Nem olcsó ez a gél, de szerintem érdemes kipróbálni. Rákeresel a neten és rengeteg dolgot írnak róla.

Remélem soha többé nem fogjuk átélni az eddigi szenvedéseket. És remélem másnak, Nektek is segíteni fog, ha kipróbáljátok.

2013. jún. 27. 22:09
 5/16 A kérdező kommentje:

Mi már mindent kipróbáltunk. A beöntés sem segített. Az összes jutalmazáson és fenyítésen, kakiló állatok rajzolásán, plüss kakiltatáson és hasonló próbálkozásokon,, "muszáj kakilni"-n túl voltunk.

Most már egy teljes napig is szenvedett. Nem aludt éjjel, mert folyamatosan jött az inger. Rosszkedvű, sírós, hisztis, szenvedő kislány volt. kb heti 2 nap így telt el.

Remélem most már vége.

2013. jún. 27. 22:13
 6/16 anonim ***** válasza:
Ki ajánlotta ezt a gélt.Nálunk is a kis szenvedésén túl az a baj, hogy azokon a napokon elviselhetetlen, mindenért hisztizik, semmi sem jó, amit nem is csodálok, hisz folyton azon járt az agya, hogyan tartsa vissza a kakit.
2013. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Igazából a pszichológusunk ajánlotta, mert volt olyan kis beteg, akinek bevált.

Én nem tukmálni akarom senkire, csak mivel már rettentő sok szenvedésen vagyunk túl, gondoltam hátha ad egy kis reményt, esetleg megoldást másnak is.

2013. jún. 27. 22:22
 8/16 anonim ***** válasza:
milyen izu? kicsi gond nelkul megitta? patikaban is kaphato vagy csak netrol? En is adtam rostos port a kicsinek, de csak annyit segitett, hogy tobb inger jott egy nap, de ugyanugy visszatartotta. de lehet kiprobaljuk ezt
2013. jún. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Egy édes, de utóízként kicsit savanykás dolog. Amikor az első adag lement azt mondta a kislányom, hogy lekvár. Egyáltalán nem rossz. Én egy kávéskanálba tettem, megette és rá itta a vizet.

A lányom mindent így vesz be, mert nem hajlandó mást inni, mint vizet, de még a calcimuscot is észreveszi benne. Minden így megy be neki. Tudja, hogy gyógyszert vitamint,vagy éppen olajat kap. Így oldjuk meg.

2013. jún. 28. 04:43
 10/16 A kérdező kommentje:
Nálunk van egy nagyon jó gyógynövényes elixír bolt, én ott vettem meg. Nem tudom, hogy máshol kapható-e (pl gyógyszertár). Körül kell nézni, lehetséges.
2013. jún. 28. 04:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!