Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Problémás fogmosás! Tudnátok...

Problémás fogmosás! Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

5 éves kisfiammal van a probléma. Régen nagyon szépen meg tudtam neki mosni a fogát, nem okozott gondot, kb fél éve kezdődött a mizéria és egyre rosszabb.

Mikor elkezdjük nagyra tátja a száját, de ahogy beteszem a fogkefét már csukja be, löki ki a nyelvével, öklendezik, nyökög, látom, hogy nagyon kellemetlen neki valami miatt, próbálja kontrollálni magát, de nem tudja. Viszont így meg nem tudom megmosni a fogát és bár próbálom, de nem férek egyáltalán hozzá a hátsó fogaihoz és már 2 leghátsó foga is lyukas, így nem mehet tovább! Extra puha, kis fejű, világítós fogkeféje van, óvatos vagyok, mesélek neki a fognyűvő manókról... Semmi hatás, sőt már ha meglátja a fogkefét sírni kezd, nagyon sajnálom szegényt, de fogat mosni muszáj. Nem tudok rájönni mi a gond és hogyan oldjam meg :(

Semmi kellemetlen nem érhette. Egyedül mossa, de az annyit is ér...


2018. ápr. 20. 18:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem valamelyik hátsó lukas foga fáj vagy csak érzékeny, ezért nem akarja hagyni, hogy bármivel is hozzáérjetek.

Az egyedül mossa azt jelenti, hogy te nem is ellenőrzöd utána? Az én kisfiam is 5 éves, én még nem engedem, hogy egyedül mossa magának. Pontosabban engedem, meg is mossa, aztán viszont nagyon alaposan megmosom Neki. Ugyanígy a 3 éves kislányommal.

Mivel az oviban Ő mossa magának, ha otthon is hagynám, hogy egyedül csinálja, voltaképpen egész nap nem lenne alaposan megtisztítva a foga, az pedig nagyon helytelen. Én reggel és este megmosom Nekik, hétvégén pedig még ebéd után is. Sőt, ha valami édeset ettek és történetesen otthon vagyunk, akkor is beiktatunk egy fogmosást. Nagyon vigyázunk a fogaikra.

Vagy elmagyarázod neki, hogy el kell mennie fogorvoshoz, aki meggyógyítja a fogait, vagy erőszakkal megmosod neki (amit nem ajánlok). Az is eszembe jutott, hogy létezik olyan magándoki, aki enyhe bódításban kezeli a fogakat. Lehet, hogy érdemes lenne oda elvinni, max. egy kicsit bódult lenne uténa, viszont rendben lennének a fogai.

2018. ápr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
35%

Ez van, én megmosom, ha hiszti van akkor is.


A fgával meg el kéne menni orvoshoz.

2018. ápr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem a lyukas fog miatt csinálja, mert amikor elkezdődött az öklendezés még teljesen egészségesek voltak a fogai.

Egyedül is engedem utána nyilván én is átsikálom, már amennyire lehet.

Ez nem hiszti nála, mert látom, hogy küzd, hogy meg tudjam mosni és meg is akarja ő is.. Inkább valami fóbia féleség.

Persze tudom, hogy a fogait kezelni kéne, de bódítást csinálnak gyerekeknél? Meg attól még a fogmosás nincs megoldva!

2018. ápr. 20. 19:38
 4/17 anonim ***** válasza:

Hasznaljatok elektromos fogkefet.

Azzal viszonylag alaposabban meg lehet mosni. Ami meg sajnos lyukas, azzal fogorvoshoz kell menni. Ne halaszd tovabb, ne legyen szotyi fogu! 😳

2018. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Van világitos zenélős fogkefe. Kincset ér
2018. ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Másfajta fogkrémmel esetleg?
2018. ápr. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy világítós fogkeféje van, de nem segít sajnos.

A fogkrém lehet a baj? Kb abban az időben váltottunk elmexre ( és szerintem elég fura íze van), de ő nem mondja, hogy azzal lenne baj. De hátha... Köszi a tippet!

2018. ápr. 21. 06:13
 8/17 anonim ***** válasza:
Vagy neki is elol van a nyelven az a pont, ami oklendezesi reflexet valt ki. Egy baratnom lassan negyven, de a mai napig oklendezik fognosas kozben.
2018. ápr. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 SzCJudit ***** válasza:
Szia! Nem lehet, hogy jönnek hátul a 6-os fogai és azért kellemetlen neki? Tudom, hogy 6 éves kor körül szokott jönni de az én kisfiamnak is kint van már, pedig csak júniusban lesz 5 éves.
2018. ápr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam másik fogkrémet, nem vált be,ugyanúgy szenved.

Nem hiszem, hogy jönnek a fogai, nem látok semmit, meg neki későn bújtak ki a tejfogai is, így gondolom a maradó is későbbre várható.

Jajj, nagyon kikészít már ez, az a félelem a szemeiben, amikor meglátja a fogkefét, borzasztó! És az a legszörnyűbb, hogy hiába nyúzom vele, nem igazi a fogmosás, tehát gyakorlatilag fölösleges. Fogorvos erre mondhat valami okosat?

2018. ápr. 22. 06:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!