Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyenkor adnatok-e meg szintet...

Ilyenkor adnatok-e meg szintetikus vitaminkeszitmenyt, ha a gyereketek eleve valogatos es keves zoldseget, gyumolcsot eszik most tavasszal is?

Figyelt kérdés
Sokat beteges, gyengebb immunrendszeru is (valoszinu emiatt is).
2018. ápr. 30. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Egész évben adok, nem értem ezt most így szavaztatod meg? Ez csak vitamin, akkor adod amikor akarod.
2018. ápr. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem szavaztatom. :-(

Mar bocs, csak igyekszem a legjobbat tenni.

Csak kivancsi vagyok ki hogyan csinalja.

- Terheljem tavasszal-nyaron is "mû"vitaminokkal?

-Lehet ezek miatt nem kivanja a rendes gyumolcsoket?

- Vagy ez csak egy ilyen korszak?


Azert ilyenkor mar mi felnottek sem szedunk semmit, igyekszunk a termeszetes elemiszerekbol feltolteni a raktarainkat.

2018. ápr. 30. 15:46
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ősszel szoktam elkezdeni adni a multivitamint a fiamnak, és tavaszig kapja. Viszont tavasztól őszig van rengeteg gyümölcs, szerencsére most már egyre többet meg is eszik, szereti, tehát nincs gond a természetes vitaminbevitellel. De a tél, meg amikor eleve teli van a levegő kórokozókkal, akkor muszáj a vitaminkészítmény, mert természetes módon nem tudjuk bevinni a megfelelő szükségletet a szervezetbe. Olyankor én felnőttként is szedek multivitamint.
2018. ápr. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Egész évben adok, a lányom epren kívül csak almát hajlandó enni, azt is 1-2 havonta egyszer, zöldségeket én sem eszek, ő oviban esetleg
2018. ápr. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem adok semmit, almában eperben körtében van minden, a citrom megy a teába és a limonádéba.


Naponta eleget van kint a D vitaminhoz, mellé rengeteg tojást és tejterméket eszik/iszik.


Haja/bőre gyönyörű, a gyerek egészséges súlyú és magasságú, jól vág az agya, energikus és jól alszik, van étvágya(bár szelektív), de ennél többet nem akarhatok. Akkor adnék, ha valamilyen téren gond lenne, így már kapott is halolajat régebben, ezen felül meg ugye a kötelező d/k vitamint.


Nagyritkán, nem a vitamintartalma, hanem az édességvolta miatt kap marslakócskákat.

2018. ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem adok. Semmilyen zöldséget, gyümit nem eszik itthon. Oviban néha megeszi.
2018. ápr. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek.

Azert latom masok is vannak hasonlo izlesu gyerekkel. :-)

2018. ápr. 30. 17:16
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Enyém mindig szerette a gyümölcsöt, zöldséget, már nagy, ez mit sem változott. Szerencsére meg is tudjuk venni az idénygyümölcsöket illetve idén már sajátot is ültetünk, mert van rá igény. Azt mondják, húsból 20 dkg/főt kell számolni, nálunk a gyümölcsnél van így. Ennek ellenére folyamatosan kap vitamint, kivéve nyáron. Ha beteges a tiéd, akkor főleg adnék, évszaktól függetlenül, de csodát azért ne várjál. A vitaminkészítményekben lehet ásványi anyag, meg halolaj, de fehérje, szénhidrát nem vagy nagyon kevés. Ezért fontos lenne, hogy kapjon friss rostos gyümölcsöt és zöldséget. Próbáld meg chips formájában (zöldség vagy alma, babánchips) vagy szárított, aszalt formában. Mazsola például.. Nem tudom, mennyi idős, nyilván arra is tekintettel kell lenni. Adjál neki rostos gyümölcsleveket vagy zöldségleveket, gyümölcsös sütit. Az sem árt, ha jó példát mutattok neki. Almát megházozva, gerezdekben, szemeket mazsolából. Az uborkát meghámozva, stickeket készíteni belőle. Csemegeuborka magában. Kovászosuborkát együtt készíteni, ilyesmi.. A gyerekek szeretnek kísérletezgetni. Csináljon képeket a zöldségdarabokból a tányérján például.
2018. ápr. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért az bravó akinek a gyereke semmi gyümölcsöt és zöldséget nem eszik otthon, és erre még büszke is.
2018. máj. 1. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kúraszerűen adtam neki probiotikumot, nagyon kevés zöldség-gyümölcsöt eszik, a vitamint sem ette meg.. biogaiat kapott 1 hónapig. Utána tényleg nem volt annyit beteg.
2018. máj. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!