Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlélheti és ha igen, akkor...

Túlélheti és ha igen, akkor hogyan különösebb lelki károsodás nélkül a gyerek, a szülei egész nap veszekednek, marják egymást?

Figyelt kérdés
2018. máj. 6. 22:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván tuleli, de semmiképp nem lelki károsodás nélkül. 3 éves koromban váltak el a szüleim, mai napig emlékszem tisztán, amikor apám részegen becsapta az ajtót és kitort az üveg, szilank is ment az ujjamba, pedig 3 éves voltam. Szerencsére anya idejében lépett. Ha tartósan fennall a szülők között ez, 100% sérült gyerek lesz belőle.
2018. máj. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

En azt hittem ez a norma es azt is hogy ez jelenti azt hogy joban rosszban egyutt es valoszinu régen is ezert maradt mindenli egyutt. Konfliltusokat mai napig nem tudok kezelni ha kiabalok a mai generacio ugye otthagy, ha megbeszélném akkor ámit, hazudik, ha lenyelem felőröl.

Párkapcsolati gondokat okoz felnőve.

2018. máj. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Túléli én is túléltem. De lelki károsodással önbizalomhiányos vagyok és ez hülyén fog hangzani de nem merek senkitől se kérni semmit pl megkérdezik milyen üdítőt kérek inkább azt mondom hogy semmit mert félek választani mert ezért is leordítottak "miért ez a szar kell neked" stb meg amikor egymással veszekedtek az nagyon rossz volt én mondtam hogy hallgassanak már el de nem. Régen sírtam ha veszekedtek ma már csak fapofaval hallgatom.
2018. máj. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Bevallom ,én vagyok az indítóban említett,azóta felnőtt gyerek.

Nő.

És sajnos nekem is nehézséget okoz.

Nagyon nehezen,szinte sehogy nem tudok férfival kapcsolatot alaktani,pedig nem vagyok ocsmány és jelentkező is lenne.

2018. máj. 6. 22:49
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Ferjemet egesz gyerekkoraban, 16 evig verte a neveloapja, a testvereit, anyjat is sulyosan bantalmazta. Anyja meg is halt koran.

Megis egy hihetetlenul optimista, normalis ember,jo modorral, jo munkahellyel. Persze vannak rossz tulajdonsagai, de nekem tobb van, pedig nekem szep gyerekkorom volt. Talan a ferfiak konnyebben viselik? Nem tudom. De azert mindenki a sajat sorsanak a kovacsa is, nem lehet mindent a szulokre kenni.

2018. máj. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen,azt láttam, a férfiak jobban viseli.

Én nagyon megszenvedtem.

2018. máj. 7. 07:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az exem hozta magával ezt a viselkedést. Az ő szülei is állandóan veszekedtek. Engem is csesztetett mindenért és a gyereket is. Természetesen sokat is veszekedtünk így. Mindenki sokkal nyugodtabb, mióta elváltunk. A volt férjem nem egy társaságkedvelő ember, barátai se voltak, sőt, kerüli is az embereket. Természetesen nem tudom, hogy ezekből a dolgokból mekkora szerepet vesz ki az, hogy állandóan a civakodást kellett hallgatnia de szerintem ok nélkül senki se ilyen.
2018. máj. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichológushoz. Sokszor alakítunk ki magunknak valamilyen rossz mintát valamiből, amitől aztán nehéz szabadulni, még ha fel is ismertük a katalizátorát. Vannak szerencsés habitusú, "félig tele a pohár" emberek, akik sorscsapások ellenére is derűsek maradnak, más meg tökéletes szülők gyerekeként is "ügyesen" kreál magának keresztet, akárcsak abból, hogy túl magas a mérce. A gyermek hogyléte a szülők felelőssége és a személyiséghez nagyon hozzájárul a tőlük látott minta, na meg a tőlük örökölt genetika is, de felnőttként már lehet csakazértis más utat választani, még ha nehezebb is persze valamelyik területen hendikeppel indulva, nem kell beletörődnöd és megragadni benne, meg lehet tanulni nem az ő szemüvegükön keresztül látni a világot meg magadat.
2018. máj. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nyilván nem akarok beragadni

Képtelen vagyok magam mellé pasit engedni,mert tudat alatt félek, hogy belecsúszok egy olyan helyzetbe,mint anyám ,de közben annyian vágynék rá.

2018. máj. 7. 08:08
 10/10 A kérdező kommentje:
25 évesen még nem olt pasim,pedig nem vagyok világcsúfja
2018. máj. 8. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!