Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ha egy 1-másfél éves...

Normális ha egy 1-másfél éves gyerek 1 napi érkezése a következőképp alakul?

Figyelt kérdés

Reggel este 100-150 ml tejital, délelőtt szinte semmi más, esetleg 1 banán.

Ebédre kb pár kanál főtt étel, délután 3 harapás szendvics és pár falat gyümölcs?


Ez csak 1 kiragadott nap, de a többi is hasonló a mennyiséget nézve.

Hiába kínálom több mindennel, egyszerűen unja az evést vagy nem tudom..

Ha sétálunk, 1 pogácsa lecsúszik, de ha én készítek valamit (szendvics, főzök virslit vagy bármi) abból egyszerűen nem akar rendesen enni. Megkóstol mindent, például megeszik 3 karika virslit, aztán elfordítja a fejét, hogy nem kér többet.


Ez rosszul evésnek számít?

Majd elmúlik és rendesen eszik majd?


2018. ápr. 7. 13:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
5%
Nevelés kérdése, magától nem múlik el. Minden gyerek ilyen, csak a legtöbben elfelejtik átnevelni. Én úgy csináltam, hogy eléraktam a kaját, ha nem volt hajlandó megenni, vártam, ha kellett, 2 órát is, amint megette kivettem és mehetett játszani. Viszont ha elkezdezz hisztizni, 1 pofon, 2 pofon, 3 pofon, amíg abba nem hagyja.
2018. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
0%
elkezdett*
2018. ápr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
0%
Elfelejtettem hozzátenni, hogy most mindent megeszik, szóval tőlem mehet a lepontozás, hajrá! :)
2018. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
46%
Fiam is ilyen. 20 hónapos lesz holnap. Reggel egy kis gyümölcs, egy falat kenyér, meg egy kis sajt. Ebédre 3-4 kanál ami éppen van, alszik, délután gyümölcs, ebéd megint. Este 160 ml tápszer, éjjel 2x eszik még tápszert kb 400 ml-t összesen.
2018. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
51%
Nem mindegy hogy egy vagy masfel. Masfelnek ez keves. Az enyem 3 honapig ezt csinalta, a 3. nal mar az orvos szolt h nem gyarapszik a sulya. Azt mondta csak vizzel itassam. Mert eddig teat, gyumolcslet kapott, valoszinuleg az vette el az etvagyat (de legalabb rengeteget ivott). Egy napig elhagytuk az izesitett italt, es rogton megjott az etvagya. Igaz most meg az a problema, hogy alig iszik par kortyot...de most meg eszik legalabb.
2018. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
81%

Pofon nem evésért? Hol élsz első?


Gyerekként én még igy se ettem,legtöbb dolgot megkóstolni se voltam hajlandó.Meg orvoshoz is vittek,mert iskolába alig akartak engedni a sulyom miatt...

Felnőttem,kb 20 eves koromig nagyon válogatós és finnyás voltam,ma már kevésbé.

A lányom hasonló,2 éves,megmutatok neki mindent,választhat,ha eszik eszik,ha nem nem,tudja hol a hűtő,amikor éhes magától megy és mutatja hogy adjak enni.De sokszor az is elég ha én nekikezdek enni és jön hogy adjak neki is.

De van amikor egész nap elvan joghurton gyümölcsön.

Nála rosszabb evő voltam,most egészseges felnőtt vagyok.

Engem eröltettek,utáltam sokáig enni.Én nem erőltetem,ha kedve van szeret enni,de ennyi.Nincs túlsiplázva,eszik ha akar. Vitamint kap,azzal ne legyen baj.Makkegészséges.

30N

2018. ápr. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
76%

Normális vagy sem, ugyanez ment nálunk is. Ennél még volt rosszabb is, amikor szintén 1,5 évesen elutasította teljesen a tápszert is, közben semmivel sem evett többet nappal. Ahogy írod: fél banán és csókolom, nem kért többet.

Nem nasizott, nem ivott cukrosat.

Nem lehetett rá hatni azzal, hogy akkor elveszem az ételt, mert még örült is neki.


1 éven keresztül ment. Voltunk kivizsgáláson is (vérvétel), kapott étvágyjavító, roboráló (ízesített) tápszert (nutrinidrink) - kezdetben ezt se itta.

Most 2,5 és egy hangyányival jobb.


Kitartást! :)

2018. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát ő sem iszik cukrosat. Persze van hogy kap gyümölcslevet hígítva, de alapvetően vizet iszik.

Önállóan még nem tud enni, erre is gondoltam: mi van akkor ha azt nem szereti hogy etetem? De az evőeszközt még nem tudja használni csak a kezét.

2018. ápr. 7. 14:10
 9/38 anonim ***** válasza:
44%
A gyerek nem hülye, ha éhes akkor eszik. Ne erőltesd, mert felnőttként étkezési zavarai lesznek miatta. (Az első válaszoló meg nem komplett.)
2018. ápr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
87%
Első válaszolót addig tömném, amíg bírja, utána jönnének a pofonok. És a b.aromarcú még le is írja, hogy mit művel, undorító.
2018. ápr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!