Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond ha fogmosás után tejotalt...

Scsillag82 kérdése:

Gond ha fogmosás után tejotalt iszik lefekvéskor?

Figyelt kérdés

Lassan 20 hónaps 12 foga van, amit mosunk, de néha kimarad.

Viszont ő még cumisüvegből megossza a tejitalt és utána alszik el

Ötleteket, vagy tapasztalatokat olvanék.

Elromlik így a foga?

Ti hogy csináljátok?


2018. máj. 3. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Nem a legjobb, de nalunk is így van...En speciel orulok, ha iszik még plusszban tejitalt, mert rosszevő és sovány. Reggeli utan is megmossuk.
2018. máj. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ő is rossz evő, így örülök ha kb 220- at megiszik.

Jó ötlet, reggel megmosom neki. :)

2018. máj. 3. 21:17
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
A baj az, hogy egész éjjel erjed a tej a szájában és ez nagyon árt a fogaknak.
2018. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt, végül azt találtam ki, hogy bevittem egy bögre vizet, fogkefét, fogkrémet, és még kicsit átmosom neki miután megitta. Fura megoldás kicsit, de nem akartam hogy elromlonak a fogai.
2018. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk mindig az esti tápszer után jött a fogmosás, aztán ment aludni. Már 2,5 éves, most is ez van, az esti itala után várja is a fogmosást, aztán még magának is átmossa, majd megy aludni.

Fogmosás után már csak vizet kellene innia. Nagyobb így a kockázat a fogszuvasodásra. Szóval én megcserélném. Ha kipattanna a szeme a fogmosás miatt (hátha nem) is szerintem rövid idő alatt megszokja az új rutint.

A kicsi még csak 10 hónapos de vele szinte közelharcot kell vívni az össz 2 darab fogának a megmosásáért de ő meg úgyse alszik el fél órán belül, szerintem nem ezen múlik nála. Nála is tápszer - fogmosás a sorrend.

2018. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
mondjuk alap lenne reggel is a fogmosás...
2018. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk volt 1-2 hónap mikor kakaózott (kókusztejjel), tejfeherje allergiás és tejcukor érzékeny volt. Leszoktattam a cumusüvegről, mert több, mint 10 "cumit"

rágott le róla, féltem, hogy esetleg lenyeli. Itatópohárból iszik, azóta a kakaózás is elmaradt. Nem mondom, hogy jó, de majd leszokik róla, ha jobb lesz az étvágya.

2018. máj. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Miért eddig nem mostatok reggel fogat???

Egyébként meg baj. Unokaöcsémnek ettől rohadtam szét a fogai. Egész éjjel a cukros lében van a fog.

2018. máj. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi kb. másfél évesen váltottunk sorrendet, fogmosás és cumi utánról cumi és fogmosásra, majd két évesen a tejitalt a vacsorához kötöttük, utána már csak vizet kapott a cumiba. A kisebbik viszont csak valamivel két éves kora után szokott le az éjjeli szopásról. De mindenkinek reggel is mostunk fogat már az első fogtól. Egyelőre teljesen épek a fogaik, a nagyobb most kisiskolás.
2018. máj. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lassan alljatok at a kiadosabb vacsorara, es ha szomjas, meg egy kis vizet kapjon. Az enyem 1.5 evesen hagyta el a tejitalt.

Nem jo otlet rogton etkezes utan fogat mosni, mert felpuhitja a fogzomancot es ugyanugy elromlik a fog. Illetve tobbszor egymas utan sem ajanlatos fogat mosni ugyanilyen okokbol. Mondjuk ezt sokan nem tudjak.

2018. máj. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!