Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar odakint menni...

Miért nem akar odakint menni a babám?

Figyelt kérdés
Most 15 hónapos kislányom kb. 1 hónapja indult el, azóta csak idebent hajlandó menni. Ha kint vagyunk az udvaron vagy elmegyünk valahova inkább csak áll, illetve kézenfogva sétál! Bizonytalan lenne, ezért nem akar? Másnál is így volt?

2018. ápr. 10. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Mert keveset vagytok kint.

Ülj le vele egy parkba, vagy kertbe 2-3 órát tölts el ott, és már is menni fog.

Ha csak leteszed egy 2 percre és már is felveszed akkor csak nézi, hogy az mi is.

2018. ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A cipőjében sétál otthon? Úgy értem az kizárható, hogy a cipővel van baja? Amúgy én is arra gondoltam, hogy bizonytalan még. Nekem a fiam kb 2 hónap volt, mire az első önálló lépésektől stabilan járt. Addig ő sem akart kint menni, de neki a cipővel is volt gondja, abban otthon sem tett egy lépést sem. Végig is érte a lábát, úgyhogy kapott nagyobbat, abban otthon sétált, de kint nem akart. Kb 5-6 hete indult el, mire kint is próbálkoztam vele.
2018. ápr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakunk, úgyhogy naponta kétszer kint vagyunk az udvaron, hogy mennyi időt az az időjárástól függ. Nyújtja a kis kezét és akkor lépked. Nem tudom, lehet a cipővel lenne baja. Illetve nem tudom mennyire számít hogy még csak 1 hónapja megy, kicsit még instabil.
2018. ápr. 10. 12:31
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Ne kelljen az üres semmibe mennie! Ezt úgy értem,hogy pl. a kislányom 14 hónaposan indult el, a játszótéren 2 nagyon közeli játék között oda-vissza szeretett menni,lépegetni. Fel van véve videóra,szeretem visszanézni vele együtt,hogy milyen boldog volt,mikor elérte a másik játékot!!


A másik meg:ne fogd a kezét egyáltalán,ne vezetgesd! Bizonytalan lesz tőle a járása.


Tedd le olyan helyen,ahol sok a kapaszkodó. Amúgy meg legyen babakocsiban/kendőben etc.

2018. ápr. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na ez az,hogy nyújtja a kezét..már megszokta,hogy vezetgetve van. Ezért nem.is kellene fogni a kezüket,míg nem stabilak.
2018. ápr. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Vezetgetve nem volt/nem is bírtam volna a nagy pocakomtól (lassan megszületik a kistesó).A kézfogást úgy értsétek hogyha sétálás közben jön valami(kocsi, bicikli) nyilván megfogom a kézét és arrébb megyünk. Idebent nincs gond a járással sem zokniban, sem szandálban. Én arra gondoltam hogy kicsit bátortalan még .
2018. ápr. 10. 13:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Várj egy hónapot,és megszűnik a probléma.
2018. ápr. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam ugyan igy volt.

1-1,5 honapig az utcan nem setalt,csak ha fogott valamit.altalaban a babakocsit.

Bizonytalan,mas a terep.

Ne eroltesd,nem fog elete vegeig kapaszkodva setalni az utcan.sosem ertettem az ilyen hozzaallast.miert kellene eroltetni olyat,amire magatol meg nem erett egy gyerek.

2 eves elmult a gyerkoc es koszoni szepen tokeletesen tud egyedul setalni,futni az utcan.

2018. ápr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 babyboom567 ***** válasza:
16 hónapos a kisfiam,lakásban járkál(cipőben is),de bárhol máshol ha letesszük négykézláb megy csak.Még kézen fogva sem hajlandó sétálni.
2018. ápr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!