Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítséget kérek! Ilyen...

Segítséget kérek! Ilyen esetben mit tehetek majd? (Anyós-após fizikai agresszióra való hajlama. )

Figyelt kérdés

Egyenlőre még nem történt semmi, és igazából reménykedem abban, hogy nem is fog. De ha mégis, mit tehetek?


A férjemmel elváltunk nemrég, akire a gyermek szempontjából nem lehet rossz szavam, mert a házasságunk alatt és azóta is imádja a kicsit. Viszont anyósék úgymond a régi elvek hívei, amibe a fizikai bántalmazás is beletartozik. Neki kiskorában orrát törték, merőkanállal verték, ilyen szintű bántalmazást kell érteni. Hetente-kéthetente odaviszi a gyermeket 1-2 órára, nem tudom mi történik ott, mert elmesélni sem mond semmit. A gyermek még nincs 2 éves, így tőle sem tudhatok meg sokat... Hozzá tartozik, hogy a szülei házában teljesen megváltozik, SEMMIBEN soha nem áll ki sem magáért, sem annak idején értem, de még a gyermekért sem (nála még csak fenyegetésre volt példa: "beváglak a disznóólba, ha nem eszed meg az ebédet").


Elnézést kérdek a sok szövegelésért, a kérdés akkor, hogy ha megverik, mit tegyek?!? Szinte biztos vagyok benne, hogy az apja szemet hunyna felette.


2018. máj. 7. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne engedd oda. Vagy az apa vele van olyankor? Mondd meg neki, hogy semmilyen bántalmazásról szó sem lehet, állítsa le a kedves szüleit.
2018. máj. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Amikor az apa elviszi a picit,az a bíróság által megadott gyermek láthatás? Nem vagyok benne biztos, de ha jól tudom, kérheted az olyan láthatást, ha fenn áll a gyanú hogy veszélyeztetve van a gyereked, ahol te is jelen lehetsz.

Szeintem úgyis látni fogod a picúrkán, ha valami nincs renben.pl összerezzen,éjjel sokszor felsír, stb...

Szívem szorul össze mikor ilyet olvasok. Volt egy barátnőm, az ő férje alkoholista lett, és ki harcolta a bíróságon, hogy a 4 éves picit elvihesse hétvégente. Az anyának oda kellett adni, de minden perce rettegésben telt, hogy nem e bántja vagy nem hagyja e el valahol a kisgyereket.

2018. máj. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban az exeddel kéne a félelmeidet megbeszélni, gondolom, ha beszéltetek már az ő gyerekkoráról csak megérti mitől tartasz... Ha meg neadjisten ilyen előfordulna, tudtommal a nagyszülőktől is el lehet hivatalosan tiltatni a gyereket. Szerintem ha bármi gyanús nyomot találsz a gyereken, lefényképezheted és elviheted tanúsítani a dokihoz, majd rendőrség vagy gyermekvédelmisek. Elvileg a szóbeli bántalmazás vagy egyéb erőszakoskodás (pl. etetés, elzárás) is "játszik", de ezt ugye nehezebb bizonyítani.
2018. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez az, én is rettegek. Magam sem értem, de szó szerint így van, hogy hiába mondom az exemnek, látom rajta, hogy nem fog szólni nekik. Én is ledöbbentem mikor ráeszméltem, hogy ez kívül helyezkedés a gyerekre is vonatkozik. Azért is írtam ki ide, mert végképp tanácstalan vagyok. Már ilyen hülyeségeken is gondolkodtam, hogy fizetek valami cigányoknak, hogy verjék meg apóst, tudom, hogy hülyeség, de per pillanat nem vagyok eszemnél. Vajon a bíróságon adnak arra, ha csak elmondom a félelmem? Bizonyítani semmit nem tudok. Közös megegyezéssel adtam oda a gyereket, de akármilyen hihetetlen, nekem ökörnek nem volt eszemben, hogy nem vele lesz a gyermek, hanem anyósékhoz is viszi, pedig tulajdonképpen nincs benne semmi meglepő.
2018. máj. 7. 12:30
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Olyanon pörögsz ami még nem történt meg és ha ezt a gyereknek is mondod úgy fog viselkedni ahogy te várod.Félni fog alap nélkül a nagyszüleitől. Ha a párod annyira szereti a gyereket ahogy mondod szerintem simán mondani fogja a szülőknek hogy ne mondjanak neki ilyet, azt meg tuti nem fogja engedni, hogy bántsák.

Az én anyám kedvenc szavajárása :Az úgy orrba váglak volt.Soha se bántott és jót vigyorgott az ember az orrba vágáson is.Nem kell mindent túllihegni.Az emberek változnak, a párod szülei nyilván megöregedtek és valószínűleg pátyolgatják a gyereked.Szóval addig míg nem panaszkodik a gyerek, vagy a viselkedése nem sugall mást ne ezen parázz.Inkább örülj, hogy a párod törődik a gyerekével, sok pasi ezt se teszi ha különmennek.

2018. máj. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod apóst, és elmondod neki, hogy ha csak a gyanú felmerül, hogy kezet emelt az unokára, három évre leülteted. Ezt talán felfogja.
2018. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó, már megnyugodtam valamennyire. Örülök is, hogy az ex rendes a gyerekkel, ezzel soha nem is volt gondom. Apósnak ilyet nem mondok, hogy leültetem, mert gondolom egyrészt meg sem tudnám tenni, másrészt ő sem hülye, amit elérnék, hogy szembe röhögne. :(
2018. máj. 7. 17:03
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim szülőnek nem nevezhető emberek voltak, több éb pszichoterápia után tudtam újra szóba állni velük. Mindkettőjüknek van pedagógus végzettsége, anyukám a mai napig tanít. Imádják a gyerekek, csak otthon viselkedett emberhez nem méltóan(kifelé mindketten kedves és tiszteletreméltó emberek, a többi a falak mögött maradt sajnos). A gyerekem nyugodtan engedem hozzájuk, úgy viselkednek vele, mint más gyerekekkel. Ha nagyobb lesz, tudni fog róla, hogy nőttem fel, de nem szeretném, hogy ez befolyásolja a kapcsolatát a nagyszüleivel, főleg, mert engem annak idején elszakítottak az enyémektől. Felnőve pedig majd ő eldönti, hogy áll hozzájuk.
2018. máj. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy nem engedném.


A bíróságon elmondanám, mi a helyzet - agresszor magatartás és az ex tketlensége szülei felé, és hogy úgy ítélje meg a láthatásokat.

2018. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!