Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek a nagyszülők...

Szerintetek a nagyszülők mekkora hatással vannak a gyerek pszichés fejlődésére, ha gyakran találkoznak?

Figyelt kérdés
Nem napi szinten, de azért elég gyakran.
2018. ápr. 4. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ellensegesek a nagyszulok akkor kihatassal van
2018. ápr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rám nagyon jó hatással voltak egyik részről. Sok minden van, amit tőlük tanultam meg, értékek, nézetek. Rendszeresen találkoztunk, de nem naponta, mivel nem egy városban éltünk.


Másik részről, hiába éltünk egy városban, nem alakult ki olyan szoros, jó kapcsolat, nem is találkoztunk olyan gyakran, mint a távolabb élőkkel. Az ő hatásukat nem érzem semmiben sem.

2018. ápr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem ellenségesek, de van pár dolog, amiben nem értek egyet. Kicsit depresszívebben látják a dolgokat, én meg nem vagyok az a jajgatós fajta. Nem tudom néha eldönteni, hogy ez hogy hat a gyerekemre.
2018. ápr. 4. 14:49
 4/7 anonim ***** válasza:
28%
Rosszul, nagyon rosszul. Megis hogy kepzelik hogy maskepp latjak a dolgokat mint te? Az tesz jot a gyereknek, ha mindenki centire pontosan ugyanolyan mint az o tokeletes anyja. Az eletben kulonben sincs ok borúlatasra, hiszen minden annyira szuper, nem is ertem hogy lehet valaki pesszimista. Remelem eltiltod a nagyszuloktol, legalabb olyan karosak ra mint a teve es csokinyuszi.
2018. ápr. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
A 4-es vicces!😂persze, csak ha tényleg ironizált, máskülönben csak a frusztrációját vezeti itt le.
2018. ápr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem mindenki, akivel a gyerek találkozik, hatással lehet rá. Nekem erősen rasszista a rokonságom, gyerekkoromban rám is ragadt rendesen nagymamám "intelligens"(a cigányok büdösek stb) gondolataiból, meg is szívtam, amikor feljött ilyen téma, kiközösítettek rendesen és leszólt a tanár is(teljesen jogosan). Pedig életemben nem láttam még cigány embert..



Ragad a gyerekre minden, nem az ő felelőssége, hogy szelektáljon, hanem a tiéd. Ha a nagymama káros hatásait látod, minden egyes alkalommal mondd el a gyereknek, mikor ezek feljönnek, hogy te mit gondolsz. Ha jó kapcsolatod van a gyerekeddel, tudni fogja, hogy a világ szép hely, nem valami mocsár, amiben fuldoklunk.


Minden esetben mondd el a véleményed hangosan, vállald akár a konfliktust is, hogy a gyerek tudja, mi a jó irány, mert olyanok, mint a szivacs.


Akkor is szólsz, ha káromkodásra tanítják, akkor miért ne szólnál, ha világutálatra?


Most formálódik a gyerek jelleme, a legkisebb elszólásokat is megjegyzik, mindig képviseld a saját álláspontod. Hallhatja mások véleményét, de a sajátod is mindig képviselve legyen. Ha hallgatsz, azt fogja hinni, hogy egyetértesz.

2018. ápr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez személytől függ, mármint a nagyszülők személyétől. De legyenek akármilyenek, a gyerekeknek amennyiben vannak olyan szerencsések hogy még élnek a nagyszüleik szükségük van rá. Nálunk az én részemről se édesanyám se édesapám nem egy nagy 'gyerekezős felnőtt/nagyszülő' akik zsigerből csinálják a nagyszülőséget. Inkább a túléléshez szükséges dolgokban jók 😁 : etetés, orvoshoz elvisznek minket, ha rossz az idő és bkocsival nem tudunk vagy elviszik sétálni bkocsival. De ezentúl nem igazán néznek a dolgok mögé, hogy mondjuk a fiam nem szeret bizonyos dolgokat vagy épp miket szeret. A párom szülei meg épp ellenkezőek. Túlkényeztetik. Lesik mit szeretne. Nem bánom, hogy masok mert így tapasztal ezt is azt is.
2018. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!