Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Játszoterre vitt sajat jatekot...

Játszoterre vitt sajat jatekot odaadjatok masnak?

Figyelt kérdés

Emiatt fő a fejem, hiszen 1.5 evessel sokat vagyok jatszoteren. Egyszeruen nincs jo megoldas. Csak lapatot es vodrot szoktunk vinni.

-Ha nem adom oda, en vagyok a bunko.

-Ha odaadom, en udvarias vagyok de a sajat gyerekemnek nem lesz.

-Ha hagyom, hogy a gyerekek egymas kozott elosszak,vagy kozosen jatszanak vele, akkor az en gyerekemnek megintcsak nem lesz, mert ugyis az a vége, hogy elveszik tőle a nagyobbak.

- Ha nem adom oda, de a gyerekem elveszi másét, akkor megint csak én vagyok a bunko. De multkor volt ott 5 ugyanolyan kék lapat, hogy magyarazzam el a kicsinek, hogy csak az egyikkel jatszhat?


Ugyhogy mi a normalis, udvarias viselkedes, ti hogy csinaljatok?


2018. ápr. 12. 15:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Nem adjuk oda. Udvarias vagy sem.
2018. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok. Na jó, ha a kisfiam belemegy a cserèbe mert mondjuk pont egymás játèkát nèztèk ki egy másik gyerekkel akkor igen, de soha nem kényszeritem hogy márpedig adja oda mert az úgy udvarias.
2018. ápr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
En se kenyszeritem, altalaban az anyukak kerdezik meg hogy jatszhat e vele! Es mar rogton veszi is el a gyerekuk. Egy telepulesen elunk, sokszor talalkozunk jatszon, boltban, szoval ismeros arcok. Nekem nem hianyzik hogy a hatam mogott bunkozzanak. De mar abbol is elegem van h mindig oda kell adni.
2018. ápr. 12. 15:47
 4/22 A kérdező kommentje:
Es amugy az enyem se mindig jatszik vele. Pl homokozik, fut egy kort, felmaszik a csuszdara, menne vissza homokozni. De addigra mar masok jatszanak a jatekokkal, legtobbszor szep nyugisan. Most vegyem ki a kezukbol? Ehh...
2018. ápr. 12. 15:55
 5/22 anonim ***** válasza:
34%

Persze hogy oda adjuk! A kicsik tűlünk tanulnak meg udvariasak, adakozóak, jószivűek lenni! Én azt szoktam csinálni mikor a kisfiamhoz oda jön egy pici hogy bevonjuk a játékba és közösen játszunk, lapátolunk, kavicsot teszünk bele. Majd elkérem a picitől én csinálom, majd átadom és közben beszélgetünk: “látod? Így kell osztozni, szépen játszani! egy darabig megy majd persze a kisfiam vissza akarja a játékot végleg persze... Na itt jön képbe a másik szülő!

Plusz ugye velünk is megtörténhet ugyanaz! Hogy a mi gyerekünknek kell a másé, esetkeg hisztizik... Mindig arra tanítsuk a gyerekeinket ahogy azt szeretnénk más gyerek játsszon vele!

2018. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A kicsiket mi is bevonjuk,az konnyebbik eset. De a kicsit nagyobbak mar varat akarnak, arkot asni, kavicsot hordani a vodorben. Az enyem meg nem tudja ezeket. Igy nem tudjak bevonni sem .
2018. ápr. 12. 15:59
 7/22 anonim ***** válasza:
92%
Na azt èn is utálom hogy a legtöbb gyerek kèrdés nélkül elviszi simán, èn meg fèl szemmel figyelhetem merre járnak a homokozócuccaink.
2018. ápr. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

Lapát, vödör és két autó amit vinni szoktunk. Mivel még kicsi így nem várat épít stb tologatja a homokban a kocsikat esetleg vödörbe pakolja a kavicsokat és hurcolja. De ha elkérik oda adom amivel épp nem játszik, hogy megnézheted persze. Ezután visszaadják, de ha a fiam játszik vele akkor nem veszem ki a kezéből. Ha ott hagyja akkor fogom magam elpakolom egy hálós tartóba. Megyek a fiammal hinta csúzda körre

Van hogy 30x elpakolom de így nem keveredik el. A homokozó cuccaira az apja belekarcolta a monogramját, így nem keveredik el. Sokaknak ugyan olyan játéka van.

most kezd el igazán motorozni így azt is visszük. Az szent és sérthetetlen jekenleg azt nem adjuk oda másnak volt sírás amikor mást látott rajta

2018. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Nalunk a játszótéren az volt a szokás, hogy mindenki játszhat mindennel, csak el kell kerni a tulajdonostól. Mondjuk mi nem két darab játékkal mentünk homokozni....
2018. ápr. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a helyes. Ma is ottvolt egy anyuka, 30 darabos rikito szinu homokozokeszlettel. Az osszes gyerek rarepult kerdes nelkul, az enyem is. En sem kerdeztem meg, hogy szabad-e, mivel oszinten szolva nem erdekel a valasz. Ha valaki beteriti a fel jatszoteret a jatekaival, akkor szamoljon azzal, hogy mas is jatszani fog vele. Az anyukak sem azert mennek a jatszoterre, hogy 20 gyerek 80 jatekat felugyeljek es konyorogjenek. Egyik nap voltunk egy varosi jatszoteren, hatalmas homokozo ezer jatekkal es gyerekkel. Az anyukak a padon beszelgettek, a gyerekek meg mindennel jatszottak,azt se tudtak melyik jatek kie, tok jol elvoltak, nulla konfliktus. Ott olyan normalis volt a legkor. De nalunk a mi jatszoterunkon egyfolytaban feszultseg van.
2018. ápr. 12. 19:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!