Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek

A kérdés

Tsmt torna beszédfejlesztésre! Adnátok tippeket?

Van egy 8 éves érzékeny kisfiam. Le van maradva a beszédfejlödése. Nem tud mesélni. Tudna nekem valaki irni, hogy milyen tornával lehetne neki otthon segíteni? Sajnos külföldön élek nincs lehetöségem terápiára, a logopédia meg semmit sem ér.

ápr. 17. 12:53  Privát üzenet  

A válaszok

A TSMT nem úgy működik, hogy írunk pár gyakorlatot látatlanban, és az bárkinek jó.

Inkább olvass neki mesét minden nap, meséljetek képekről, eseményekről (mi történt vele aznap). Segítsd kérdésekkel, beszélgessetek sokat.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont ápr. 17. 13:05 Privát üzenet

Tényleg nagyon bunkó válaszolók vannak itt. Folyton belekotnek mindenkibe, apróságok miatt.

Az én Férjem vezető beosztású és bizony téveszt most is j és ly betűket, sőt, hosszú o, u betűket keveri a rövidekkel.

Diszgráfiás egyébként

Kérdező. Írj priviben egy emailt és küldök neked tsmt sort.

A válasz 46%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont ápr. 17. 14:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pont ùton vagyunk. Ìrni fogok. Hálás köszönet előre is!

# 3/5Időpont ápr. 17. 15:01 Privát üzenet
Nekem figyelemzavaros a gyerekem, de aspergeresek is erre a fejlesztésre járnak. TSMT-hez már nagy. Ayris terápia kéne és szövegértési gyakorlatok. Rövid mesék, amiket mondjon vissza. Szavakkal való játszás, mondj egy szót, ő mondja vissza és tegyen hozzá még egyet.Hangokat felismer e?

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont ápr. 17. 16:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hat pròbáljuk a gyakorlást. Ő szövegértésből nagyon jò. Csak visszamondani nem tudja. Hát tudom hogy ez a tsmt torna személyre szabott. Arra gondoltam ha tornáròl van szò az ugy sem árthat. Maximum neki nem segit, mert nem ra szabott.

# 5/5Időpont ápr. 17. 22:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tsmt torna feladatsorokat szeretnék kérni. Ki hol tart, milyen változásokat vesz észre?
Mit vegyünk örökmozgó kislányunknak harmadik szülinapjára?
Nem tudom elfogadni magam, pedig még meg sincs a baba?
Tavaszra milyen cipot vesztek masfel ev koruli gyereketeknek? (Atmeneti-, torna-? )
TSMT torna hatásos lehet egy 2 éves kisgyermeknek?
Mire tudnám beiratni a 2 éves lányom?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Kisgyerekek rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!