Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Otipax fülcsepp használható 5...

Otipax fülcsepp használható 5 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
Sosem fájt a lányom füle még de tegnap fürdött a Balcsiban és elég hideg volt a víz sokat volt víz alatt vagy megfázhatott vagy homok ment a fülébe szerintem. Otipax fülcseppet használhatok neki?
2010. jún. 13. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Otipax fülcsepp (fenazon, lidokain)



Javallat: helyi tüneti fájdalomcsillapítás, elsősorban vírusos influenza, trauma ill. középfülgyulladás által okozott fájdalom esetén.


Adagolás: Naponta 2-3x4 csepp a külső hallójáratba. A kezelés maximális időtartama 10 nap. Gyermekeknek a felnőttekével megegyező adagot kell adni.

ezt találtam neked, szóval elméletileg lehet igen.

2010. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én gyerekkoromban is nagyon fülfájós voltam, és sajnos a gyermekem is "örökölte" ezt.Az én gyerekkoromban kövirózsát facsartunk,és azt csepegtettük a fülembe.Ez általában használt.Sót is melegítettünk,de azt csak este,hogy azon aludjak el.Mostanság a gyerekemnek a hagyományos módszerek után vény nélkül kapható gyógyszerekhez is folyamodunk.Van egy nagyon jó homeopátiás gyógyszer, amit már egész kiskortól is lehet adni a gyermekenek.Ez az Otipax fülcsepp.Gyermekorvosunk is jónak találta, és azóta a legkisebb fülfájásra is becsöppentünk egyet-egyet.Így "úsztuk meg" a tél eleji szokásos fülgyulladást is.Javaslom nektek is ezt a gyógyszert.Ha valami kérdésetek van, írjatok.


ezt 1 anyuka írta nlc-n. szóval mostmár tuti, h lehet:)

jobbulást

2010. jún. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az Otipax egyáltalán nem homeopátiás. [link]
2015. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!