Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogmosás, és popsitörlés....

Fogmosás, és popsitörlés. Mikortól ment egyedül?

Figyelt kérdés
Lányom 6 éves lesz a nyáron. a fenekét még én törlöm ki, de már gyakoroltatom vele. a fogát már ő akarja egyedül, de este mindig nézem hogy csinálja, félek a lyukas fogaktól. nálatok hány éves kortól mentek ezek a dolgok egyedül?
2016. jún. 16. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

Két éves a fiam, de már régóta ügyesen mossa a fogát egyedül (elektromos fogkefével). Alaposan, hosszan mindenhol. Persze azért a végén elkérem tőle és én is átmegyek rajta egyszer, mert én is így vagyok nyugodt. Ő igényli, hogy egyedül csinálhassa. Szerintem a te 6 éves lányod már tuti, hogy profin most fogat!


Az enyém még nem is szobatiszta, tehát a kérdés másik fele ránk nem vonatkozik. :)

2016. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%

6,5 éves a fiam, 1 éve törli magának a fenekét, 3 éves korától mossa egyedül a fogát. olyan 4 éves koráig éni s megsikáltam neki este, de azóta nem, csak megnézem, meseolvasás előtt vicsorgás van.


hagyd egy kicsit önállósodni a lányodat ;)

2016. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 évesen.
2016. jún. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

ok, a popsitörlést most már egyedül akarom hogy csinálja, nekem se egy élmény. de tegnap mikor megkértem rá, azt kaptam, hogy neki nincs kedve!! mondom jól van kislányom akkor így hagylak. na erre kénytelen volt megcsinálni, de az már nagyon nem tetszett neki, hogy addig kell törölgetni, amíg tiszta nem lesz a wc papír. így járt, csak lusta, ahogy elnézem.

a fogmosásnál meg az a baj, hogy elidőzik ő vele, de vagy a finom motorikájával van baj, vagy nem tudom, de nem bír rendesen hátranyúlni, vagy ha igen, még megbicsaklik a keze és sörte eldől a fogaktól, magyarul az ínyét mossa. de majd belejön ebbe is:)

2016. jún. 16. 11:16
 5/15 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az elektromos fogkefét, azzal rossz technikával is sokkal jobb eredményt lehet elérni!
2016. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel neki nedves wc-papírt? Sokkal hatékonyabban lehet vele dolgozni. egy száraz papírral nem is mindenkinek kellemes élmény ott dörzsölgetni hosszasan. Szerintem csak a nedves wc-papír higiénikus és alapos, é csak olyat használok.
2016. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7 évesen.
2016. jún. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nyugi,kérdező,eleinte ilyen lassan megy. Majd belejön,csak ne told le, ne sürgesd. Ha lesz okod dícsérni, hidd el, kedve is lesz hozzá.
2016. jún. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
3 eves: nedves papírral szepen dolgozik, a fogat egyedul mossa, most kap elektromosan majd ...
2016. jún. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
a nedves törlőkendőtől nem dugul el a wc?
2016. jún. 16. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!