Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tsmt torna beszédfejlesztésre!...

Tsmt torna beszédfejlesztésre! Adnátok tippeket?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves érzékeny kisfiam. Le van maradva a beszédfejlödése. Nem tud mesélni. Tudna nekem valaki irni, hogy milyen tornával lehetne neki otthon segíteni? Sajnos külföldön élek nincs lehetöségem terápiára, a logopédia meg semmit sem ér.
2018. ápr. 17. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A TSMT nem úgy működik, hogy írunk pár gyakorlatot látatlanban, és az bárkinek jó.

Inkább olvass neki mesét minden nap, meséljetek képekről, eseményekről (mi történt vele aznap). Segítsd kérdésekkel, beszélgessetek sokat.

2018. ápr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Tényleg nagyon bunkó válaszolók vannak itt. Folyton belekotnek mindenkibe, apróságok miatt.

Az én Férjem vezető beosztású és bizony téveszt most is j és ly betűket, sőt, hosszú o, u betűket keveri a rövidekkel.

Diszgráfiás egyébként


Kérdező. Írj priviben egy emailt és küldök neked tsmt sort.

2018. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pont ùton vagyunk. Ìrni fogok. Hálás köszönet előre is!
2018. ápr. 17. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem figyelemzavaros a gyerekem, de aspergeresek is erre a fejlesztésre járnak. TSMT-hez már nagy. Ayris terápia kéne és szövegértési gyakorlatok. Rövid mesék, amiket mondjon vissza. Szavakkal való játszás, mondj egy szót, ő mondja vissza és tegyen hozzá még egyet.Hangokat felismer e?
2018. ápr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hat pròbáljuk a gyakorlást. Ő szövegértésből nagyon jò. Csak visszamondani nem tudja. Hát tudom hogy ez a tsmt torna személyre szabott. Arra gondoltam ha tornáròl van szò az ugy sem árthat. Maximum neki nem segit, mert nem ra szabott.
2018. ápr. 17. 22:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, végül kipróbáltad-e a neten kapott feladatsort. Én nem kísérleteznék a saját gyerekemen, és ezt nem bántásból mondom. Az én fiam is kicsit más, mint a többi és elég sok mindent kipróbáltunk. A TSMT vált be, de elég hosszú felmérés előzte meg, minden szempontból. Megnézték a reflexeit, az izomtónusát, a testképét, grafomotorikáját, kognitív dolgokat, mire hogy reagál, és külön neki szóló feladatokat kapott az adott problémákra. Nem mindegy, hogy egy feladatra hogy reagál. Pl az én fiam nagyon fél a hintázástól, ezért csak fokozatosan vezettük be ezeket az ingereket. A terapeuta külön kiemelte, hogy nem szabad sem többet sem kevesebbet csinálni, nehogy túl vagy alulterheljük. Külön pihenőnapok is vannak, amikor pihen az "idegrendszer".
2019. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!